Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Zamieszkać we Wrocławiu – czy da się tu łatwo znaleźć nowe mieszkanie?

Zamieszkać we Wrocławiu – czy da się tu łatwo znaleźć nowe mieszkanie?

data dodania
2024-02-22 14:37:53

Wrocław, to jedno z najpopularniejszych obecnie miast w Polsce. Zwłaszcza wśród studentów. Młodzi ludzie niemal z całego kraju decydują się na wyprowadzkę, właśnie do stolicy województwa Dolnośląskiego.

 

Trudno więc się dziwić, że tak często powtarzają się pytania o nowe mieszkania Wrocław. Biorąc pod uwagę popularność samego Wrocławia, musimy zadać sobie pytania, czy łatwo znaleźć tam nowe mieszkanie?

Wrocław to duże możliwości w zakresie wynajmu mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego

Popularność Wrocławia wcale nie sprawiła, że mamy problem z dostępem do mieszkań zarówno do wynajmu jak i do kupna. Wręcz przeciwnie, możemy przebierać w ofertach, niezależnie od tego czy poszukujemy mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego. W tym momencie pragniemy jednak zwrócić Państwa uwagę na fakt, że ludzie, którzy szukają mieszkania we Wrocławiu z reguły patrzą na następujące pięć dzielnic: Psie Pole, Krzyki, Śródmieście, Stare Miasto oraz Fabryczna. 

Wyżej wymienione dzielnice są popularne głównie dlatego, że znajdują się w centrum miasta, są dobrze skomunikowane bądź oferują bliskość punktów usługowych, bądź w przypadku studentów (uczelni) i tak np. śródmieście Wrocławia to Medyk i Politechnika, Krzyki to osiedle kampusów studenckich, a Fabryczna to WSB i ośrodki kulturowe. Dlatego też Wrocław, to prawdziwa polska mekka studentów. 

A jak kształtują się ceny we Wrocławiu? 

Zasadniczo, średnia cena ofertowa za metr kwadratowy na wrocławskim rynku nieruchomości w roku 2023 oscyluje w granicach 11500 zł. Jak widać, stwierdzenie, że Wrocław jest bardzo drogim miastem do życia w Polsce, nie wzięło się z niczego. Mieszkania we Wrocławiu są relatywnie drogie.  Trudno się jednak dziwić biorąc pod uwagę fakt, jak pożądane jest to miasto pod względem zamieszkania w nim. Wrocław oferuje naprawdę wiele możliwości i widać to zasadniczo, na każdym kroku, a samo miasto również zachwyca swoim pięknem, a samo znalezienie mieszkania nie powinno stanowić problemu. Musimy jedynie dysponować odpowiednio dużym budżetem. 

Artykuły
data dodania
2024-03-29 13:48:09
Współczesne metody diagnozowania chorób wymagają precyzji i dokładności, a tomografia klatki piersiowej spełnia te wymagania, umożliwiając lekarzom detekcję nawet najmniejszych zmian w strukturach klatki piersiowej. Dzięki niezwykłej rozdzi ...
data dodania
2024-03-26 15:30:36
W dzisiejszych czasach, gdy wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji spawanych stanowią fundament nowoczesnej inżynierii, kluczowe znaczenie mają precyzyjne i regularne badania połączeń spawanych. Od sprawdzania jakości spoin przez nienisz ...
data dodania
2024-03-26 14:44:00
Czy marzysz o niezapomnianej majówce z rodziną w malowniczym górskim krajobrazie? Poznaj pakiety pełne atrakcji, które zapewnią rozrywkę zarówno dla małych, jak i dużych odkrywców. Od edukacyjnych ścieżek przyrodniczych po emocjonujące przy...
Zobacz wszystkie artykuły