Tu jesteś
/ Strona Główna / Inne /   Kancelaria Adwokacka Adwokat Andrzej Srocki
Promuj ten wpis
Dane firmy

Kancelaria Adwokacka Adwokat Andrzej Srocki

rok założenia 2010
Dane kontaktowe firmy
ul. ul. Puławska 12a/6
02-566 Warszawa
Mazowieckie
NIP: 542-317-78-95
REGON: 200399384
Lokalizacja firmy

Szczegołówy opis firmy

Adwokat sprawy karne prawo karne Warszawa

Sprawy karne to główny przedmiot działalności Kancelarii. Jeżeli Twoja przyszłość lub wolność jest zagrożona, jeżeli postawiono Ci zarzuty popełnienia przestępstwa, w każdym takim przypadku skorzystanie z pomocy adwokata jest konieczne. Jako osobie, której postawiono zarzut popełnienia przestępstwa lub wykroczenia przysługuje Ci prawo do ustanowienia w sprawie karnej obrońcy.

Zazwyczaj kluczowe czynności procesowe w sprawie karnej będą odbywały się na samym początku postępowania karnego. Należy pamiętać, że często to jak zachowa się osoba podejrzana podczas pierwszego przesłuchania, jaką postawę procesową przyjmie i jakiej treści złoży wyjaśnienia ma fundamentalne i decydujące znaczenie dla finalnego rozstrzygnięcia jej sprawy. Osoba nie mająca na co dzień do czynienia z prawem karnym i procedurą karną może nie być do końca świadoma swoich praw i obowiązków. Sprawy karne wymagają gruntownej znajomości przepisów kodeksu karnego oraz całej procedury karnej. Tylko adwokat posiadający doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych może zapewnić należytą obronę swojego Klienta. Po postawieniu zarzutów prokurator może skierować do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Z tego powodu udział adwokata już po zatrzymaniu podejrzanego jest kluczowy.  W posiedzeniu w przedmiocie tymczasowego aresztowania adwokat przedstawia argumenty przeciwko zastosowaniu aresztu wobec podejrzanego. Adwokat składa też zażalenie na postanowienie sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. 

Adwokat Warszawa

Prowadząc sprawy karne adwokat winien gruntownie przeanalizować akta sprawy i ustalić z Klientem właściwą linię obrony. Adwokat karnista prowadzi aktywną obronę oskarżonego. Bierze udział w przesłuchaniach, zadaje pytania świadkom i oskarżonym, bierze udział we wszystkich rozprawach sądowych, składa odpowiednie wnioski dowodowe, zaskarża zażaleniem lub apelacją niekorzystne dla oskarżonego postanowienia i wyroki. Adwokat specjalizujący się w prawie karnym na każdym etapie sprawy powinien utrzymywać stały kontakt ze swoim Klientem, informować go o przebiegu postępowania i możliwych rozstrzygnięciach sprawy. 

Prawo karne Warszawa

Adwokat przy pierwszej rozmowie z Klientem lub w przypadku braku takiej możliwości z inną osobą mającą wiedzę o sprawie powinien zebrać wszelkie istotne informacje związane z toczącym się postępowaniem. Po udzieleniu upoważnienia do obrony w sprawie karnej adwokat składa taki dokument do organu prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Od tej chwili adwokat powinien być informowany o wszelkich czynnościach procesowych z udziałem oskarżonego. Po sporządzeniu aktu oskarżenia sprawa karna trafia do sądu. W toku rozprawy sądowej adwokat występuje jako obrońca oskarżonego. Bierze udział w przesłuchaniu oskarżonego i świadków powołanych w akcie oskarżenia. Składa też własne, leżące w interesie Klienta wnioski dowodowe. Po zamknięciu przewodu sądowego adwokat w sprawach karnych wygłasza mowę końcową, w której przedstawia wszelkie okoliczności działające na korzyść oskarżonego oraz argumenty kwestionujące dowody oskarżenia. W przypadku niekorzystnego wyroku adwokat jeszcze raz zapoznaje się ze zgromadzonymi dowodami oraz z pisemnym uzasadnieniem wyroku. Następnie składa apelację w sprawie karnej do sądu odwoławczego. Bierze też udział w rozprawie przed sądem drugiej instancji, gdzie popiera wywiedzioną na korzyść oskarżonego apelację i wygłasza mowę końcową przed sądem odwoławczym. Adwokat w przypadku gdy kodeks postępowania karnego na to pozwala składa też kasację do Sądu Najwyższego od wyroku sądu odwoławczego. 

Sprawy karne postępowanie wykonawcze

Adwokat od spraw karnych występuje także jako obrońca w postępowaniu wykonawczym. Skazany ma prawo do korzystania z pomocy obrońcy na każdym etapie postępowania wykonawczego. Szczególnie istotny jest udział adwokata od spraw karnych w postępowaniu o odroczenie wykonania kary, przerwę w wykonaniu kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie oraz w przedmiocie wniosku o odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Kompleksowa obrona

Jako adwokat od kilkunastu lat broniący swoich Klientów w sprawach karnych gwarantuję Ci obronę Twoich praw w toku całego procesu karnego, przyjęcie optymalnej strategii obrończej w postępowaniu przygotowawczym przed organami ścigania, w trakcie postępowania sądowego oraz postępowania wykonawczego. Warto skorzystać z adwokata już od samego początku sprawy karnej. Tylko wtedy oskarżony ma gwarancję, że wszystkie jego prawa procesowe będą respektowane.

Polecane z branży


Inne
Banki i Finanse Biznes i Ekonomia Budownictwo Architektura Dom Mieszkanie Edukacja Nauka Technika Fora dyskusyjne Fotografia Hobby i Rozrywka Informacje i Media Inne Komputery i Internet Kultura i Sztuka Miasta Regiony Motoryzacja Muzyka Panstwo i Zycie Publiczne Praca i kariera Przyroda i Natura Restauracje Puby Kluby Sklepy internetowe Sport i Rekreacja Strony Prywatne Turystyka Wypoczynek Webmaster Hosting Wyszukiwarki i Katalogi Zagraniczne Zakupy Aukcje Gieldy Zdrowie Uroda Kondycja
Artykuły
data dodania
2024-07-19 09:07:36
Kontenery biurowe to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób myślenia o przestrzeni biurowej. Te modułowe konstrukcje oferują elastyczność i mobilność, których brakuje tradycyjnym biurom. Kontenery biurowe to nie tylko tymczas...
data dodania
2024-07-18 15:18:05
Masaż klasyczny to znakomita forma relaksu. To też idealny sposób na chwilowe zapomnienie o problemach i obowiązkach, a także działanie dla swojego zdrowia. Gdzie w Krakowie warto wybrać się na sesję klasycznego masażu tajskiego?   M...
data dodania
2024-07-18 10:12:07
Papier bibułkowy może wydawać się niepozorny, ale pełni ważną rolę w codziennym życiu. Jest niezastąpiony w kuchni, łazience i biurze. Sprawdź, jak może ułatwić Twoje życie i zwiększyć komfort codziennych obowiązków.   Czym jest p...
Zobacz wszystkie artykuły