Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak się zabrać za katalogowanie stron?

Jak się zabrać za katalogowanie stron?

data dodania
2015-04-29 09:55:54

Katalogowanie stron to nadal jedna ze skutecznych form promocji naszego serwisu internetowego. Jak używać tej formy promocji i jak odpowiednio się do niej przygotować - spróbuję w tej publikacji odpowiedzieć na te pytania.

 

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wpisy z katalogów stron nie powinny być naszym jedynym źródłem linkowania. Algorytm Google już od dłuższego czasu premiuję serwisy, których profil linkowy jest jak najbardziej zróżnicowany. Pamiętajmy o tym, obierając strategię SEO dla naszego serwisu.

 

Jak dobrać odpowiednie katalogi stron?

 

Jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiedni dobór katalogów. W zależności od tematyki naszego serwisu może on się znacznie różnić. Google bardziej ceni sobie linki ze stron jak najbardziej zbliżonych tematycznie do linkowanego serwisu. O ile na polskim rynku jest co najmniej kilkanaście bardzo dobrych ogólnotematycznych katalogów (przykładowy spis takich katalogów pod adresem http://rank.pl/), o tyle warto skupić się w głównej mierze na katalogach z naszej branży. Przykładowo mając do katalogowania stronę prawnika z Warszawy, warto poszukać katalogów z branży prawniczej, ewentualnie spisów firm z Warszawy.

 

Innymi wyznacznikami czy katalog jest wartościowy mogą być:

Jak dodawać wpisy do katalogów stron?

 

Po odpowiednim doborze katalogów stron, kolejnym etapem jest dodanie do nich swoich wpisów. W tym momencie kluczowe i bardzo ważne są następujące aspekty:

 

 

 

Powierz katalogowanie specjalistom!

 

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednie katalogowanie stron może narazić Twój serwis na kary od Google. Jeżeli nie masz doświadczenia ani podstaw z tematyki SEO, polecam skorzystać z usług firm specjalizujących się w katalogowaniu stron. Na polskim rynku jest dość dużo firm oferujących tego typu usługi. Ze swojej strony mogę polecić firmę http://www.pozycjonusz.pl/, z którą miałem przyjemność współpracować przy kliku projektach SEO.

 

---

Autor: Wojciech Przekop - niezależny specjalista i konsultant SEO. W branży SEO od ponad 7 lat. Prowadził kampanie SEO dla kilkuset firm z Polski i zagranicy. Uczestniczył przy projektach SEO dla największych marek. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kampanii zarówno od strony tzw. White SEO czy Black SEO.

Artykuły
data dodania
2023-01-20 15:16:04

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o coworkingu, czyli innowacyjnym modelu pracy zdalnej. Na czym właściwie polega to rozwiązanie i kto z niego korzysta? Jakie korzyści wiążą się z coworkingiem? Na te pytania odpowiemy w poniższym...

data dodania
2022-12-22 10:24:13

W obecnych czasach coraz więcej firm promuje siebie i swoją działalność w mediach społecznościowych, głównie na Instagramie czy Facebooku. Budowanie świadomości marki, realnie wpływa na decyzje konsumentów i pozwala zdobyć ich zaufanie....

data dodania
2022-12-14 14:37:31

Szukasz personalizowanego prezentu dla drugiej połówki? Kup coś wyjątkowego, obok czego nie będzie się dało przejść obojętnie. Doskonałym przykładem są kryształy 3D z grawerem, dzięki którym wyrazisz swoje uczucia i sprawisz, że bliska Ci o...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl
oddobrejstrony.pl