Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Wózki widłowe Still – na co najbardziej zwrócić uwagę podczas wybierania pojazdu?

Wózki widłowe Still – na co najbardziej zwrócić uwagę podczas wybierania pojazdu?

data dodania
2019-07-24 14:48:36

Wybór wózka widłowego nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Planując zakup pojazdu, warto zwrócić uwagę na producenta, który powinien mieć duże doświadczenie i dobre opinie. Najistotniejsze jest jednak docelowe przeznaczenie pojazdu, i to ono powinno decydować o wyborze konkretnego wózka.

 

Typ magazynu determinuje rodzaj wózka widłowego

 

Przedsiębiorca stojący przed wyborem wózka widłowego w pierwszej kolejności powinien dokonać szczegółowej oceny zapotrzebowania na taki pojazd w swoim magazynie, hali produkcyjnej czy w innym obiekcie przemysłowym. Analiza specyfiki konkretnego miejsca jest najważniejsza – należy dokonać pomiarów wysokości regałów, szerokości korytarzy międzyregałowych oraz oszacować rodzaj i wagę docelowo transportowanych towarów.

 

Największy wybór wózków widłowych zwykle znaleźć można u najlepszych producentów, dlatego wybór marki także staje się istotny. Bardzo szeroka jest, przykładowo, oferta obejmująca wózki widłowe Still lub innych producentów, będących liderami w tej branży.

 

Wybierając wózek widłowy, warto wcześniej wykonać kalkulację ekonomiczną. Jej celem powinno być obliczenie tzw. motogodziny na podstawie zapotrzebowania na pracę wózka widłowego w magazynie. Operacja ta pozwoli stwierdzić, ile wózków widłowych trzeba kupić, a czasem też okazuje się pomocą w zakresie wyboru napędu pojazdu.

 

Jeżeli przedsiębiorca posiada magazyn wysokiego składowania, to konieczne staje się wyposażenie obiektu w specjalistyczne wózki wysokiego podnoszenia. Gwarantują możliwość unoszenia towarów na wysokość kilkunastu metrów. Wózki te mogą występować w wersji z kabiną operatora umieszczoną zarówno frontalnie, jak i bocznie. Drugi wariant sprawdzi się lepiej w magazynach o wąskich korytarzach międzyregałowych.

 

Magazyny-chłodnie i kontakt z żywnością a wybór wózka widłowego

 

Prowadzenie działalności logistycznej, produkcyjnej lub magazynowej, w której obrębie zachodzi bezpośredni kontakt z produktami żywnościowymi, wymaga zakupu odpowiedniego wózka widłowego. W takiej sytuacji zalecany jest wybór elektrycznych pojazdów, które w przeciwieństwie do spalinowych nie wydzielają żadnych zanieczyszczeń. Maszyny pracujące w obecności produktów żywnościowych nie mogą bowiem emitować spalin.

 

Wybór elektrycznych pojazdów może okazać się optymalnym rozwiązaniem również wtedy, gdy ceni się ciszę w miejscu pracy. Elektryczne „widlaki” dzięki cichej pracy wpływają pozytywnie na komfort pracowników.

Artykuły
data dodania
2024-06-18 12:21:43
Chleb bezglutenowy staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród osób z celiakią i nietolerancją glutenu. Jego wybór może być wyzwaniem, ale warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby cieszyć się smacznym i zdrowym pieczywem.   ...
data dodania
2024-06-14 14:27:16
Wybór odpowiedniego rozmiaru kontenera morskiego jest kluczowy dla efektywnego transportu kontenerowego. Właściwa wielkość pojemnika pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni i zminimalizowanie kosztów transportu. Poza tym zapewnia bez ...
data dodania
2024-06-12 15:00:13
Współczesny rynek IT rządzi się swoimi prawami, gdzie szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność są na wagę złota. Windows Server, jako zaawansowana platforma do zarządzania serwerami, aplikacjami i usługami sieciowymi, otwiera przed firmami n ...
Zobacz wszystkie artykuły