Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Mikrowłókna do włosów

Mikrowłókna do włosów

data dodania
2020-09-14 11:14:00

Rzadki włosy są problemem, który dotyka wielu osób i dla wielu ludzi są one powodem do zmartwień, na szczęście nie jesteśmy całkiem skazani na porażkę w tej walce. Rozwiązaniem mogą okazać się mikrowłókna. Dzięki ich zastosowaniu można zagęścić włosy już w kilkadziesiąt sekund. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.nanogen.pl/mikrowlokna-do-wlosow.html.

 

Wiele osób uważa mikrowłókna za nowość, jednak istnieją one już od 30 lat, ale ostatnimi czasy zyskały na popularności głównie za sprawą coraz lepszej jakości i coraz niższej ceny. Obecnie mikrowłókna https://www.nanogen.pl/ zagęszczają włosy 400% lepiej, niż jeszcze było, to osiągalne niedawno.

 

Wielką zaletą stosowania mikrowłókien jest prostota ich zastosowania. Pierwszym krokiem jest ułożenie fryzury jaka nam odpowiada. Następnie w miejscach gdzie zauważymy prześwitującą skórę należy zastosować kosmetyk. Po użyciu posypki wskazane jest zastosować lakier utrwalający. Mikrowłókna do włosów po ich właściwym zastosowaniu powinny być całkowicie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Mikrowłókna, czy zawsze rozwiążą problem?

 

Niestety na tak postawione pytanie nie można odpowiedzieć twierdząco. Gdyby mikrowłókna działały na każdy rodzaj łysienia, problem łysiejących osób by nie istniał. Niestety tak nie jest, a dlaczego? Zagęszczanie włosów mikrowłóknami jest możliwe tylko w przypadku kiedy włosy są średnio przerzedzone. Z całą pewnością mikrowłókna nie nadadzą się dla osób, które mają mało włosów na głowie, wtedy trzeba szukać innych rozwiązań.

 

W skład mikrowłókien wchodzi głównie białko keratynowe, a konsystencja jest jak proszek, dlatego aby osiągnąć odpowiedni efekt, proszek ten musi mieć włosy, do których będzie mógł się przyczepić. W sytuacji, gdy włosów jest mało, proszę nie będzie mógł się przyczepić i wyląduje na skórze głowy.

 

Nie tylko proszek

 

Jeżeli proszek nie znajdzie waszego uznania ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się włókna keratynowe w sprayu. Zaletą tego rozwiązania jest również funkcja utrwalenia fryzury. Na plus należy również zaliczyć fakt, że włókna w spray potrafią zagęścić bardziej przerzedzone włosy niż posypka. . Jak to w życiu, nie ma idealnych rozwiązań i mikrowłókna w spray mogą farbować, to powoduje, że nie zawsze wyglądają całkowicie naturalni, a do tego mogą pobrudzić nam ubranie lub poduszkę. Pomimo tych niedogodności wiele pań korzysta z mikrowłókien w sprayu, ponieważ nadają one również włosom sprężystości.

Artykuły
data dodania
2024-02-23 15:17:34
Warszawa, jako jedno z największych miast w Polsce, oferuje szeroki zakres możliwości dla osób chcących rozwijać swoją karierę w branży fitness. Kurs trenera personalnego w Warszawie to idealna propozycja dla tych, którzy pragną nie tylko z ...
data dodania
2024-02-23 14:17:36
Botki damskie to bez wątpienia kluczowy element damskiej garderoby, łączący w sobie funkcjonalność, styl i wszechstronność. Niezależnie od pory roku, krótkie botki, skórzane botki oraz inne rodzaje butów damskich znajdują swoje zastosowanie...
data dodania
2024-02-23 13:45:07
W dzisiejszym globalnym środowisku finansowym, gdzie informacje podróżują w szybkim tempie, media społecznościowe stały się istotnym narzędziem zarówno dla inwestorów, jak i dla firm notowanych na giełdzie. Szczególnie platformy takie jak T...
Zobacz wszystkie artykuły