(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Rodzaje pożyczek pozabankowych – czy znasz je wszystkie?

Rodzaje pożyczek pozabankowych – czy znasz je wszystkie?

data dodania
2019-11-25 11:33:11

Pożyczka niejedno ma imię. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów pożyczek, a jeśli zagłębić się w ten temat mocniej, to okaże się, że tych pożyczek jest znacznie więcej. Pożyczka na 500 plus to tylko jedna z opcji.

 

Pożyczka na 500 plus

 

Pożyczki udzielane na świadczenie 500 plus są stosunkowo nowym rodzajem pożyczek pozabankowych. Pożyczka na 500 plus to pożyczka udzielona przez firmę pozabankową z uwzględnieniem dochodów pochodzących ze świadczenia rodzinnego 500 plus. Świadczenie 500 plus może być jedynym dochodem osoby wnioskującej o taką pożyczkę lub tylko częścią jej dochodu. Chwilówka na 500 plus ma zastosowanie wtedy, gdy wnioskodawca nie pracuje, pracuje tylko na część etatu lub stracił właśnie pracę i utrzymuje się tylko ze świadczenia 500 plus. Więcej o takich pożyczkach przeczytasz pod adresem https://7pozyczki.pl/pozyczka-na-500-plus.

 

Pożyczka online

 

Pożyczka online, inaczej pożyczka przez internet to najpopularniejszy obecnie rodzaj pożyczki pozabankowej. O pożyczkę online wnioskujemy przez internet bez konieczności udawania się do biura firmy pożyczkowej. Zaletami takiej pożyczki jest duża dostępność, wysokie maksymalne kwoty, łatwość wnioskowania, minimum formalności oraz elastyczna forma spłaty. Pożyczka online jest udzielana tylko i wyłącznie po wypełnieniu stosownego wniosku na stronie firmy pożyczkowej. W przypadku takiej pożyczki wnioskodawca musi posiadać numer rachunku osobistego, na który przelana będzie kwota pożyczki, a często też jest zobowiązany do wykonania z tego konta bankowego jednogroszowego przelewu weryfikacyjnego.

 

Pożyczka na telefon

 

Przez telefon można brać różne pożyczki. Tak dostępna jest zarówno pożyczka na 500 plus, jak i pożyczka dla zadłużonych. Wykonanie telefonu do firmy pożyczkowej spełnia tę samą funkcję, co wypełnienie formularza w przypadku pożyczki przez Internet. Zastrzeżeniem jest tylko fakt, że o taką pożyczkę może się starać wyłącznie osoba, która współpracowała już z daną firmą i przekazała jej swoje dane. Na telefon nie można wziąć pożyczki w nowej firmie, dlatego, że ta instytucja nie ma naszych danych i nie może zweryfikować ich prawdziwości.

 

Pożyczka dla zadłużonych

 

Pożyczki dla zadłużonych są dedykowane osobom, które mają kredyty bankowe, pożyczki w firmach pozabankowych oraz raty na sprzęt RTV czy AGD. Pożyczka dla zadłużonych jest pożyczką gotówkową, którą można wydać na dowolne cele. Taką pożyczką spłaca się czasami też poprzednią pożyczkę lub niewielki kredyt bankowy. Ogromną zaletą pożyczki dla zadłużonych jest brak weryfikacji w BIK, KRD i innych rejestrach. Firmy nie biorą pod uwagę sytuacji finansowej wnioskodawców i nawet jeśli wiedzą o ich zadłużeniu, nie dyskwalifikują wniosków, tylko pożyczają pieniądze.

 

Pożyczka refinansująca

 

Pożyczki refinansujące są przeznaczone na spłatę innych pożyczek. Refinansowanie pożyczki to inaczej wzięcie drugiej pożyczki w celu spłaty pierwszej, przy czym pożyczka refinansująca nie jest przekazywana posiadaczowi pożyczki ani w gotówce, ani na konto. Firma refinansująca pożyczkę przelewa pieniądze na konto firmy, która udzieliła pierwszej pożyczki, dzięki czemu pożyczka w firmie A się kończy z racji jej spłaty, ale klient zostaje z pożyczką w firmie B. Niestety ta druga pożyczka jest dla klienta zwykle droższa, niż ta pierwsza. O refinansowanie pożyczki można się starać jednak tylko w niektórych firmach pożyczkowych.

 

Pożyczka na wakacje

 

Pożyczki na wakacje jak sama nazwa wskazuje, są udzielane w celu wykorzystania ich na wakacyjne wyjazdy, ale oczywiście nie ma żadnego nakazu, który zmuszałby nas do takiego właśnie spożytkowania pieniędzy. Pożyczka na wakacje jest pożyczką wakacyjną tylko w nazwie. W rzeczywistości można ją wydać na dowolne cele, zarówno na wyjazd, jak i na remont domu, zakup sprzętu, czy po prostu bieżące wydatki. Podobnie jak pożyczka na 500 plus, może być udzielona na podstawie osiąganych dochodów dodatkowych lub uzyskiwanych świadczeń socjalnych.

 

Która pożyczka jest najlepsza?

 

Nie można wyróżnić jednej najlepszej pożyczki, bo wszystko zależy od klienta i jego sytuacji. Wybór jest zależny od indywidualnego położenia, od perspektyw na życie, od charakteru konkretnej osoby i jej możliwości. Wyboru należy dokonać po weryfikacji wymagań w stosunku do wnioskujących, ocenie kosztów pożyczki oraz terminów spłat. W jednym przypadku rozwiązaniem będzie pożyczka na raty (dłuższy termin spłaty), w innym pożyczka bez konta bankowego (brak rachunku).

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl