(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Profesjonalny ubiór kelnera i kelnerki - jak powinien wyglądać?

Profesjonalny ubiór kelnera i kelnerki - jak powinien wyglądać?

data dodania
2022-09-19 09:50:04

Strój roboczy powinien zapewniać nie tylko wygodę pracownikom, ale być też żywą reklamą lokalu i jego kierownictwa. Sprawdźmy zatem, jak powinien wyglądać profesjonalny ubiór kelnera i kelnerki.

 

Klienci restauracji i innych lokali gastronomicznych oceniają personel na podstawie tego jak wydajnie pracują, jaką kulturę osobistą sobą reprezentują oraz na podstawie tego, jak wyglądają. Kelnerzy są pierwszymi i często jedynymi osobami, które mają bezpośredni kontakt z klientami, a zatem – ze źródłem pieniędzy. Reprezentują także swoje kierownictwo.

 

Jak powinien wyglądać strój kelnera i kelnerki?

 

Odzież kelnerska powinna zależeć między innymi od klasy lokalu, który prowadzimy. W ekskluzywnych restauracjach oraz lokalach oferujących wytworne bankiety przesadą nie będzie garnitur czy smoking. W restauracjach bardziej na co dzień wystarczy nowoczesny mundurek, na który złożą się koszule kelnerskie, czarne klasyczne spodnie lub spódnice dla kelnerek, kamizelki oraz muszki lub krawaty.

 

W przypadku obsługi kawiarnianej dobrym rozwiązaniem będzie biała koszulka kelnerska i fartuszek lub zapaska kelnerska. Do tego dodajmy akcesoria takie jak kieszeń kelnerska lub portfel kelnerski, a także dodatkowe nakrycia wierzchnie dla pracowników serwujących dania i napoje na zewnątrz. Pamiętajmy też, że kelnerzy nie powinni nosić butów z odkrytymi palcami lub piętami – uchodzi to za nieeleganckie i jest także niezgodne z BHP.

 

Strój kelnerski a styl lokalu

 

Jeśli prowadzisz karczmę lub lokal typowo regionalny, warto postawić na elementy folklorystyczne. Na przykład dodatki kelnerskie z haftem ludowym, bluzki z falbankami czy fartuszki w regionalnym stylu. Idealnie będzie też jeśli odzież kelnerska, która odzwierciedli tematykę lokalu. Na przykład w restauracji sushi kelnerzy i kelnerski będą pięknie prezentować się w strojach przypominających japońskie kimono. Pamiętaj, że nie musisz zamawiać całych strojów – wystarczy na przykład klasyczne spodnie kucharskie zestawić z tematyczną koszulą i dodać wyhaftowane logo restauracji.

 

Dlaczego warto zadbać o profesjonalny ubiór kelnera i kelnerki?

 

Estetyczny strój kelnera to prosty i relatywnie tani sposób na podniesienie rangi lokalu. Zwłaszcza jeśli odzież kelnerska wykazuje spójność z wystrojem i tematyką. Już samo logo restauracji wyhaftowane na koszulce jest jasnym sygnałem dla klientów, że oto mają do czynienia z kelnerem zatrudnionym przez ten dany lokal i mogą oczekiwać profesjonalnej obsługi.

 

Chyba zgodzisz się, że jest pewna magia w mundurach nie wyłączając odzieży kelnerów czy kelnerek. Tak jak każdy mundur, również odzież kelnerska wzmacnia poczucie przynależności do organizacji i integruje pracowników. To z kolei poprawia wydajność pracowników i wpływa na profesjonalizm obsługi.

Artykuły
data dodania
2022-09-27 13:33:49

Blog po angielsku to ogromny potencjał jeśli chodzi o pozyskiwanie ruchu na stronie, lepsze wskaźniki SEO oraz możliwości dodatkowego zarobku. W tym artykule wyjaśniamy, do czego może przydać się copywriting angielski oraz dlaczego potrzebn...

data dodania
2022-09-23 09:37:55

Organizacja małego biura nie jest łatwym zadaniem. Na niewielkiej przestrzeni trzeba bowiem ulokować wszystkie najpotrzebniejsze meble, sprzęty i akcesoria, których potrafi być naprawdę dużo. Bardzo ważne jest więc podejście do tego zadania...

data dodania
2022-09-19 09:50:04

Strój roboczy powinien zapewniać nie tylko wygodę pracownikom, ale być też żywą reklamą lokalu i jego kierownictwa. Sprawdźmy zatem, jak powinien wyglądać profesjonalny ubiór kelnera i kelnerki.

 

Klienci restauracji i innych loka...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl