Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Oferty kredytów hipotecznych

Oferty kredytów hipotecznych

data dodania
2019-07-25 11:19:17

Jeszcze dwadzieścia lat temu kredyty hipoteczne nabywane były niezwykle rzadko, a ich łączna suma opiewała na kwotę nieco ponad 2 miliardów złotych. Dzisiaj tego rodzaju zobowiązania finansowe cieszą się ogromną popularnością i są to jedne z najczęściej zaciąganych kredytów. Ich łączna wartość przekroczyła już blisko 425 miliardów złotych. Warto przy tym zaznaczyć, że liczba zaciąganych kredytów hipotecznych wciąż wzrasta, chociaż banki komercyjne stawiają stale coraz to większe ograniczenia.

 

Kto może zaciągnąć kredyt hipoteczny? 

 

O kredyt hipoteczny (https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-hipoteczny-z-niska-marza) mogą starać się osoby pełnoletnie, które wykazują określone dochody. W przypadku tego zobowiązania liczy się przede wszystkim zdolność kredytowa, ale również historia kredytowa. Kredyty hipoteczne można zaciągać samodzielnie, wraz z małżonkiem, partnerem albo członkiem rodziny. Dzięki temu wzrastają szanse na uzyskanie takiego zobowiązania. 

 

Banki komercyjne działające na terenie naszego kraju, stawiają różne ograniczenia. Niektóre przyjmują wnioski jedynie kredytobiorców, którzy wykazują nie tylko określoną wysokość dochodów, ale też tych, którzy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę i to na czas nieokreślony. Inne akceptują także umowy zlecenie, o dzieło czy dochody uzyskane na podstawie prowadzonej działalności kredytowej. 

 

Kto decyduje się na kredyt hipoteczny? 

 

Przede wszystkim są to osoby młode, w przedziale wiekowym od 27 do 44 lat. Kredytobiorcy wykazują przeważnie wykształcenie wyższe i stabilną sytuację finansową. W większości są to małżeństwa, ale coraz częściej kredyt hipoteczny podejmowany jest także samodzielnie – głównie przez mężczyzn.

 

Kredyt hipoteczny najczęściej zaciągany jest na 30 lat, ale maksymalny okres trwania umowy z bankiem w wielu przypadkach 35 lat. Wiele zależy od wieku kredytobiorcy – im jest młodszy, tym na więcej lat może być udzielone zobowiązanie kredytowe. Warto przy tym zaznaczyć, że coraz więcej Polaków spłaca kredyt hipoteczny przed końcem trwania umowy z bankiem, na przykład starając się nadpłacać zobowiązanie. 

 

Wkład własny 

 

Minęły już czasy, w których kredyt hipoteczny mógł być zaciągany z zerowym wkładem własnym. Nowe ograniczenia wymuszają na potencjalnych kredytobiorcach wkładu finansowego w wysokości nawet 20% całego zobowiązania. Nie zniechęca to jednak przed zaciąganiem takich kredytów, nadal jest to wsparcie finansowe, które pozwala cieszyć się własną nieruchomością. 

 

Okazuje się, że Polacy mają coraz większe oszczędności i chętnie sami decydują się na duży wkład własny, by kredyt hipoteczny był dla nich jedynie wsparciem finansowym, a nie podstawą możliwości nabycia nieruchomości. Statystyki jasno przedstawiają aktualną sytuację. Wynika z nich, że coraz więcej Polaków nabywa mieszkania i domy za gotówkę bądź właśnie przy niewielkim udziale banków. 

Artykuły
data dodania
2024-06-18 12:21:43
Chleb bezglutenowy staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród osób z celiakią i nietolerancją glutenu. Jego wybór może być wyzwaniem, ale warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby cieszyć się smacznym i zdrowym pieczywem.   ...
data dodania
2024-06-14 14:27:16
Wybór odpowiedniego rozmiaru kontenera morskiego jest kluczowy dla efektywnego transportu kontenerowego. Właściwa wielkość pojemnika pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni i zminimalizowanie kosztów transportu. Poza tym zapewnia bez ...
data dodania
2024-06-12 15:00:13
Współczesny rynek IT rządzi się swoimi prawami, gdzie szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność są na wagę złota. Windows Server, jako zaawansowana platforma do zarządzania serwerami, aplikacjami i usługami sieciowymi, otwiera przed firmami n ...
Zobacz wszystkie artykuły