Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     W co warto wyposażyć motocykl typu naked?

W co warto wyposażyć motocykl typu naked?

data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewnych okolicznościach atmosferycznych, z właściwościami tego motocyklu wiążą się również pewne niedogodności. W co zatem warto wyposażyć motocykl typu naked? 

 

 

Owiewki na pogodę i niepogodę 

 

Motocykle dobrze jest wyposażyć w owiewki. Oprócz niepowtarzalnego wyglądu, który nadają owiewki, zapewniony jest także komfort w trakcie codziennej jazdy motocyklem oraz oczekiwany poziom bezpieczeństwa.


Wpływ wszelkich niedogodności, które może generować podłoże oraz warunki atmosferyczne, zostają zniwelowane dzięki zamontowanym szybom. Wiejący wiatr, a także padający deszcz czy śnieg zatrzymują się na owiewkach, przez co kierowca może skupić się na jeździe. Takie zabezpieczenia zatrzymują również napierające, niekiedy z dużą prędkością, owady, które mogą być powodem wypadku w wyniku rozproszenia uwagi, bądź zamazania pola widzenia. Przedostające się spod kół kamyczki, na bardziej trudnym podłożu, również odbijają się od owiewek i zwiększają poziom bezpieczeństwa. Owiewki są barierą, która zauważalnie zwiększa przyjemność jazdy motocyklem i przenosi wrażenia z podróżowania na wyższy poziom. Wszystkie zagrożenia związane z jazdą, które występują w przypadku odsłoniętych jednośladów, mogą zostać zmniejszone właśnie przy pomocy zastosowania owiewek. Takie rozwiązania w dłuższej perspektywie pozwalają również ograniczyć zmęczenie oraz przez dłuższy czas zachować siły do jazdy w skupieniu. 

Szyby motocyklowe, które montowane są w pojazdach różnych marek, posiadają także zamienniki oryginalnych produktów. Niektóre z nich można zamontować na stałe, a inne mają właściwości wymienne i są zdejmowalne. Przy zakupie warto zwracać uwagę, czy dostępne w sprzedaży szyby posiadają wymagane atesty. Większość dostępnych w sklepach owiewek mocowanych jest dwupunktowo pod lusterkami, a ich wykonanie z wysokiej jakości akrylu zapewnia wytrzymałość i komfort jazdy. 

 

Zakup owiewek motocyklowych 

Bardzo duży wybór owiewek oferowany jest w sklepie online, który można znaleźć pod adresem https://www.motorcyclescreens.eu/. Istnieje tam możliwość zakupu owiewek różnej wielkości, dostosowanych do budowy kilkunastu rodzajów motocykli różnych producentów. W sprzedaży dostępne są także produkty uniwersalne, które znakomicie sprawdzą się w przypadku większej niż jeden liczby motocykli. Owiewki z powodzeniem mogą zostać zamontowane nie tylko na motocyklach, ale także na skuterach. Dzięki nim podróżowanie będzie komfortowe, przyjemne i co najważniejsze bezpieczne. 

Artykuły
data dodania
2023-06-07 09:16:06
Kredyt pod zastaw działki to popularna forma finansowania, która umożliwia osobom zainteresowanym uzyskanie dodatkowych środków na realizację różnorodnych celów. Czy to budowa domu, zakup nieruchomości, czy też rozwinięcie działalności gosp...
data dodania
2023-06-07 09:02:36
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup używanego laptopa. Jest to rozwiązanie często korzystne z finansowego punktu widzenia, ale może wiązać się również z pewnym ryzykiem. Przed dokonaniem takiego zakupu warto zwróc...
data dodania
2023-06-07 08:36:37
Wielu miłośników kotów doskonale wie, jak ważne jest zapewnienie swojemu pupilowi odpowiedniej ilości zabawy i aktywności w domu. Bawiąc się z kotem, nie tylko zapewnimy mu rozrywkę i stymulację, lecz także budujemy silną więź między nami a...
Zobacz wszystkie artykuły