Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak robić zakupy raz w tygodniu? Poznaj 3 proste reguły!

Jak robić zakupy raz w tygodniu? Poznaj 3 proste reguły!

data dodania
2021-06-14 12:34:16

Robienie zakupów spożywczych raz w tygodniu pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Zaglądanie do sklepów kilka razy w tygodniu sprawia natomiast, że kupujemy zbędne rzeczy, niepotrzebnie powiększając końcowy rachunek. Warto wyeliminować nawyk odwiedzania kilku supermarketów w przeciągu dni roboczych, aby uniknąć dokonywania kompulsywnych zakupów. Jak zacząć robić cotygodniowe zakupy? Jakie reguły pomogą lepiej rozplanować domowy budżet?

 

Zaplanuj jadłospis - to nie takie trudne!

 

Kluczem do sukcesu jest zaplanowanie listy dań. Jadłospis powinien obejmować nie tylko obiady, ale również śniadania, kolacje i jedzenie zabierane do pracy. Dzięki temu łatwiej można opracować kompleksową listę zakupów. Pozwoli również uniknąć odwiedzania sklepu rano, aby w pośpiechu kupić przekąskę na przerwę.

 

Cotygodniowy jadłospis ułatwia przestrzeganie zdrowej i zbilansowanej diety, gdyż eliminuje niezdrowe przekąski. Planując posiłki łatwiej wystrzegać się podjadania i sięgania po niezdrowe artykuły. Dzięki niemu można także wcześniej przygotować posiłki do pracy, pozbywając się dotychczasowego nawyku kupowania gotowych kanapek, sałatek czy drożdżówek.  

 

Na liście uwzględnij wszystkie produkty, również przekąski

 

Problemem większości osób wydających zbyt dużo pieniędzy na zakupy jest nieuwzględnianie słonych przekąsek oraz słodyczy kupowanych w środku tygodnia. Zdarza się to najczęściej w drodze do pracy bądź szkoły. Dodatkowo podczas opracowywania listy należy dodać również pozycje obejmujące przyprawy i dodatki. Zminimalizuje to prawdopodobieństwo odwiedzania osiedlowych sklepów w dni robocze.

 

Posiadając opracowaną listę składników, można także prościej zaplanować kolejne posiłki bazujące na konkretnym składniku. Przykładowo, kupując mąkę ziemniaczaną, można od razu rozplanować kilka dań uwzględniających ten składnik. 

 

Regularnie przeglądaj gazetki promocyjne

 

Gazetki promocyjne występują zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej. Jest to najprostszy sposób na zapoznanie się z cotygodniowymi promocjami występującymi w danym supermarkecie. Na podstawie produktów znajdujących się w promocji można zbudować pełną listę, oszczędzając sporą sumę. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na tematyczne tygodnie, np. azjatycki. Konkretne akcje promocyjne pozwalają kupić bardziej egzotyczne artykuły w niższych cenach. 

 

Gazetki znajdują się na wielu witrynach internetowych, korzystanie z nich nie wymaga rejestracji. Lewiatan gazetka oraz Arhelan gazetka są istotnym źródłem inspiracji podczas tworzenia jadłospisu i dbania o zdrową sylwetkę. 

Artykuły
data dodania
2023-03-23 13:57:25
Zmienna faza rozrządu to zaawansowana technologia stosowana w silnikach spalinowych, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki zarządzane są procesy otwarcia i zamknięcia zaworów. Wprowadzenie tego systemu przyczyniło się do znacznej poprawy ...
data dodania
2023-03-01 13:38:54
Masło orzechowe to popularny produkt spożywczy, który gości w wielu kuchniach. Jest bardzo lubiany ze względu na rozmaite możliwości jego wykorzystania. To pyszny składnik kanapek, pełnowartościowy dodatek do owsianek czy odżywcza baza do k ...
data dodania
2023-02-21 15:37:29
Marzy Ci się błogi i spokojny wypoczynek w otoczeniu zjawiskowej natury? Nic straconego! Zawsze możesz się zdecydować na zainwestowanie w działki znajdujące się na Mazurach. Z pewnością nie będziesz tego żałować, ponieważ Mazury to jeden z ...
Zobacz wszystkie artykuły