(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Scyzoryk – Twój pomocnik podczas wypraw na łono natury

Scyzoryk – Twój pomocnik podczas wypraw na łono natury

data dodania
2019-11-07 18:19:57

Amatorzy kontaktu z przyrodą zdają sobie sprawę, że przebieg każdej wyprawy zależy w znacznym stopniu od naszego przygotowania do niej. Zaliczyć tu należy zgromadzenie odpowiedniego sprzętu – w tym także narzędzi – pomocnych podczas podróży na łono natury. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy wyjazd na kilka dni lub dłużej – wówczas mogą nas spotkać nieoczekiwane sytuacje, w których jesteśmy zdani jedynie na siebie. Aby być przygotowanym na „nieoczekiwane”, warto mieć przy sobie scyzoryk – podstawowe narzędzie naszego przetrwania. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze scyzoryka oraz w jakie istotne przyrządy może on być wyposażony.

 

Scyzoryk – multitool – nóż myśliwski

 

Wśród dostępnych na rynku scyzoryków znaleźć możemy liczne modele, różniące się między sobą wieloma parametrami. Do najważniejszych należy: rozmiar, ciężar, ilość przyrządów znajdujących się w wyposażeniu scyzoryka. Istotna może okazać się także gwarancja udzielana przez producenta – w przypadku najbardziej „solidnych” scyzoryków jest ona bardzo długa – wynosić może 25 lat, a niekiedy jest nawet udzielana dożywotnie.

 

Rozmiar scyzoryka i jego ciężar ma przede wszystkim znaczenie praktyczne. W zależności od czasu trwania wyprawy, do której się przygotowujemy, scyzoryk może być dla nas mniejszym lub większym obciążeniem. W przypadku wypraw długoterminowych – należy dokonać szczególnie ostrożnego rachunku – należy wziąć pod uwagę wszystkie potencjalnie potrzebne urządzenia, z których będziemy musieli skorzystać (takie jak pilnik do drewna, śrubokręt lub hak uniwersalny). Tego typu scyzoryki nazywane są multitoolami i znajdują zastosowanie wśród najróżniejszych grup osób: myśliwych, fanów „survivalu”, pracowników służb ratowniczych i licznych innych. Korzystają z nich również mieszkańcy miast, przemieszczający się na rowerach, które niekiedy trzeba poddać sporadycznej naprawie.

 

Scyzoryki wyposażone w mniejszą ilość urządzeń mogą okazać się atrakcyjne dla osób poszukujących bardziej poręcznego narzędzia. Zazwyczaj, są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, a przez to – idealnie sprawdzają się podczas pieszych podróży. W przypadku takiego scyzoryka, nazywanego również nożem myśliwskim, warto zwrócić uwagę na obecność podstawowych mechanizmów zabezpieczających. Chodzi przede wszystkim o blokadę, uniemożliwiającą samoczynne rozłożenie ostrza, gdy nosimy scyzoryk w kieszeni. Również blokada po rozłożeniu może okazać się przydatna – gwarantuje, że ostrze zachowa docelową pozycję wtedy, gdy potrzebujemy z niego korzystać.

 

Gdzie kupić scyzoryk?

 

W scyzoryk możesz z łatwością zaopatrzyć się bez wychodzenia z domu. Osobom rozważającym zakup tego narzędzia, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego kolba.pl. Wśród oferowanych produktów znajdziesz kilkadziesiąt różnych modeli scyzoryków, w bardzo szerokim przedziale cenowym. Składają się na nie zarówno multitoole, czyli scyzoryki wyposażone w rozbudowany zestaw urządzeń, jak i noże myśliwskie.

 

*fot. materiały prasowe

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl