(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak wykryć zdradę a pomoc prywatnego detektywa?

Jak wykryć zdradę a pomoc prywatnego detektywa?

data dodania
2019-10-08 15:51:16

Usługi prywatnych detektywów od pewnego czasu zaczynają się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Zawód ten oficjalnie pojawił się w naszym kraju w 2001 roku i jest postrzegany jako zawodów zaufania publicznego. Ustawa o usługach detektywistycznych określa prawa i obowiązki jakie może wykonywać detektyw.

Zgodnie z jej zapisami, prywatnym detektywem nie może zostać każda osoba. Zobaczmy, kto może zostać prywatnym detektywem oraz jakimi sprawami najczęściej się zajmuje.

 

Praca detektywa w świetle prawa

 

Wprowadzona w życie 6 lipca 2001 roku ustawa o usługach detektywistycznych określa zakres spraw, którymi mogą zajmować się prywatni detektywi. W świetle tej ustawy prywatny detektyw ma prawo zbierać, przetwarzać i przekazywać informacje zarówno o osobach, jak i o zdarzeniach oraz przedmiotach. Czynności, które podejmuje detektyw nie mogą być sprzeczne z prawem. Przepisy ustawy nie dają także prawo do noszenia przez prywatnych detektywów broni. W sytuacji zagrożenia są więc całkowicie bezbronni. Osoba, która chce pracować w charakterze prywatnego detektywa musi uzyskać licencję, która wydawana jest przez wojewódzkiego komendanta policji. Na uzyskanie licencji szanse mają tylko osoby niekaralne oraz posiadające minimum średnie wykształcenie i pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych. O licencję prywatnego detektywa bardzo często ubiegają się osoby, które wcześniej pracowały w policji czy wojsku.

 

Zakres spraw, którymi zajmują się prywatni detektywi

 

Wiele firm detektywistycznych specjalizuje się w ochronie marek towarowych. Detektywi prowadzą na przykład sprawy, które dotyczą wykorzystywania przez konkurencję zarejestrowanych znaków towarowych, co jest łamaniem przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej. Wielu prywatnych detektywów pracuje nie tylko na zlecenie firm, ale także osób prywatnych. Są detektywi, którzy specjalizują się w poszukiwaniu skradzionych samochodów. Jeszcze inne firmy specjalizują się w poszukiwaniu zaginionych lub ukrywających się osób.

 

Wykrywanie zdrady: popularne sprawy firm detektywistycznych

 

Do agencji detektywistycznych takich jak Detektyw Pozaroszczyk bardzo często zgłaszają się osoby, które koniecznie chcą udowodnić zdradę partnerki/partnera. Jak wykryć zdradę? Zebranie dokumentacji potwierdzającej lub wykluczającej zdradę oznacza dla detektywa konieczność spędzenia wielu godzin na śledzeniu partnera, który jest podejrzewany o zdradę. Wykrywanie zdrady oznacza też konieczność wykonania mnóstwa zdjęć. Jak wykryć zdradę współmałżonka – to pytanie bardzo często zadawane przez osoby, które podejrzewają swoją drugą połowę o zdradę. Są pewne oznaki i sygnały, które mogą sugerować, że w związku dzieje się coś złego. Zmiana dotychczasowego wizerunku, stany euforii czy ignorowanie potrzeb współmałżonka, unikanie bliskich relacji, wszystko to może sugerować, że na drodze pojawił się ktoś inny. Osoby, które chcą wiedzieć jak wykryć zdradę, tak aby nie pozostawiało to żadnych wątpliwości, mogą zwrócić się do firmy detektywistycznej. Dyskretna obserwacja, którą poprowadzi prywatny detektyw to najlepszy sposób na wykrycie zdrady. Zdobycie dowodów bardzo często oznacza prowadzenie obserwacji nawet przez 24 godziny na dobę. Konieczne jest wykonywanie także dokumentacji fotograficznej. Warto wiedzieć, że zebrane przez detektywa dowody zdrady zostaną dopuszczone jako dowód w trakcie rozprawy rozwodowej. Zebranie mocnego materiału jest zakończeniem pracy detektywa. Ze swoich działań przekazuje on klientowi pisemny raport oraz wykonane fotografie czy filmy.

 

Udowodnienie zdrady to tylko skromna część spraw, z którymi klienci zwracają się do prywatnego detektywa.

 

Zawód zaufania publicznego

 

Tytułu „detektyw" mogą w Polsce używać tylko osoby, które uzyskały licencję. Do obowiązków detektywa należy okazanie licencji w trakcie wykonywanych przez siebie czynności. Osoby, które chcą mieć pewność, że zatrudniają rzetelnego detektywa   mogą oczywiście poszukać o nim opinii na forach internetowych, ale mogą też sprawdzić w Departamencie Zezwoleń i Koncesji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, czy dany detektyw posiada licencję. Obowiązkiem detektywa jest bycie lojalnym w stosunku do zatrudniającego go klienta. Detektywi mają prawo do zachowania tajemnicy: tylko sąd może zwolnić detektywa z tajemnicy i nakazać mu ujawnienie źródła informacji.

 

Osoby, które chcą pracować jako prywatni detektywi czeka do celu długa droga. Licencję mogą uzyskać tylko osoby, które nie są notowane lub karane za przestępstwa umyślne. Zawód ten wykonują więc tylko osoby, które przeszły staranną selekcję i są prawdziwymi fachowcami.

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl