Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Start up, czyli czym jest nowy model funkcjonowania na rynku?

Start up, czyli czym jest nowy model funkcjonowania na rynku?

data dodania
2015-03-27 13:08:13

Z każdym dniem coraz częściej słyszymy o nowym fantastycznym start upie, który jest na doskonałej drodze do tego, by zrewolucjonizować polski rynek. Patrząc na ogromne sukcesy Google, Facebook czy Naszej Klasy trudno oprzeć się wrażeniu, iż sama formuła start up jest ogromną szansą dla młodych, raczkujących jeszcze przedsiębiorców z pomysłem. Czym dokładnie jest start up i dlaczego dla wielu może okazać się jedyną szansą na osiągniecie sukcesu?

 

O co w tym wszystkim chodzi?

Start up to na pierwszy rzut oka nic innego jak młoda firma nastawiona na osiągniecie sukcesu. Jednak jest coś, co ją wyróżnia, czyli ciągła praca nad znalezieniem takiego modelu biznesowego, który pozwoli na osiągnięcie systematycznego oraz stabilnego dochodu i satysfakcji finansowej. Zazwyczaj droga do osiągnięcia tego celu najeżona jest trudnościami i porażkami. Start up to ciągłe poszukiwanie i eksperyment, ale na pocieszenie warto dodać, iż bardzo często udaje się mu odnieść spektakularny sukces. Brak pewnego i sprawdzonego modelu biznesowego przynosi więc nierzadko profity, o jakich niejedna stabilna firma może tylko pomarzyć.

 

start upJak to funkcjonuje?

Tym, co wyróżnia start up z grona innych firm jest odwaga i innowacja. Innowacja pozwala na wybicie się z przeciętności i sprawia, iż pomysł, który na pierwszy rzut oka wydawał się szalony i mało prawdopodobny, nagle okazuje się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Na funkcjonowanie w takim modelu decydują się zazwyczaj ludzie młodzi. To dla nich doskonała szkoła przedsiębiorczości oraz możliwość ciągłej nauki i zdobycia kontaktów, które owocować mogą przez wiele kolejnych lat. Tego typu firmy funkcjonują często w domach swoich pomysłodawców, coraz częściej jednak ich właściciele decydują się na wynajem biura, w którym przyjmować mogą swoich klientów i kontrahentów.

 

 

Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości jakie młodym firmom daje w tym zakresie dagocentrum.pl – w pełni wyposażona, komfortowa przestrzeń biurowa, z której korzystać można nawet z krótkim wyprzedzeniem. Firma posiada w swojej ofercie zarówno biura stacjonarne jak i wirtualne, biura na godziny, a nawet większe sale konferencyjne. Usytuowanie w najwyższym biurowcu stolicy, z piękną panoramą na Warszawę sprawia, iż jest to doskonała inwestycja dla młodych, nastawionych na sukces firm.

 

Jak rozpoznać start up?

Jest kilka cech, które już na pierwszy rzut oka pozwalają rozpoznać start up w gronie innych, świeżych na rynku firm. Projekt tego typu charakteryzują niskie koszty rozpoczęcia działalności, zdecydowanie wyższe ryzyko oraz zdecydowanie wyższy w porównaniu ze standardowymi przedsięwzięciami zwrot z inwestycji. Czy warto? Tą decyzję każdy młody przedsiębiorca musi podjąć samodzielnie, na pewno jednak warto przyjrzeć się temu modelowi bliżej, by oszacować koszty, możliwość porażki lub potencjalnego sukcesu. Przykłady wielu firm pokazują, iż dobry pomysł, odwaga i chęć poszukiwania najlepszej drogi do sukcesu potrafią czasem zdziałać cuda. 

 

 

Artykuły
data dodania
2023-01-20 15:16:04

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o coworkingu, czyli innowacyjnym modelu pracy zdalnej. Na czym właściwie polega to rozwiązanie i kto z niego korzysta? Jakie korzyści wiążą się z coworkingiem? Na te pytania odpowiemy w poniższym...

data dodania
2022-12-22 10:24:13

W obecnych czasach coraz więcej firm promuje siebie i swoją działalność w mediach społecznościowych, głównie na Instagramie czy Facebooku. Budowanie świadomości marki, realnie wpływa na decyzje konsumentów i pozwala zdobyć ich zaufanie....

data dodania
2022-12-14 14:37:31

Szukasz personalizowanego prezentu dla drugiej połówki? Kup coś wyjątkowego, obok czego nie będzie się dało przejść obojętnie. Doskonałym przykładem są kryształy 3D z grawerem, dzięki którym wyrazisz swoje uczucia i sprawisz, że bliska Ci o...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl
oddobrejstrony.pl