Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Zakup fajerwerków przez Internet – czy to bezpieczne?

Zakup fajerwerków przez Internet – czy to bezpieczne?

data dodania
2022-12-12 16:05:44

Fajerwerki kupujemy głównie w supermarketach, specjalnych stoiskach ze sztucznymi ogniami czy w sklepach z pirotechniką, a przecież są one również dostępne w sklepach internetowych. Czy warto zdecydować się na zamówienie fajerwerków online? Czy jest to bezpieczne i jak wygląda procedura zakupu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto kupić fajerwerki przez Internet?

Z roku na rok coraz popularniejsze staje się kupowanie fajerwerków w sklepach internetowych. Przede wszystkim ze względu na szeroki wybór produktów. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w jednym miejscu znaleźć można rozmaite sztuczne ognie i kupić je bez wychodzenia z domu.

 

W ofertach tego typu sklepów internetowych znaleźć można m.in.:

- petardy,

- baterie wyrzutnie,

- ciche fajerwerki,

- świece dymne,

- zimne ognie,

- flary i race,

- rakiety rzymskie,

- wulkany.

- single shoty

- rakiety na sylwestra

 

Oferta sklepów online z fajerwerkami jest naprawdę bardzo różnorodna, co jest ich ogromną zaletą. Wielokrotnie można znaleźć tu mniej znane, ale bardzo efektowne petardy, których nie oferują stacjonarne punkty.

 

Wysoka jakość fajerwerków w przystępnych cenach – tylko w sklepach internetowych

W Internecie fajerwerki można kupić znacznie taniej niż stacjonarnie. Wynika to przede wszystkim z tego, że sklepy internetowe często mają niższe koszty utrzymania niż sklepy stacjonarne. Nie muszą bowiem ponosić takich wydatków jak wynajem lokalu, zatrudnianie dodatkowych pracowników czy też płacenie rachunków za prąd i ogrzewanie. Dzięki temu mogą oferować produkty w niższych cenach, co jest atrakcyjne dla klientów.

Odpalaj.pl to detaliczna i hurtowa sprzedaż fajerwerków

Czy każdy może kupić fajerwerki przez Internet?

Oferta sklepów internetowych z fajerwerkami kierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich. W Polsce osoby, które nie ukończyły 18 lat nie mają bowiem prawa samodzielnie nabywać produktów pirotechnicznych – zarówno przez Internet, jak i w sklepach stacjonarnych.

 

Zakup fajerwerków przez Internet – jak to wygląda?

Proces zakupu fajerwerków w sklepach internetowych z pirotechniką odbywa się tak samo, jak w przypadku każdego innego sklepu online. Jak w takim razie sprawdzić, czy zakupu przez Internet dokonuje osoba pełnoletnia? Otóż gdy kurier będzie przekazywał przesyłkę osobie, która zamawiała fajerwerki, może poprosić ją o okazanie dowodu osobistego. Jeśli osoba odbierająca paczkę tego nie zrobi lub okaże się, że jest niepełnoletnia, nie otrzyma jej.

Artykuły
data dodania
2024-04-18 14:05:30
Marzysz o idealnym wyglądzie na plaży? Poznaj tajniki nowej generacji strojów kąpielowych dwuczęściowych, które nie tylko podkreślą Twoje atuty, ale również wysmuklą sylwetkę. Odkryj, jak stroje kąpielowe dwuczęściowe push up i wyszczuplają ...
data dodania
2024-03-29 13:48:09
Współczesne metody diagnozowania chorób wymagają precyzji i dokładności, a tomografia klatki piersiowej spełnia te wymagania, umożliwiając lekarzom detekcję nawet najmniejszych zmian w strukturach klatki piersiowej. Dzięki niezwykłej rozdzi ...
data dodania
2024-03-26 15:30:36
W dzisiejszych czasach, gdy wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji spawanych stanowią fundament nowoczesnej inżynierii, kluczowe znaczenie mają precyzyjne i regularne badania połączeń spawanych. Od sprawdzania jakości spoin przez nienisz ...
Zobacz wszystkie artykuły