Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak się zabrać za katalogowanie stron?

Jak się zabrać za katalogowanie stron?

data dodania
2015-04-29 09:55:54

Katalogowanie stron to nadal jedna ze skutecznych form promocji naszego serwisu internetowego. Jak używać tej formy promocji i jak odpowiednio się do niej przygotować - spróbuję w tej publikacji odpowiedzieć na te pytania.

 

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wpisy z katalogów stron nie powinny być naszym jedynym źródłem linkowania. Algorytm Google już od dłuższego czasu premiuję serwisy, których profil linkowy jest jak najbardziej zróżnicowany. Pamiętajmy o tym, obierając strategię SEO dla naszego serwisu.

 

Jak dobrać odpowiednie katalogi stron?

 

Jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiedni dobór katalogów. W zależności od tematyki naszego serwisu może on się znacznie różnić. Google bardziej ceni sobie linki ze stron jak najbardziej zbliżonych tematycznie do linkowanego serwisu. O ile na polskim rynku jest co najmniej kilkanaście bardzo dobrych ogólnotematycznych katalogów (przykładowy spis takich katalogów pod adresem http://rank.pl/), o tyle warto skupić się w głównej mierze na katalogach z naszej branży. Przykładowo mając do katalogowania stronę prawnika z Warszawy, warto poszukać katalogów z branży prawniczej, ewentualnie spisów firm z Warszawy.

 

Innymi wyznacznikami czy katalog jest wartościowy mogą być:

Jak dodawać wpisy do katalogów stron?

 

Po odpowiednim doborze katalogów stron, kolejnym etapem jest dodanie do nich swoich wpisów. W tym momencie kluczowe i bardzo ważne są następujące aspekty:

 

 

 

Powierz katalogowanie specjalistom!

 

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednie katalogowanie stron może narazić Twój serwis na kary od Google. Jeżeli nie masz doświadczenia ani podstaw z tematyki SEO, polecam skorzystać z usług firm specjalizujących się w katalogowaniu stron. Na polskim rynku jest dość dużo firm oferujących tego typu usługi. Ze swojej strony mogę polecić firmę http://www.pozycjonusz.pl/, z którą miałem przyjemność współpracować przy kliku projektach SEO.

 

---

Autor: Wojciech Przekop - niezależny specjalista i konsultant SEO. W branży SEO od ponad 7 lat. Prowadził kampanie SEO dla kilkuset firm z Polski i zagranicy. Uczestniczył przy projektach SEO dla największych marek. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kampanii zarówno od strony tzw. White SEO czy Black SEO.

Artykuły
data dodania
2023-06-07 09:16:06
Kredyt pod zastaw działki to popularna forma finansowania, która umożliwia osobom zainteresowanym uzyskanie dodatkowych środków na realizację różnorodnych celów. Czy to budowa domu, zakup nieruchomości, czy też rozwinięcie działalności gosp...
data dodania
2023-06-07 09:02:36
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup używanego laptopa. Jest to rozwiązanie często korzystne z finansowego punktu widzenia, ale może wiązać się również z pewnym ryzykiem. Przed dokonaniem takiego zakupu warto zwróc...
data dodania
2023-06-07 08:36:37
Wielu miłośników kotów doskonale wie, jak ważne jest zapewnienie swojemu pupilowi odpowiedniej ilości zabawy i aktywności w domu. Bawiąc się z kotem, nie tylko zapewnimy mu rozrywkę i stymulację, lecz także budujemy silną więź między nami a...
Zobacz wszystkie artykuły