(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Renowacja starych mebli - proste pomysły

Renowacja starych mebli - proste pomysły

data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zmienić oblicze starych mebli, używając specjalnych preparatów, które zabezpieczą drewno przed zepsuciem lub zmienić obicia w krzesłach i sofie, zmieniając kolorystykę w zależności od potrzeb i preferencji. Jak odnowić stare meble, by nie zepsuć klimatu, który wnoszą? Oto kilka porad i wskazówek.  

 

Meble vintage – dodaj wnętrzu charakteru 

 

Meble vintage to unikatowe perełki, dzięki którym szybko możesz przenieść się w czasy PRL-u czy nawet późniejsze. Oryginalne kształty, ciekawe formy, niebanalne kolory – nie znajdziesz tego w nowych meblach. Miłośnicy stylu vintage mówią, że stare meble mają duszę, której nie znajdziemy w tych nowych. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak cenne egzemplarze zalegają nasze garaże czy strychy. Może warto zamiast wyrzucać, dać im kolejną szansę na ozdabianie naszych wnętrz? 

 

Jak odnowić stare meble? 

 

Renowacja starych mebli nie musi być trudna i kosztowna. Wystarczy wyposażyć się w niezbędne do tego narzędzia i artykuły, a odnawianie może stać się przyjemnością. Przy domowych pracach przydatna będzie z pewnością młotowiertarka graphite (dostępna na stronie Drillo) oraz inne akcesoria.

 

Jak zmienić meble, aby ich nie zniszczyć? Najpierw należy zastanowić się z jakiego materiału wykonane są meble: te drewniane powinny być potraktowane specjalnymi preparatami, przeznaczonymi jedynie do tego typu materiału. Wówczas zostaną dobrze zabezpieczone i tak szybko nie ulegną zniszczeniom. Drewniane meble mogą być nie lada ozdobą każdego mieszkania. Drewniany stół w jadalni, krzesła czy regał będą wyglądać świetnie w każdym kolorze, pod warunkiem, że dopasujemy go do stylistyki pomieszczenia. 

 

Renowacja starych mebli 

 

Meble możemy odnowić na wiele sposobów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które w zależności od specyfiki porywają meble zakrywając całą powierzchnię, lub nadają meblom kolor, zachowując specyficzną strukturę drewna. Ważne, by zdecydować się na konkretną farbę, która da nam zadowalający efekt i jednocześnie odpowiednio zabezpieczyć meble przed niszczeniem.

 

Marzysz o nowych meblach? Może wcale nie musisz ich kupować w sklepie? Spróbuj przerobić stare meble i wykorzystaj swoją wyobraźnię. Może uda ci się stworzyć unikatowe egzemplarze, których pozazdroszczą ci goście? Do dzieła! 

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl