Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     W co warto wyposażyć motocykl typu naked?

W co warto wyposażyć motocykl typu naked?

data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewnych okolicznościach atmosferycznych, z właściwościami tego motocyklu wiążą się również pewne niedogodności. W co zatem warto wyposażyć motocykl typu naked? 

 

 

Owiewki na pogodę i niepogodę 

 

Motocykle dobrze jest wyposażyć w owiewki. Oprócz niepowtarzalnego wyglądu, który nadają owiewki, zapewniony jest także komfort w trakcie codziennej jazdy motocyklem oraz oczekiwany poziom bezpieczeństwa.


Wpływ wszelkich niedogodności, które może generować podłoże oraz warunki atmosferyczne, zostają zniwelowane dzięki zamontowanym szybom. Wiejący wiatr, a także padający deszcz czy śnieg zatrzymują się na owiewkach, przez co kierowca może skupić się na jeździe. Takie zabezpieczenia zatrzymują również napierające, niekiedy z dużą prędkością, owady, które mogą być powodem wypadku w wyniku rozproszenia uwagi, bądź zamazania pola widzenia. Przedostające się spod kół kamyczki, na bardziej trudnym podłożu, również odbijają się od owiewek i zwiększają poziom bezpieczeństwa. Owiewki są barierą, która zauważalnie zwiększa przyjemność jazdy motocyklem i przenosi wrażenia z podróżowania na wyższy poziom. Wszystkie zagrożenia związane z jazdą, które występują w przypadku odsłoniętych jednośladów, mogą zostać zmniejszone właśnie przy pomocy zastosowania owiewek. Takie rozwiązania w dłuższej perspektywie pozwalają również ograniczyć zmęczenie oraz przez dłuższy czas zachować siły do jazdy w skupieniu. 

Szyby motocyklowe, które montowane są w pojazdach różnych marek, posiadają także zamienniki oryginalnych produktów. Niektóre z nich można zamontować na stałe, a inne mają właściwości wymienne i są zdejmowalne. Przy zakupie warto zwracać uwagę, czy dostępne w sprzedaży szyby posiadają wymagane atesty. Większość dostępnych w sklepach owiewek mocowanych jest dwupunktowo pod lusterkami, a ich wykonanie z wysokiej jakości akrylu zapewnia wytrzymałość i komfort jazdy. 

 

Zakup owiewek motocyklowych 

Bardzo duży wybór owiewek oferowany jest w sklepie online, który można znaleźć pod adresem https://www.motorcyclescreens.eu/. Istnieje tam możliwość zakupu owiewek różnej wielkości, dostosowanych do budowy kilkunastu rodzajów motocykli różnych producentów. W sprzedaży dostępne są także produkty uniwersalne, które znakomicie sprawdzą się w przypadku większej niż jeden liczby motocykli. Owiewki z powodzeniem mogą zostać zamontowane nie tylko na motocyklach, ale także na skuterach. Dzięki nim podróżowanie będzie komfortowe, przyjemne i co najważniejsze bezpieczne. 

Artykuły
data dodania
2024-06-12 15:00:13
Współczesny rynek IT rządzi się swoimi prawami, gdzie szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność są na wagę złota. Windows Server, jako zaawansowana platforma do zarządzania serwerami, aplikacjami i usługami sieciowymi, otwiera przed firmami n ...
data dodania
2024-06-11 14:17:46
Gry planszowe od dawna cieszą się popularnością jako forma rozrywki i sposobu na spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają planszowe gry erotyczne, które mają na celu wzboga ...
data dodania
2024-06-10 15:34:42
W obecnych czasach, kiedy szybkość i bezpieczeństwo są kluczowymi czynnikami decydującymi o wyborze różnych usług, sprzedaż samochodu w skupie aut staje się coraz bardziej popularna. Dzięki możliwości szybkiego zrealizowania transakcji skup ...
Zobacz wszystkie artykuły