Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Kształtki miedziane - podstawowe wyposażenie każdego instalatora

Kształtki miedziane - podstawowe wyposażenie każdego instalatora

data dodania
2022-09-05 09:52:53

Instalacje CO lub gazowych z miedzi to niemal same korzyści. Miedź nie pali się i nie jest toksyczna, a różnego rodzaju kształtki miedziane można łączyć na wiele sposobów. Sprawdź, jakiego rodzaju złączni miedziane są niezbędne przy budowie instalacji.

Jeśli zajmujesz się instalacją systemów centralnego ogrzewa lub gazu wiesz, jak istotne jest zastosowanie dobrej jakości kształtek i złączek. Elementy te wpływają na szybkość i wygodę instalacji, a także zapewniają jej szczelność i bezpieczeństwo. Planujesz budowę instalacji gazowej lub CO z miedzi? A zatem warto, abyś dowiedział się jakiego rodzaju kształtki miedziane można dostać na rynku.

 

Zalety instalacji z miedzi

 


Z miedzi można zbudować wysokiej jakości instalację CO, wodną czy gazową. Ten metal jest doskonałym przewodnikiem, a także jest ogniotrwały. Warto podkreślić przy tym, że miedziane instalacje są odporne na wysokie temperatury. W efekcie metal ten rozciągają się wzdłuż, co minimalizuje liczbę elementów podtrzymujących koniecznych do zapewniania szczelności instalacji. Ponadto cienkie ścianki elementów wyprodukowanych z miedzi wpływają na ich lekkość, co ułatwia montaż.

Warto też dodać, że łączenie elementów z miedzi nie wymaga lutowania ani stosowanie żadnego spoiwa. Instalator jedynie łączy ze sobą kształtki miedziane zaciskowe i dociska je za zastosowaniem odpowiednich narzędzi. Taka instalacja gazowa czy CO jest bardzo szczelna i w pełni bezpieczna.

Nie znaczy to jednak iż elementów instalacyjnych z miedzi nie można łączyć z elementami z innych materiałów. Należy tylko zastosować dodatkowe spoiwo. W ten sposób można połączyć nowe rury miedziane na przykład ze stalową armaturą.

 

Złączki i kształtki miedzianych do CO, wody i gazu

 

Dużą grupę elementów potrzebnych do budowy instalacji miedzianych stanowią złączki miedziane zaciskowe. Należą do nich przede wszystkim kolanko, trójnik czy mufa miedziana. Dostępne są w wielu rozmiarach: 15,18, 22 oraz 28 mm.

Niekiedy niezbędny okazuje się łuk miedziany 180 stopni, szczególnie w trudno dostępnych miejscach oraz w okolicach kaloryferów. Dobry instalator powinien się też zaopatrzyć w narzędzia do czyszczenia miedzi. Niezbędna okaże się tu szczotka do miedzi w rozmiarze dopasowanym do średnicy elementu. Pod ręką warto też mieć specjalną gąbkę do czyszczenia miedzi z drobinek piasku czy pyłu.

 

Gdzie kupić kształtki miedziane?

 


W dzisiejszych czasach najlepszym kierunkiem dla instalatora chcącego wyposażyć się w niezbędne elementy będzie sklep internetowy. Sklep Moskal oferuje szeroką gamę kształtek i złączek z miedzi. To nie tylko kolana miedziane, trójniki czy mufy z miedzi, ale także narzędzia do czyszczenia. Do tego dostępne w bardzo dobrej cenie, dzięki czemu wykonywane instalacje będą bardziej opłacalne.

Artykuły
data dodania
2024-04-18 14:05:30
Marzysz o idealnym wyglądzie na plaży? Poznaj tajniki nowej generacji strojów kąpielowych dwuczęściowych, które nie tylko podkreślą Twoje atuty, ale również wysmuklą sylwetkę. Odkryj, jak stroje kąpielowe dwuczęściowe push up i wyszczuplają ...
data dodania
2024-03-29 13:48:09
Współczesne metody diagnozowania chorób wymagają precyzji i dokładności, a tomografia klatki piersiowej spełnia te wymagania, umożliwiając lekarzom detekcję nawet najmniejszych zmian w strukturach klatki piersiowej. Dzięki niezwykłej rozdzi ...
data dodania
2024-03-26 15:30:36
W dzisiejszych czasach, gdy wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji spawanych stanowią fundament nowoczesnej inżynierii, kluczowe znaczenie mają precyzyjne i regularne badania połączeń spawanych. Od sprawdzania jakości spoin przez nienisz ...
Zobacz wszystkie artykuły