(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Kredyt hipoteczny – 5 sytuacji, kiedy warto go wziąć

Kredyt hipoteczny – 5 sytuacji, kiedy warto go wziąć

data dodania
2019-12-03 18:04:02

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Rozważasz wszystkie za i przeciw, ale nadal nie masz do końca pewności? Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na lata, więc trzeba podejść do niego rozsądnie.

 

1. Masz dobrą pracę na czas nieokreślony

 

Banki podczas weryfikacji zdolności kredytowej swoich klientów biorą pod uwagę wysokość zarobków osiąganych przez klientów oraz formy zatrudnienia dotyczące klientów. Dla banków najwiarygodniejsza jest umowa o pracę, ale żeby było trudniej, najlepiej, by była to umowa na czas nieokreślony. Taka umowa wiąże pracownika z pracodawcą silniej niż umowa na czas określony i gwarantuje stabilniejsze zarobki, a co za tym idzie, większą pewność spłaty kredytu. Jeśli planujesz kredyt hipoteczny i przeglądasz raz na jakiś czas oferty poszczególnych banków, to pamiętaj o tym, by zadbać zawczasu o uzyskanie umowy na czas nieokreślony. Kiedy już będziesz ją mieć, a wysokość Twoich zarobków pozwoli na wzięcie kredytu, to warto umówić się z doradcą kredytowym i zapoznać z jego propozycjami. Więcej na temat takiego spotkania przeczytasz na hipoteka360.pl/jak-przygotowac-sie-do-spotkania-z-doradca-kredytowym.

 

2. Masz możliwość szybszej spłaty kredytu

 

Kredyt hipoteczny jest opłacalny wtedy, kiedy wiesz, że nie musisz bardzo zaciskać pasa i że w najbliższym czasie rata kredytu nie będzie stanowiła dużego obciążenia dla Twojego domowego budżetu. Na taki kredyt warto się zdecydować również wtedy, gdy wiesz, że w najbliższym czasie awansujesz lub otrzymasz spadek, który będzie można spieniężyć.

 

3. Możesz kupić mieszkanie po stosunkowo niskiej cenie

 

Mimo iż rynek mieszkaniowy jest w tym momencie bardzo stabilny, to tani zakup mieszkania można rozpatrywać głównie w kontekście miejscowości oraz stanu nieruchomości i jej metrażu. Za mieszkanie w Warszawie lub Łodzi trzeba zapłacić naprawdę dużo pieniędzy, ale nie musisz przecież kupować mieszkania w stolicy czy w jednym z miast wojewódzkich. Równie dobrze możesz wybrać mniejsze miasto powiatowe z kilkudziesięcioma tysiącami mieszkańców, a w takich miastach mieszkania są dostępne już za nawet 120 000 zł za 40 km kwadratowych. To naprawdę nieduża cena, biorąc pod uwagę, że koszt miesięcznego najmu takiego mieszkania oscyluje w granicach 1000 zł.

 

Czasami lepiej jest zainwestować w mieszkanie za 150 000 zł w mniejszej miejscowości niż takie warte 300 000 zł w dużym mieście. Szczególnie jeśli mieszkasz w takim małym mieście i nie planujesz się w najbliższym czasie wyprowadzać. W tej sprawie przewagę mają też osoby planujące zakup mieszkania na Śląsku. Ten region obfituje w oferty naprawdę tanich mieszkań. Dużo gorzej jest w miejscowościach turystycznych i w centrach wielkich miast. Na koszt mieszkania wpływa nie tylko jego położenie na mapie Polski, ale też położenie na mapie samego miasta. Im bliżej centrum, tym mieszkanie jest droższe, ale czy wygodniejsze? Niekoniecznie. Czasem lepiej dojeżdżać do centrum kilka czy kilkanaście minut i kupić mieszkanie dużo taniej, niż koniecznie szukać mieszkania w centrum, a później borykać się ze wszystkimi niedogodnościami takiej lokalizacji.

 

4. Potrzebujesz przestrzeni i prywatności

 

Na kredyt hipoteczny powinni się zdecydować ludzie, którzy chcieliby zacząć własne prywatne życie i wyprowadzić się od rodziców lub założyć własne rodziny. Mimo iż wielu młodym Polakom wydaje się, że pokoleniowe domy mają wielki urok, to codzienność weryfikuje ten pogląd. Tak naprawdę każdej rodzinie najlepiej jest „na swoim”, bo wtedy ma ona wystarczająco miejsca i prywatności. Jeśli takie aspekty są dla Ciebie w życiu ważne, to warto się starać o kredyt jak najwcześniej. Wyprowadzka z domu rodzinnego uczy samodzielności, a dodatkowo musisz wtedy nauczyć się też troszczyć o własne sprawy i to nie tylko finansowe.

 

5. Twoja przyszłość finansowa będzie jeszcze lepsza

 

Nieustanne poszerzanie swoich kompetencji oraz aplikowanie na coraz to wyższe stanowiska pracy bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Jeśli jesteś osobą ambitną i wiesz lub chociażby z dużym prawdopodobieństwem przypuszczasz, że za rok czy za kilka lat Twoja sytuacja finansowa będzie znacznie lepsza, to nie warto się wahać przed zakupem mieszkania na kredyt hipoteczny. Jeśli pracujesz w rozwijającej się branży i zdobywasz doświadczenie, to za jakiś czas Twoja płaca może być znacznie wyższa i pozwolić nawet spłacić mieszkanie wcześniej. Zagadnienia związane z kredytami hipotecznymi oraz ranking takich kredytów i kalkulator zdolności kredytowej znajdziesz na stronie HIPOTEKA360. Informacje tam zawarte ułatwią Ci zrozumienie działania kredytów i wybór najlepszych opcji.

Artykuły
data dodania
2021-07-07 16:21:42

Suwnice zaliczane są do urządzeń dźwignicowych, które nierzadko wyposażone są we wciągniki linowe lub łańcuchowe. Co warto wiedzieć o zastosowaniu tych elementów w suwnicach? Czym różnić się będzie zastosowanie wciągników linowych i łańcuch...

data dodania
2021-06-15 14:40:35

Pandemia koronawirusa z pewnością mocno odbiła się na nas wszystkich, ograniczając wiele możliwości, w szczególności możliwość samorozwoju i kształcenia się. Na szczęście dzięki dobrodziejstwu internetu nic nie jest stracone. Swoje kompeten...

data dodania
2021-06-14 12:34:16

Robienie zakupów spożywczych raz w tygodniu pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Zaglądanie do sklepów kilka razy w tygodniu sprawia natomiast, że kupujemy zbędne rzeczy, niepotrzebnie powiększając końcowy rachunek. Warto wyeliminować...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl