(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Komputer poleasingowy dla seniora

Komputer poleasingowy dla seniora

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktować się z bliskimi oraz załatwiać różne sprawy urzędowe online. Jeśli senior nie chce wydawać dużej kwoty na komputer, powinien wziąć pod uwagę urządzenie poleasingowe.

 

Seniorzy spędzili młodość, w innych czasach, gdy komputery nie były tak powszechne, jak dziś. Z tego względu takie urządzenia są dla nich nowością, do której podchodzą z rezerwą i niepewnością. Jednak obecnie komputery są używane do kontaktów towarzyskich przez media społecznościowe, a do tego umożliwiają zobaczenie rodziny, jeśli mieszka za granicą lub wprowadzono kolejny lockdown. Do tego komputery i internet pozwalają seniorom załatwiać wiele spraw urzędowych, związanych ze zdrowiem itp. Dla seniorów, którzy dopiero rozpoczynają naukę obsługi PC, warto wybrać prosty i wytrzymały komputer poleasingowy.

 

Jaki komputer dla seniora?

 

Senior spędza dużo czasu domu, może więc wybrać komputer stacjonarny, ponieważ rzadko zabiera urządzenie ze sobą w podróż czy w inne miejsce. Sprzęt PC pozwala na dowolną konfigurację sprzętową, a do tego może być wyposażony w duży monitor, który umożliwia także oglądanie programów i seriali online. Jednak taki sprzęt wymaga zastosowania odrębnych głośników, jednocześnie możemy dostosować ich ilość i jakość do potrzeb seniora. Dla osób starszym ważna w komputerze jest klawiatura - powinna być czytelna i mieć podświetlane klawisze. Dobrej klasy komputer powinien zapewniać również płynne działanie, szczególnie przy połączeniach wideo online.

 

Komputer poleasingowy dla seniora - dlaczego warto?

 

Komputery poleasingowe to urządzenia używane, jednak w pełni sprawne, wytrzymałe i wyposażone w dobre podzespoły. Urządzenia te pochodzą z leasingu i były przez jakiś czas używane w firmie lub korporacji. Ich zaletą jest to, że zostały wyprodukowane na specjalne zamówienie dla wybranej branży. To oznacza, że nie są to komputery takie, jak te dostępne w sklepach, tylko wyposażone w podzespoły lepsze jakościowo, klasy biznes. Dzięki temu takie urządzenie nawet po okresie leasingu nie jest zużyte i może działać bezawaryjnie przez kolejnych kilka lat. Dodatkowo komputery te można kupić dużo taniej, niż wynosiła ich cena początkowa. Takie PC mają także od razu zainstalowane programy i system Windows 10, dzięki czemu senior od razu może uczyć się ich obsługi. 

 

Dziś komputer jest w każdym domu, obsługują go nawet najmłodsze dzieci. Seniorzy też powinni się otwierać na nowe technologie. Wytrzymały i szybki komputer poleasingowy pomoże im w nauce podstaw korzystania z urządzenia oraz z internetu. 

 

Artykuł napisany we współpracy z Laurem.pl

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl