Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Piekarniki do zabudowy – które są najlepsze?

Piekarniki do zabudowy – które są najlepsze?

data dodania
2019-07-12 10:40:06

Dzięki piekarnikowi możemy przygotowywać fantastyczne pieczone potrawy, a także dania grillowane. Najpopularniejsze ostatnimi czasy są piekarniki do zabudowy, w tym nowoczesne modele dual cook z dwoma komorami.

 

Piekarniki do zabudowy – funkcjonalność i estetyka

 

Nie wyobrażamy sobie funkcjonalnej kuchni bez piekarnika. Oczywiście gotowanie i smażenie daje wiele możliwości, ale smaku pieczonych potraw nie jest w stanie zastąpić nic innego. Piekarnik to bez wątpienia podstawowe AGD w każdej kuchni, bez względu na jej wielkość i na kulinarne upodobania domowników. Szczególną popularnością cieszą się piekarniki do zabudowy. Takie piekarniki w niczym nie ustępują wolnostojącym piekarnikom, a często mają też wiele dodatkowych funkcji rozszerzających działanie i pozwalających oszczędzać energię elektryczną. Piekarniki do zabudowy można umiejscowić w kuchniach w różnych miejscach. W niektórych kuchniach są one zabudowane w dolnych szafkach, natomiast w innych zabudowuje się je na poziomie wyższych szafek.

 

W poszukiwaniu najlepszego piekarnika z pewnością pomocna będzie strona 7agd.pl/piekarniki-do-zabudowy. Łatwo porównasz tam piekarniki różnych marek oraz sprawdzisz ceny konkretnych modeli w różnych sklepach internetowych. Możesz bez problemu znaleźć ciekawe promocje i zaoszczędzić na zakupie piekarnika nawet kilkaset złotych.

 

Wybór konkretnego rozwiązania będzie zależny od stylu konkretnej kuchni i rozkładu mebli. Obecnie w kuchniach urządzonych z meblami do zabudowy właściwie wszystkie sprzęty AGD są zabudowane, co pozwala na uzyskanie bardzo równych powierzchni, gładkich blatów i jednocześnie ułatwia utrzymanie kuchni w czystości. Nie musimy się borykać z zabrudzeniami wnikającymi w różne zakamarki między poszczególnymi meblami i sprzętami.

 

Co koniecznie musi umieć Twój piekarnik?

 

Piekarniki do zabudowy są bardzo różnorodne i z racji tej dużej różnorodności, nad wyborem konkretnego sprzętu trzeba się będzie trochę zastanowić. Z pewnością solidny piekarnik powinien mieć termoobieg, bo dzięki takiej funkcji będzie można rozszerzyć gamę potraw, jakie przygotujesz w tym urządzeniu. Dodatkowo najlepsze piekarniki mają też funkcję grilla umożliwiającą przygotowanie potraw niemalże identycznych z tymi grillowanymi na świeżym powietrzu. Obecnie w nowoczesnych piekarnikach standardem są też timery informujące o długości pieczenia konkretnej potrawy i dotykowe panele umożliwiające sterowanie. Jeśli masz w domu dzieci, to z pewnością warto zainteresować się piekarnikiem z funkcją tzw. zimnych drzwiczek. Dzięki takiej funkcji drzwiczki piekarnika są zawsze chłodne, a to zapobiega oparzeniu. Niezwykle pomocną funkcjonalnością jest również autoczyszczenie. Dzięki takiej funkcji piekarnik szybko zmiękczy wszystkie zabrudzenia i będzie je można bez problemu usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki.

 

Nowoczesne dwukomorowe piekarniki do zabudowy

 

Nowością na rynku są dwukomorowe piekarniki dual cook. Takie piekarnik mają dwie odrębne komory pozwalające na jednoczesne pieczenie różnych potraw, przez różny czas i w różnych temperaturach. Możesz piec tylko i wyłącznie w jednej komorze, przyspieszając proces przygotowania potrawy i jednocześnie oszczędzając energię elektryczną lub piec dwie różne potrawy, każdą w innej komorze. Piekarniki do zabudowy dual cook są oczywiście droższe od standardowych piekarników, ale w dłuższej perspektywie czasu wykorzystanie takiego piekarnika pozwala na oszczędność, więc z pewnością warto zainteresować się tym rozwiązaniem.

 

Jeśli szukasz piekarnika do zabudowy, to porównaj dostępne modele przy pomocy portalu 7AGD. Porównywarka sprzętu AGD pozwoli Ci szybko znaleźć piekarniki do zabudowy odpowiadające Twoim oczekiwaniom i budżetowi.

Artykuły
data dodania
2024-06-18 12:21:43
Chleb bezglutenowy staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród osób z celiakią i nietolerancją glutenu. Jego wybór może być wyzwaniem, ale warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby cieszyć się smacznym i zdrowym pieczywem.   ...
data dodania
2024-06-14 14:27:16
Wybór odpowiedniego rozmiaru kontenera morskiego jest kluczowy dla efektywnego transportu kontenerowego. Właściwa wielkość pojemnika pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni i zminimalizowanie kosztów transportu. Poza tym zapewnia bez ...
data dodania
2024-06-12 15:00:13
Współczesny rynek IT rządzi się swoimi prawami, gdzie szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność są na wagę złota. Windows Server, jako zaawansowana platforma do zarządzania serwerami, aplikacjami i usługami sieciowymi, otwiera przed firmami n ...
Zobacz wszystkie artykuły