Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Pozycjonowanie – sposób na zysk?

Pozycjonowanie – sposób na zysk?

data dodania
2015-02-16 09:40:26

Pozycjonowanie serwisów internetowych to dzisiaj jedna ze skuteczniejszych form dotarcia do potencjalnych klientów. Radio, telewizja czy reklama prasowa przestała już zachwycać i przyciągać uwagę. Dzisiaj większość ludzi ma dostęp do internetu, nawet z poziomu swojego telefonu komórkowego czy tabletu. W sieci spędzamy większą część swojego życia. Właśnie tutaj szukamy usług, produktów czy rozrywki, więc jest to idealne miejsce dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą trafić do swojej konkretnej grupy docelowej.

 

Pozycjonowanie – co to takiego?

Pozycjonowanie stron, z angielskiego Search Engine Optimization, w skrócie SEO to różnego typu działania mające na celu osiągnięcie przez stronę www jak najwyższej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania (SERP'ach) popularnych wyszukiwarek internetowych dla wybranych fraz i słów kluczowych. W polskich realiach - w wynikach Google.

SEO dzieli się na dwie, dość znacząco różniące się części, czyli optymalizację serwisu i zdobywanie linków przychodzących (z języka angielskiego linkbuilding).

Optymalizacja to nic innego jak modyfikacja strony internetowej. Obejmuje ona zmiany w kodzie - zupełnie nie zauważalne dla zwykłego internauty oraz zmiany zawartości serwisu, polegające na przeredagowaniu treści tak aby były jednocześnie czytelne i interesujące dla internautów oraz bardziej przyjazne robotom wyszukiwarek. Podczas optymalizacji zwraca się także uwagę na wygodę, użyteczność i funkcjonalność strony dla użytkownika, gdyż to jego w w pierwszej kolejności powinno się brać pod uwagę, a nie wyszukiwarkę. Co istotne, dzięki odpowiedniej optymalizacji strona może być widoczna w wynikach wyszukiwania na wiele różnych fraz, nie tylko na te aktywnie promowane. Przy okazji optymalizacji strony www, poprawiamy jej ogólny odbiór przez internautów, dzięki czemu wpływa to na wizerunek marki i lepszą promocją usług i produktów.

Zdobywanie linków to druga część pozycjonowania, tak samo ważna jak optymalizacja lecz funkcjonująca na innych stronach www. W tym procesie wykorzystuje się bardzo rożne techniki pozyskiwania linków, ostatnio bardzo popularny content marketing.

Działania SEO są integralną częścią ogólnie pojętego marketingu internetowego, więc aby dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, trzeba podejść do tematu całościowo, a nie tylko skupić się na samym zdobywaniu linków.

 

Zalety działań SEO

Najważniejsza zaletą jest fakt, iż pozycjonowanie serwisu na wybrane frazy, zwiększa widoczność witryny w wyszukiwarkach. Można by rzec, że dzięki tym zabiegom oferta firmy jest dostępna dla internautów, a zatem potencjalnych klientów, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku a nie tylko w godzinach pracy biura czy sklepu. Ponadto efekt kampanii pozostaje na dłużej i nie dotyczy tylko i wyłącznie aktywnie promowanych fraz jak w przypadku kampanii linków sponsorowanych.

Warto zauważyć, że kolejną zaletą pozycjonowania stron internetowych jest także efektywna promocja swojej firmy, marki czy produktu albo oferowanych usług. Jeśli strona jest widoczna w przestrzeni wirtualnej, to niejako automatycznie utrwala się markę swojej firmy, internauci mogą ją zapamiętać i kojarzyć pozytywnie. Ma to znaczenie nie tylko czysto komercyjne, ale również wizerunkowe. Warto zatem w ten sposób wspierać rozwój swojej firmy, by wyprzedzić konkurencję i cieszyć się rosnącą baza klientów. Wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania gwarantuje, że klienci trafią właśnie do wypromowanej firmy, a to z kolei wiąże się z większymi zyskami.

 

Pozycjonowanie stron w sieci jest dzisiaj jednym ze skutecznych narzędzi e-marketingu. Dzięki tej formie reklamy docieramy tylko do potencjalnych klientów nie marnując czasu ani środków finansowych na pokazywanie swojej oferty osobom kompletnie nie zainteresowanym. Trzeba jednak zaznaczyć że pozycjonowanie w dzisiejszych czasach nie jest takie proste i tanie jak dawniej, a na zadowalające efekty trzeba poczekać.

Artykuły
data dodania
2024-03-29 13:48:09
Współczesne metody diagnozowania chorób wymagają precyzji i dokładności, a tomografia klatki piersiowej spełnia te wymagania, umożliwiając lekarzom detekcję nawet najmniejszych zmian w strukturach klatki piersiowej. Dzięki niezwykłej rozdzi ...
data dodania
2024-03-26 15:30:36
W dzisiejszych czasach, gdy wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji spawanych stanowią fundament nowoczesnej inżynierii, kluczowe znaczenie mają precyzyjne i regularne badania połączeń spawanych. Od sprawdzania jakości spoin przez nienisz ...
data dodania
2024-03-26 14:44:00
Czy marzysz o niezapomnianej majówce z rodziną w malowniczym górskim krajobrazie? Poznaj pakiety pełne atrakcji, które zapewnią rozrywkę zarówno dla małych, jak i dużych odkrywców. Od edukacyjnych ścieżek przyrodniczych po emocjonujące przy...
Zobacz wszystkie artykuły