Tu jesteś
/ Strona Główna / Edukacja Nauka Technika /   CDS Agnieszka Cichocka
Promuj ten wpis
Dane firmy

CDS Agnieszka Cichocka

rok założenia 2019
Dane kontaktowe firmy
ul. Górczewska 210/41
01-460 Warszawa
Mazowieckie
NIP: 522-316-70-24
REGON: 384222958
(50) 580 51 28
         516 929 889
Lokalizacja firmy
Galeria zdjęć

Szczegołówy opis firmy

Zapraszamy na zajęcia z Tańca Nowoczesnego i Akrobatyki odbywające się w 2 lokalizacjach: na ulicy Wyki 11a w klubie osiedlowym „Nowy” oraz w Szkole Podstawowej nr 82 na ulicy Górczewskiej 201. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ofertę o różnym poziomie zaawansowania. Długość zajęć dostosowana jest do wieku oraz poziomu umiejętności uczestników kursu.

  • Grupa zaawansowana (9-13 lat). Zajęcia w poniedziałki w godz. 14.45-16.15 oraz w piątki 15.00-16.30 – 150zł miesięcznie.
  • Grupa średnio -zaawansowana (6-8 lat). Zajęcia w poniedziałki w godz. 13.00-14.30 oraz w piątki 13.50-14.50 -150zł miesięcznie.
  • Grupa początkująca (5-7 lat). Zajęcia we wtorki w godz. 15.00-16.00 – 75zł miesięcznie.
  • Taniec dla maluchów (3-4 lat). Zajęcia w środy w godz. 17.00-17.45 -75zł miesięcznie.
  • Akrobatyka (6-13 lat). Zajęcia w środy w godz. 16.00-17.00 – 75zł miesięcznie.
  • Akrobatyka dla najmłodszych (3-5 lat). Zajęcia w czwartki w godz. 16.20-17.00 – 75zł miesięcznie. (trwają zapisy – rozpoczęcie zajęć 31.10.2019)

Dzieci uczęszczające do szkoły nr 350 mogą być odbierane i przyprowadzane na świetlicę po udzieleniu pisemnej zgody.

  • Akrobatyka w SP nr 82. Zajęcia we wtorki w godz. 17.30-18.30 – 75zł miesięcznie
  • Taniec Nowoczesny w SP nr 82. Zajęcia w piątki w godz. 17.30-18.30 – 75zł miesięcznie

Zajęcia odbywają się na terenie szkoły numer 82 na ulicy Górczewskiej 201.

Taniec jako forma ekspresji

Taniec ma wiele zalet zarówno dla kondycji naszego ciała, jak i umysłu. Jest formą wysiłku, ale też relaksu; poprawia wydolność organizmu, uwalnia napięcia i stresy, a przede wszystkim pomaga wyrażać emocje. Fakt, że taniec jest formą ekspresji, ma szczególne znaczenie w przypadku osób, które dopiero uczą się artykułować swoje uczucia, w tym dzieci. Wielopłaszczyznowy ruch pozwala uzewnętrznić wszystko to, co w przeciwnym razie dusilibyśmy w środku.

Ruch jako pierwotna forma aktywności

Taniec jako forma ekspresji to doskonała metoda na zbliżenie dzieci do świata muzyki. Poruszając się w konkretnym rytmie i tempie, zyskujemy bezpośrednie, emocjonalne przeżycie dynamiki i przebiegu danej melodii. Ucząc się tańca – jego reguł i improwizacji – uwrażliwiamy się także estetycznie. Nie bez powodu ekspresja ruchowa, a zwłaszcza jej najpełniejsza forma, czyli taniec, jest tak cenioną metodą w pracy z dziećmi. Pierwotną formą dziecięcej aktywności jest właśnie ruch – niemowlaki, maluchy, a także dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wykonują wiele mimowolnych ruchów, które służą między innymi wyrażaniu emocji.

Ożywcze przebudzenie ciała

Ruch, a obok niego rytm, to także podstawowy składnik tańca – aktywności na pograniczu sportu i sztuki. Taniec podporządkowany muzyce jest formą zabawy i odprężenia, która zaspokaja naturalną potrzebę ruchu, a jednocześnie uczy samodyscypliny, koordynacji ruchowej i świadomości własnego ciała. Ponadto tańcząc, dzieci uwalniają pozytywną energię, zyskują lepsze samopoczucie i pozytywny, radosny nastrój. Przy tym wszystkim wyrabiają sobie zdrowy nawyk aktywności fizycznej, a także ćwiczą pamięć, koncentrację i orientację w przestrzeni.

Taniec umuzykalnia, kształtuje poczucie rytmu, uwrażliwia na estetykę ruchu, szeroko pojęte piękno i harmonię. Ma również wpływ na pożądaną intensyfikację procesu oddychania. Ruch w takt muzyki pobudza oddech i wprowadza uwielbiany przez ciało rytm – właśnie dlatego jest to aktywność fizyczna, przy której nie odczuwamy aż tak dużego zmęczenia i wciąż mamy energię na więcej. Dotlenienie gwarantuje potężny zastrzyk energii i satysfakcji. W tańcu wszystkie mięśnie rozwijają się równomiernie, co widać po harmonijnie zbudowanej sylwetce. Taniec niejako przebudza ciało – różnorodność wykonywanych ruchów uwalnia je z krępujących ograniczeń.

Ekspresja całej palety emocji

Najważniejszą zaletą tańca pozostaje jednak jego zbawienny wpływ na umysł. Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Duch, który domaga się uzewnętrznienia i opowiedzenia o sobie światu. Słuchając muzyki, dzieci przejawiają wrodzoną potrzebę wyrażenia swoich przeżyć w ruchu. Taniec jest dla nich szansą na wyrażenie najgłębszych uczuć i przeżyć wewnętrznych. Improwizacje ruchowe pozwalają oddać za pomocą ciała całą paletę stanów uczuciowych. Także gotowe układy czy działanie w ramach zdefiniowanych stylów tanecznych pozostawia przestrzeń na uwidacznianie emocji. Utalentowani nauczyciele tańca potrafią uczyć tej sztuki tak, żeby pozostawić pole dla indywidualnej ekspresji i pobudzać wyobraźnię trenujących.

Uwolnione z ograniczeń ciało to również uwolniona głowa. Wszystkie emocje, także te trudne, da się wytańczyć i przepracować w ruchu. Właśnie dlatego taniec jest tak bardzo wyzwalający nie tylko dla ekstrawertyków, ale też dla introwertyków. Od najmłodszych lat możemy uczyć się, jak przepracowywać swoje stany emocjonalne i przemieniać to, co czujemy, w piękno, a nawet w sztukę. Nawet jeśli dziecko nie do końca panuje nad swoimi emocjami, może powoli poznawać zależność pomiędzy zdrowiem ciała i zdrowiem ducha. Może też uczyć się nazywać uczucia i wyrażać je w ruchu w taki sposób, by były one możliwe do odczytania z zewnątrz.

 

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Cool Kids Dance Studio:
https://szkola-tanca.waw.pl/nasze-zajecia/

Polecane z branży


Edukacja Nauka Technika
Prolect.pl - karty charakterystyki
http://www.prolect.pl
Banki i Finanse Biznes i Ekonomia Budownictwo Architektura Dom Mieszkanie Edukacja Nauka Technika Fora dyskusyjne Fotografia Hobby i Rozrywka Informacje i Media Inne Komputery i Internet Kultura i Sztuka Miasta Regiony Motoryzacja Muzyka Panstwo i Zycie Publiczne Praca i kariera Przyroda i Natura Restauracje Puby Kluby Sklepy internetowe Sport i Rekreacja Strony Prywatne Turystyka Wypoczynek Webmaster Hosting Wyszukiwarki i Katalogi Zagraniczne Zakupy Aukcje Gieldy Zdrowie Uroda Kondycja
Artykuły
data dodania
2024-07-19 09:07:36
Kontenery biurowe to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób myślenia o przestrzeni biurowej. Te modułowe konstrukcje oferują elastyczność i mobilność, których brakuje tradycyjnym biurom. Kontenery biurowe to nie tylko tymczas...
data dodania
2024-07-18 15:18:05
Masaż klasyczny to znakomita forma relaksu. To też idealny sposób na chwilowe zapomnienie o problemach i obowiązkach, a także działanie dla swojego zdrowia. Gdzie w Krakowie warto wybrać się na sesję klasycznego masażu tajskiego?   M...
data dodania
2024-07-18 10:12:07
Papier bibułkowy może wydawać się niepozorny, ale pełni ważną rolę w codziennym życiu. Jest niezastąpiony w kuchni, łazience i biurze. Sprawdź, jak może ułatwić Twoje życie i zwiększyć komfort codziennych obowiązków.   Czym jest p...
Zobacz wszystkie artykuły