(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Ile kosztuje wynajem busa?

Ile kosztuje wynajem busa?

data dodania
2019-10-08 16:02:11

Wiele osób planując dłuższy wyjazd, zastanawia się nad wyborem optymalnego środka transportu. Podróż samolotem czy autokarem nie zawsze jest opcją najbardziej ekonomiczną, ponadto nie zapewnia zbyt wiele niezależności. Pod tym względem lepiej wypada samochód, ale nie każdy przecież go posiada lub jego stan nie pozwala na daleką podróż. Często też wyjazd panuje się większą grupą. Idealnym rozwiązaniem wydaje się wtedy wypożyczenie busa, co w Polsce wciąż nie jest zbyt popularne, głównie z powodu obaw o wysokie ceny. Czy słusznie? Ile kosztuje wynajem busa? Jakie daje korzyści?

 

Wakacje - dlaczego warto wybrać się busem?

 

Wybranie się na wakacje samochodem ma sporo zalet - jesteśmy niezależni, zarówno pod względem obranej trasy, czasu pobytu, jak i odwiedzanych miejsc. Decydując się na wynajem busa zyskujemy możliwość wybrania się w trasę całą paczką - z rodziną lub przyjaciółmi, wspólnie, przez całą podróż ciesząc się swoim towarzystwem. Większa jest również szansa na znalezienie zmiennika za kierownicą (większe prawdopodobieństwo, że wśród 8 osób znajdzie się więcej, niż jeden kierowca), co może okazać się zbawienne podczas dłuższych tras. Duży samochód dostawczy, jak chociażby niezwykle popularny Mercedes Vito zapewnia nam także ogromną przestrzeń bagażową, nawet zabierając ze sobą komplet 8 osób. Dzięki temu zmieści się więcej ubrań, akcesoriów i sprzętu sportowego, a w drodze powrotnej, również pamiątek.

 

Cena wynajmu busa - można Cię miło zaskoczyć

 

Wokół kwestii ile kosztuje wynajem busa, narasta sporo błędnych poglądów. Z niewiadomych powodów w naszym kraju wynajem samochodów w niektórych kręgach uchodzi za rzecz luksusową, zarezerwowaną wyłącznie dla najlepiej zarabiających. Jak się zaraz przekonamy, nawet wynajem dużego pojazdu, jakim jest bus, wcale nie rujnuje naszego budżetu, a po podzieleniu kosztów na 7 czy 8 osób nieraz okazuje się bardzo ekonomiczną opcją. Jaka jest zatem w praktyce cena wynajmu busów? Zobaczmy na przykładzie 8-osobowego Mercedesa Vito, z automatyczną skrzynią biegów i oszczędnym silnikiem Diesla (czyli opcją całkiem optymalną na wakacyjne wojaże):

 

299 zł netto za dobę - to cena bazowa, w oparciu o wynajem co najmniej 10-dniowy,

nieco drożej, bo 329 zł netto dziennie zapłacimy, wynajmując samochód na okres 3 do 10 dni,

najkrótsze, bo trwające od 1 do 3 dni wynajmy wyniosą nas 349 złotych netto za każde 24 godziny.

W przypadku okresów dłuższych niż 30 dni ceny ustalane są indywidualnie.

 

Przekładając to na obliczenia praktyczne - wakacyjny wynajem busa dla 8 osób na 10 dni daje około 374 złote netto na osobę, za cały wyjazd. To często o wiele mniej, niż koszt lotu samolotem, o podróży autobusem nie wspominając. Zyskujemy w zamian pełną niezależność i możliwość planowania trasy, jak nam się żywnie podoba. A dzięki wykorzystaniu oszczędnych silników wysokoprężnych, które umieszczone są w najnowszych Mercedesach Vito, dodatkowy wydatek na paliwo jest niewielki, zwłaszcza po rozdzielenie na wszystkich podróżnych.

 

Wynajem busów z kierowcą - wygodne rozwiązanie na imprezy i nie tylko

 

Wynajem busów z kierowcą jest świetnym sposobem na udaną imprezę. Wesela, urodziny, wieczory kawalerskie czy panieńskie nie muszą kończyć się rozważaniami o tym, "kto dzisiaj nie pije" :). Wynajęcie busa z kierowcą pozwoli wszystkim cieszyć się zabawą i bezpiecznie wrócić do domu.

 

Wszelkiego typu wyjazdy służbowe - czy to na szkolenia, konferencje czy na wyjazdy integracyjne, również są łatwiejsze w zorganizowaniu, gdy pracownicy mają zapewniony transport. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej polskich firm decyduje się na takie rozwiązanie. Zatem ile kosztuje wynajem busa z kierowcą? Wbrew pozorom niewiele. Według przykładowego cennika firmy Wynajem Busów VITORENT ceny ksztłałtują się następującą:

 

4-godzinny wynajem z ryczałtem do 120 km to wydatek rzędu 299 zł brutto.

8-godzin, w czasie którego pokonamy nie więcej niż 200 km to 599 zł netto.

Każda kolejna godzina powiększy nasz rachunek o 70 zł netto, a każdy nadprogramowy kilometr o 2,20 złotego. Nawet pierwsza pozycja w zestawieniu w zupełności wystarcza do zorganizowania transportu na większość imprez i eventów.

 

Czy warto zdecydować się na wynajem busa?

 

Choć odpowiedź na to pytanie zależy od każdego indywidualnie, nietrudno jest dostrzec, że jest to jedna z tańszych i wygodniejszych metod na udane wakacje. Zdecydowanie się na tak formę podróżowania pozwala nam skorzystać z bezpiecznego, sprawdzonego i niezawodnego środka komunikacji, który zapewni nam wygodę i całkowitą niezależność, w dodatku za niezłą cenę.

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl