Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Linki sponsorowane – reklama na zawołanie

Linki sponsorowane – reklama na zawołanie

data dodania
2015-03-18 12:22:13

Naturalnym uzupełnieniem aktywności w mediach społecznościowych i pozycjonowania serwisów www są kampanie linków sponsorowanych. To nowoczesna reklama, skierowana do konkretnej grupy docelowej odbiorców, nazywana jest reklamą kontekstową. Można sprecyzować jej poszczególne parametry, zdecydować o budżecie przeznaczonym na ten cel i znacznie zwiększyć odwiedzalność serwisu www. Najbardziej znaną serwisem oferującym takie usługi jest AdWords firmy Google.
 

Kampania AdWords to nic innego jak wyświetlanie reklam w prawym panelu bocznym i nad wynikami wyszukiwania w wyszukiwarce Google, ale także reklamy w sieci partnerskiej czyli w serwisach korzystający z AdSens. Dla internauty kolosalne znaczenie ma fakt, iż owa reklama odpowiada wpisanym przez niego w okno wyszukiwarki internetowej frazom kluczowym. Natomiast reklamodawca wie, że jego reklama wyświetli się tym, którzy faktycznie zainteresowani są jego usługami czy produktami oraz dotrze do potencjalnych klientów. Dodatkową zaletą takiej reklamy jest również to, że na efekty nie trzeba długo czekać. W momencie określenia wszystkich parametrów, reklama już jest wyświetlana w wyszukiwarce. Nie trwa to długo, jak w przypadku pozycjonowania, od razu firma staje się widoczna w świecie wirtualnym. Reklama jest lekko wyróżniona ikonką AD (jeszcze nie tak dawno znajdowała się na żółtawym lub różowawym tle), znajduje się w takich miejscach, gdzie w pierwszej kolejności kieruje się wzrok użytkownika, zapewnia jej to większą oglądalność.

Co istotne, obecnie kampanie AdWords nie muszą być już tylko tekstowe ale również mogą być graficzne, a nawet video. Wizualne formy promocji, obecnie zyskują coraz bardziej na znaczeniu, bowiem odbiorcy coraz chętniej interesują się tego rodzaju reklamami.

 

Koszt kampanii AdWords

Jedną z ważniejszych zalet kampanii linków sponsorowanych jest forma opłaty. Sami decydujemy o wysokości budżetu, jaki możemy przeznaczyć na ten cel, więc w kwestii finansowej nie ma żadnych niespodzianek. Jednocześnie płaci się wyłącznie za konkretne kliknięcie czyli wejście na stronę, a nie za samo jej wyświetlenie. Opłata jest zatem uzależniona od efektu, co stanowi doskonałą inwestycję dla każdej firmy. Zasada jest prosta: płacimy za efekt a efektem jest konkretne zainteresowanie internauty, jeśli ten nie kliknie w reklamę, to my jako reklamodawcy nie ponosimy żadnych kosztów. W przypadku linków sponsorowanych mamy gwarancję, że na stronę firmową wchodzą jedynie osoby rzeczywiście zainteresowane daną ofertą i skłonne z niej skorzystać. To reklama ze ściśle sprecyzowanym targetem, więc nie ma ryzyka stworzenia sztucznego ruchu w serwisie.

Niestety obsługa samej kampanii linków sponsorowanych nie wygląda już tak różowo. AdWords to skomplikowane narzędzie, które ma duże możliwościowi np. remarketingu. Czasami dobra optymalizacja kampanii może przynieść niespodziewane rezultaty w postaci sporego zwiększenia wskaźnika ROI, czyli nakłady na pozyskanie pojedynczego klienta mogą znacznie spaść. Dlatego przy dużych kampania warto zarządzanie nimi powierzyć specjalistom, a nie administrować samemu po godzinach normalnej zawodowej pracy.

 

Popularność serwisu

Zastosowanie kampanii linków sponsorowanych to także korzyści wizerunkowe dla każdej firmy. Strona staje się widoczna, utrwalamy nazwę, markę czy firmowe hasło. W ten sposób buduje się pozytywny wizerunek swojej firmy i zapewnia się sobie większą rozpoznawalność w internecie. Jednocześnie serwis firmowy staje się bardziej popularny i cieszy się większą liczbą wejść, ale nie przypadkowych osób, a konkretnie zainteresowanych użytkowników, chętnych do skorzystania z atrakcyjnej oferty. To jeden z najlepszych sposobów na to, by zyskać klientów i wygenerować znacznie większe zyski w swoim przedsiębiorstwie.

 

Co poza Google?

Zwykle w kontekście linków sponsorowanych spogląda się na lidera wirtualnego świata, koncern Google. Praktycznie każda wyszukiwarka ma takie możliwości, możemy wspomnieć o sieci Adkontekst wywodzącej się z polskiej wyszukiwarki NetSprint. Także serwisy społecznościowe takie jak Facebook wręcz namawiają do skorzystania z ich oferty reklamowej. Najważniejsze, by taka kampania była przemyślana i odpowiadała na aktualne potrzeby internautów.

Artykuły
data dodania
2024-04-18 14:05:30
Marzysz o idealnym wyglądzie na plaży? Poznaj tajniki nowej generacji strojów kąpielowych dwuczęściowych, które nie tylko podkreślą Twoje atuty, ale również wysmuklą sylwetkę. Odkryj, jak stroje kąpielowe dwuczęściowe push up i wyszczuplają ...
data dodania
2024-03-29 13:48:09
Współczesne metody diagnozowania chorób wymagają precyzji i dokładności, a tomografia klatki piersiowej spełnia te wymagania, umożliwiając lekarzom detekcję nawet najmniejszych zmian w strukturach klatki piersiowej. Dzięki niezwykłej rozdzi ...
data dodania
2024-03-26 15:30:36
W dzisiejszych czasach, gdy wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji spawanych stanowią fundament nowoczesnej inżynierii, kluczowe znaczenie mają precyzyjne i regularne badania połączeń spawanych. Od sprawdzania jakości spoin przez nienisz ...
Zobacz wszystkie artykuły