(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Scyzoryk – Twój pomocnik podczas wypraw na łono natury

Scyzoryk – Twój pomocnik podczas wypraw na łono natury

data dodania
2019-11-07 18:19:57

Amatorzy kontaktu z przyrodą zdają sobie sprawę, że przebieg każdej wyprawy zależy w znacznym stopniu od naszego przygotowania do niej. Zaliczyć tu należy zgromadzenie odpowiedniego sprzętu – w tym także narzędzi – pomocnych podczas podróży na łono natury. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy wyjazd na kilka dni lub dłużej – wówczas mogą nas spotkać nieoczekiwane sytuacje, w których jesteśmy zdani jedynie na siebie. Aby być przygotowanym na „nieoczekiwane”, warto mieć przy sobie scyzoryk – podstawowe narzędzie naszego przetrwania. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze scyzoryka oraz w jakie istotne przyrządy może on być wyposażony.

 

Scyzoryk – multitool – nóż myśliwski

 

Wśród dostępnych na rynku scyzoryków znaleźć możemy liczne modele, różniące się między sobą wieloma parametrami. Do najważniejszych należy: rozmiar, ciężar, ilość przyrządów znajdujących się w wyposażeniu scyzoryka. Istotna może okazać się także gwarancja udzielana przez producenta – w przypadku najbardziej „solidnych” scyzoryków jest ona bardzo długa – wynosić może 25 lat, a niekiedy jest nawet udzielana dożywotnie.

 

Rozmiar scyzoryka i jego ciężar ma przede wszystkim znaczenie praktyczne. W zależności od czasu trwania wyprawy, do której się przygotowujemy, scyzoryk może być dla nas mniejszym lub większym obciążeniem. W przypadku wypraw długoterminowych – należy dokonać szczególnie ostrożnego rachunku – należy wziąć pod uwagę wszystkie potencjalnie potrzebne urządzenia, z których będziemy musieli skorzystać (takie jak pilnik do drewna, śrubokręt lub hak uniwersalny). Tego typu scyzoryki nazywane są multitoolami i znajdują zastosowanie wśród najróżniejszych grup osób: myśliwych, fanów „survivalu”, pracowników służb ratowniczych i licznych innych. Korzystają z nich również mieszkańcy miast, przemieszczający się na rowerach, które niekiedy trzeba poddać sporadycznej naprawie.

 

Scyzoryki wyposażone w mniejszą ilość urządzeń mogą okazać się atrakcyjne dla osób poszukujących bardziej poręcznego narzędzia. Zazwyczaj, są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, a przez to – idealnie sprawdzają się podczas pieszych podróży. W przypadku takiego scyzoryka, nazywanego również nożem myśliwskim, warto zwrócić uwagę na obecność podstawowych mechanizmów zabezpieczających. Chodzi przede wszystkim o blokadę, uniemożliwiającą samoczynne rozłożenie ostrza, gdy nosimy scyzoryk w kieszeni. Również blokada po rozłożeniu może okazać się przydatna – gwarantuje, że ostrze zachowa docelową pozycję wtedy, gdy potrzebujemy z niego korzystać.

 

Gdzie kupić scyzoryk?

 

W scyzoryk możesz z łatwością zaopatrzyć się bez wychodzenia z domu. Osobom rozważającym zakup tego narzędzia, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego kolba.pl. Wśród oferowanych produktów znajdziesz kilkadziesiąt różnych modeli scyzoryków, w bardzo szerokim przedziale cenowym. Składają się na nie zarówno multitoole, czyli scyzoryki wyposażone w rozbudowany zestaw urządzeń, jak i noże myśliwskie.

 

*fot. materiały prasowe

Artykuły
data dodania
2020-06-18 10:18:16

Każda organizacja, bez względu na to, czy jest duża czy mała, musi zdawać sobie sprawę, że jej sukces i przetrwania na rynku zależy od jej marki i reputacji. W dzisiejszych czasach przekaz informacji i komunikacja są bardzo spersonalizowane...

data dodania
2020-06-08 15:15:20

Wzmacnianie odporności organizmu jest ważne nie tylko zimą. Dbaj o nią przez cały rok, by zabezpieczyć się przed wszelkimi infekcjami oraz chorobami. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które warto wypróbować. Dużą rolę odgrywają także cod...

data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałyc...

Zobacz wszystkie artykuły