(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Kurtki puchowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Kurtki puchowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

data dodania
2019-10-02 08:30:27

W zimie odzież wierzchnia musi być ciepła i chronić przed deszczem oraz śniegiem. Do wyboru mamy płaszcze i kurtki. Najczęściej wybieranym rodzajem kurtek są kurtki puchowe, ale czy wiesz o nich wystarczająco dużo?

 

Kurtki puchowe – cena determinuje jakość

 

Jedna kurtka puchowa drugiej nierówna. Różnice w cenach nie występują tylko ze względu na markę. Owszem, marki luksusowe nie produkują kurtek ze złota, a mimo to ich produkty są wyceniane bardzo wysoko. Z reguły różnice w cenach rzeczy producentów będących na podobnym poziomie prestiżu wynikają po prostu z jakości kurtki. Z materiału jej wykonania, rodzaju wypełnienia i standardu wykończenia. Im lepszej jakości jest konkretna kurtka, tym będzie ona droższa. To, jak różne mogą być ceny kurtek, sprawdzisz na inspiracjemodowe.pl/kurtki. Zobaczysz tam, że bardzo podobne kurtki mogą kosztować zarówno 200 zł, jak i 3000 zł.

 

Nie ulega wątpliwości, że dobra kurtka to podstawa niemalże każdej zimowej stylizacji. Im niższa będzie temperatura na słupku rtęci, tym bardziej docenisz zalety dobrej kurtki. Droższe i bardziej funkcjonalne modele w klasycznych fasonach mogą posłużyć nawet przez wiele lat, więc mimo wyższej ceny, pozwolą sporo zaoszczędzić.

 

Kurtki puchowe z różnymi rodzajami wypełnień

 

Większość zimowych kurtek ma na metkach oznaczenia z napisem „puchowa”, ale nie powinno Cię to zwieść, gdyż rodzajów „puchu” jest kilka. Wyróżniamy 3 zasadnicze rodzaje wypełnień kurtek.

  • Naturalny puch gęsi i kaczek – ten rodzaj wypełnienia cechuje się najwyższą jakością i gwarantuje największą izolację termiczną. Prawdziwy puch jest lekki i dobrze zatrzymuje powietrze, ale niestety jest też drogi. Kurtki z takiego puchu mają na metkach oznaczenie „down”.
  • Pierze gęsi i kaczek – również jest to materiał naturalny, ale już nie tak ciepły, jak puch. Pierze jest tańsze i cięższe, a kurtki z takim wypełnieniem mają oznaczenie „feather”.
  • Puch syntetyczny – taki „puch” powstaje z włókien poliestrowych. Co prawda kurtki z takim wypełnieniem cechują się lekkością, ale nie mają już takich zdolności grzewczych, jak te z puchem czy pierzem. Nawet gruba kurtka z syntetycznym puchem może nie być aż tak ciepła, jak cienka kurteczka z wypełnieniem z naturalnego puchu.

 

Kurtka puchowa w wersji eleganckiej

 

Kurtki eleganckie mają tę przewagę nad sportowymi, że nadają się nawet na ważniejsze wyjścia i pasują do klasycznych strojów. Elegancka kurtka musi mieć odpowiednią kolorystykę – tak naprawdę najlepiej byłoby, gdyby była czarna lub granatowa. Ewentualnie może to być kurtka beżowa, ale taki kolor nie będzie odpowiadał każdemu. Największą zaletą i jednocześnie wyznacznikiem eleganckiej kurtki jest nie tyle kolor, ile jakość wykonania. Już na pierwszy rzut oka musi być widać, że dana kurtka została uszyta z największą pieczołowitością. Jakość zamków, przeszyć i guzików musi mówić sama za siebie. Jeśli taka kurtka ma Ci posłużyć przez dłuższy czas, lepiej wydać na nią nieco więcej pieniędzy. To będzie inwestycja w Twoje dobre samopoczucie i świetny wygląd.

 

Kurtka puchowa na co dzień

 

Codzienna kurtka puchowa ma Ci gwarantować przede wszystkim ciepło. Warto stawiać na kurtki z wypełnieniem z prawdziwego puchu lub chociaż z pierza. Model z wypełnieniem z poliestru wybierz wtedy, kiedy kurteczka ma być przeznaczona do chodzenia w nieco cieplejsze dni. Mroźną zimą koniecznie potrzebujesz modelu wykonanego z lepszych materiałów. Kurtki puchowe mają zastosowanie także w turystyce, a model przeznaczony na wycieczkę musi przede wszystkim chronić przed deszczem i zabezpieczać przed zimnem. Jeśli kurtka ma być przeciwdeszczowa, to nie może być jednak wykonana z naturalnego puchu czy pierza, bo takie wypełniania bardzo łatwo poddają się działaniu wilgoci. Jeśli Twoja puchówka ma chronić Cię w różnych warunkach – od ulewnego deszczu po zamieć śnieżną, to najlepiej wybrać model z syntetycznym wypełnieniem.

 

Ciekawostki, które pomogą Ci wybrać puchową kurtkę

 

  1. O jakości kurtki w dużej mierze przesądza grubość zamka. Najtrwalsze są grube zamki z twardego tworzywa.
  2. Ostatnimi czasy najpopularniejszym rodzajem kurtek są kurtki softshell, czyli kurtki uszyte z grubych syntetycznych tkanin. Takie materiały mają zastosowanie głównie w produkcji odzieży wspinaczkowej i turystycznej.
  3. Kurtka puchowa może mieć wewnętrzną podpinkę, którą w razie potrzeby wepniesz lub wypniesz. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne, bo pozwala korzystać z jednej kurtki jak z zimowej i jak z przejściowej.

Jeśli chcesz zobaczyć ciekawe stylizacje modowe z kurtkami puchowymi (i nie tylko), wejdź na inspiracjemodowe.pl

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl