Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Wywóz odpadów czy gruzu to już nie problem

Wywóz odpadów czy gruzu to już nie problem

data dodania
2017-11-27 10:02:42

Każdy, kto przeprowadzał remont mieszkania, czy domu spotkał się z pewnością z problemem wywozu gruzu i odpadów w postaci starych okien, grzejników, umywalek, zbitych kafelków, czy paneli. W takich sytuacjach konieczne jest zamówienie kontenera na odpady. Czasami, szczególnie w małych miejscowościach, znalezienie profesjonalnej firmy, która podstawi pojemnik na czas, bywa problematyczne.

 

Zakres usług

 

Oferta przedsiębiorstw zajmujących się wywozem gruzu i podstawianiem kontenerów jest bardzo szeroka. Do proponowanych usług zalicza się wywóz gruzu, śmieci po remoncie, odpadów budowlanych, mebli i gabarytów, odpadów zielonych, ziemi, materiałów izolacyjnych, papy i innych odpadów i nieczystości w przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Standardowo kontener jest podstawiany na okres od 5 do 7 dni roboczych. Usługi dodatkowe mogą obejmować załadunek na poczekaniu (ok. 30 minut na załadowanie kontenera), podstawienie pojemnika rano i odbiór tego samego dnia po południu, wynajem długoterminowy oraz podstawienie kontenera w terminie ekspresowym (w dniu zgłoszenia).

 

Wymiary kontenerów

 

Kontenery dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu łatwo można dostosować je do potrzeb oraz możliwości ustawienia w terenie. Można także zdecydować się na model otwarty lub zamknięty. Najmniejsza oferowana pojemność wynosi 4 – 5 m3 dla kontenera gruzowego (przeznaczonego również dla ziemi oraz przy odpadów powstałych przy niewielkim remoncie), a jego wymiary wynoszą: wysokość – 70 cm, szerokość – 1,68 m i długość – 3,4 metra. Inne modele dostępne są w wymiarach: 6,5 – 7 m3 (wybierane najczęściej), 6,5 – 7 m3, 10 m3, 14 m3, i największy 36 m3 o wymiarach: wysokość – 2,4 m, szerokość – 2,34 m i długość – 6,5 metra.

 

Jakie odpady można wrzucać do kontenera?

 

Istnieje umowne porozumienie między klientem, a firmą oferującą wywóz odpadów określające rzeczy, jakie mogą być umieszczone w kontenerze. Należą do nich: gruz z cegły, betonu i ceramiki, ziemia, odpady remontowe (drzwi, futryny, okna, tapety, tynki, folie, styropian), drewno, metal, plastik, papier i tektura oraz odpady zielone (trawa, liście, gałęzie, krzewy), a także papa (po uprzedniej informacji).

 

Czego nie można wrzucać do kontenera?

 

Do kontenera nie wolno wrzucać odpadów komunalnych (czyli śmieci powstałych w gospodarstwie domowym), lodówek, zamrażarek, telewizorów, monitorów, drukarek, kserokopiarek, skanerów, baterii i akumulatorów, odpadów medycznych, opon samochodowych, świetlówek i żarówek energooszczędnych, eternitu i azbestu.

 

W jaki sposób zamówić usługę?

 

Dla wygody klientów kontener można zamówić przez telefon lub Internet. Na polskim rynku działa wiele przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi. Warta uwagi jest firma Redskip, która jako pierwsza w Polsce objęła usługą najważniejsze miasta w całym kraju oraz ich okoliczne miejscowości (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań). Na stronie internetowej www.redskip.pl, oprócz oferty znajdują się również przydatne porady dotyczące np. wymiarów kontenerów wraz z opisem sytuacji, w których się je stosuje, uzyskania pozwolenia na zajęcie pasa ruchu (firma oferuje pomoc w tym zakresie) i wiele innych. Redskip, dzięki rzetelności i przystępnym cenom cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów.

Artykuły
data dodania
2024-05-20 15:17:26
W świecie nieruchomości często spotykamy się z potrzebą oceny wartości danego obiektu. Zarówno operat szacunkowy, jak i opinia o nieruchomości to dokumenty, które mogą być przydatne przy sprzedaży czy kupnie nieruchomości. Choć mogą wydawać ...
data dodania
2024-05-16 14:24:51
W dobie cyfrowej, gdzie każda informacja jest na wyciągnięcie ręki, mapy wynajmu nieruchomości rewolucjonizują sposób, w jaki ludzie szukają mieszkań do wynajęcia. Te innowacyjne narzędzia łączą w sobie zaawansowane technologie z bazami dan ...
data dodania
2024-05-16 11:25:13
Transport kontenerowy drogą morską jest kluczowym elementem globalnego handlu, umożliwiając przewóz dużych ilości towarów między kontynentami. Proces ten jest złożony i obejmuje wiele etapów, od załadunku, przez nawigację, aż po rozładunek ...
Zobacz wszystkie artykuły