Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak wybrać idealny pierścionek?

Jak wybrać idealny pierścionek?

data dodania
2021-02-11 11:29:53

Mówi się, że prawdziwa biżuteria jest nieśmiertelna. Od ponadczasowej formy, po niegasnący blask. Dlatego wybór wymarzonego pierścionka to nie lada wyzwanie. Bo w końcu niezależnie od okazji to decyzja na całe życie.

 

Czym kierować się w wyborze biżuterii?

 

Przeglądając oferty sklepów internetowych w poszukiwaniu idealnego pierścionka zaleca się skupienie uwagi na kruszcach z jakiego jest on wykonany. Niegasnący blask biżuterii zapewni nam użycie wysokiej jakości złota (co najmniej próby 585) i kamieni szlachetnych, które nigdy nie tracą swojego naturalnego piękna. Decydując się na zakup pierścionka z takich materiałów mamy pewność, że jedynymi śladami czasu na naszej biżuterii będą te w formie cudownych wspomnień.

 

5 powodów, by wybrać złoto

 

Po pierwsze złoto wysokiej jakości nie ciemnieje. Jego ponadczasowy blask jest odporny na promienie słoneczne i kontakt z wodą. Po drugie zakup złotej biżuterii jest inwestycją, która nie traci na swojej wartości. Kruszec ten od wieków uznawany jest za formę zabezpieczenia finansowego. Ponadto złoto posiada właściwości oczyszczające oraz odmładzające. W końcu nie bez powodu nasze babcie kazały nam przykładać złotą obrączkę do niektórych skaleczeń. Po czwarte biżuteria ze złota nie uczula. Co więcej, dzięki swoim właściwością jest w stanie zagoić powstałe podrażnienia po wcześniejszych wyrobach. No i nie zapominajmy, że to właśnie złoty pierścionek przekazywany będzie w rodzinie z pokolenia na pokolenie tworząc rodzinne historie.

 

Jak dobrać kamień?

 

W wyborze kamienia nie zaleca się pozostawiania tej kwestii przypadkowi. Bo w końcu taka ozdoba ma towarzyszyć nam latami. Kierować można się barwą danego kamienia szlachetnego, jego pochodzeniem, właściwościach, czy skumulowaną w nich unikatową mocą. Ta kumulując się przez miliony lat w strukturze kryształów dobroczynnie wpływa na codzienne samopoczucie człowieka.

 

Morganit – kamień miłości

 

Jeśli poszukujesz kamienia, który pobudzi serce do szybszego bicia to pierścionek z morganitem jest wyborem zakutym na miarę. Kamień ten oczarowuje swoim szlachetnym blaskiem i...  otęguje uczucie miłości. Nie tylko do drugiej osoby, ale także do samej siebie. Nie bez powodu mówi się, że to właśnie morganit rozwija czakrę serca. Ten kamień o delikatnie różowej barwie idealnie sprawi się w roli pierścionka zaręczynowego lub upominku z okazji rocznicy.

 

Dla kogo pierścionek z rubinem?

 

Biżuteria z rubinem będzie idealnym amuletem dla osoby ambitnej, która lubi dążyć do wyznaczonego celu. Jego ognista barwa od wieków ceniona była przez niejedną cywilizację. Ale co poza nienagannym wyglądem przyciąga ludzi do tego rzadkiego kamienia? Mówi się, że skumulowana w rubinach moc dodaje energii i odwagi. Ponadto chroni przed złem przynosząc szczęście oraz bogactwo.

 

Pierścionek z diamentami – niegasnący blask natury

 

To, że kobiety kochają diamenty wie każdy. Za ich migotliwą naturę, ponadczasowe piękno i nieocenioną moc oczywiście. Pierścionek z diamentem poza urokiem, doda pewności siebie, otworzy na czerpanie z życia i pomoże w spełnieniu najskrytszych marzeń. Ponadto wzmocni działanie wszystkich kryształów dookoła. Jedną z nielicznych marek, która w procesie tworzenia spory nacisk nakłada na dopasowanie kamieni pod względem ich działania jest debiutująca na rynku jubilerskim firma BEMOON. Ich nietuzinkowe wzornictwo, wysokiej jakości materiały i bogata oferta sprawia, że każdy fan naturalnego piękna odnajdzie swój wymarzony pierścionek z diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi.

 

Artykuły
data dodania
2023-06-07 09:16:06
Kredyt pod zastaw działki to popularna forma finansowania, która umożliwia osobom zainteresowanym uzyskanie dodatkowych środków na realizację różnorodnych celów. Czy to budowa domu, zakup nieruchomości, czy też rozwinięcie działalności gosp...
data dodania
2023-06-07 09:02:36
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup używanego laptopa. Jest to rozwiązanie często korzystne z finansowego punktu widzenia, ale może wiązać się również z pewnym ryzykiem. Przed dokonaniem takiego zakupu warto zwróc...
data dodania
2023-06-07 08:36:37
Wielu miłośników kotów doskonale wie, jak ważne jest zapewnienie swojemu pupilowi odpowiedniej ilości zabawy i aktywności w domu. Bawiąc się z kotem, nie tylko zapewnimy mu rozrywkę i stymulację, lecz także budujemy silną więź między nami a...
Zobacz wszystkie artykuły