(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Higienizacja

Higienizacja

data dodania
2021-09-22 13:31:20

Higienizacja zębów powinna być regularnie wykonywana w celu uzupełnienia codziennej higieny jamy ustnej. W jej skład wchodzą najczęściej cztery zabiegi. Na czym polegają i co należy robić po ich wykonaniu. Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

 

Jakie zabiegi wchodzą w skład higienizacji?

 

Higienizacja to zabieg, który ma na celu usunięcie kamienia nazębnego, osadu, niektórych przebarwień oraz płytki nazębnej. Dentysta, posługując się narzędziami ręcznymi i maszynowymi, oczyszcza zęby, co pozwala zachować świeży oddech i zdrowy uśmiech. 

Profesjonalna higienizacja Kraków obejmuje zazwyczaj cztery zabiegi:

  1. Skaling, który pozwala na usunięcie kamienia naddziąsłowego, jak i poddziąsłowego. Za pomocą narzędzia stomatologicznego wykorzystującego drgania soniczne lub ultradźwięki, dentysta usuwa złogi z każdego zęba. Zabieg jest bezbolesny, jednak może być nieprzyjemny. 
  2. Piaskowanie jest niezastąpione w przypadku niewielkich przebarwień. Specjalista wykorzystuje piaskarkę, kierując strumień wodno-powietrzny z mineralnymi drobinami czyszczącymi. 
  3. Polerowanie, czyli wygładzanie powierzchni zęba. Dzięki temu zabiegowi zęby zyskują atrakcyjny, zdrowszy wygląd. 
  4. Fluoryzacja polega na wzmocnieniu szkliwa za pomocą podania specjalnego preparatu zawierającego fluor. W zależności od gabinetu środek może zostać podany bezpośrednio przez dentystę lub za pomocą specjalnego dyspensera. 

 

Higienizacja - zalecenia po zabiegu

 

Higienizacja nie trwa długo, zazwyczaj jest to ok. 30-60 minut. Warto pamiętać, że po zabiegu może wystąpić tymczasowe podrażnienie zębów oraz dziąseł. W tym samym dniu należy zrezygnować ze spożywania posiłków zawierających barwniki. Pół godziny po wyjściu z gabinetu nie powinno się pić żadnych napojów. W przypadku nadwrażliwości można zastosować specjalne preparaty w formie płukanki lub żelu. 

 

Koszty higienizacji 

 

W zależności od lokalizacji, zastosowanego sprzętu czy metod, koszt zabiegu higienizacji może być bardzo zróżnicowany. W większych miastach takich jak dentysta Kraków ceny za pełen pakiet skalingu, piaskowania, polerowania oraz fluoryzacji zaczynają się od ok. 270 złotych. W wielu gabinetach można jednak skorzystać tylko z jednego zabiegu, co obniży koszty. 

Kompleksowy zabieg higienizacji przygotowuje zęby do procesu wybielania. Jednak po wykonaniu wszystkich czterech etapów zęby stają się widocznie rozjaśnione, znikają przebarwienia i kamień. Warto regularnie korzystać z higienizacji, ponieważ dzięki niej można zachować świeży oddech, zminimalizowane zostają stany zapalne uzębienia oraz hamuje się rozwój próchnicy. 

Artykuły
data dodania
2021-09-22 13:31:20

Higienizacja zębów powinna być regularnie wykonywana w celu uzupełnienia codziennej higieny jamy ustnej. W jej skład wchodzą najczęściej cztery zabiegi. Na czym polegają i co należy robić po ich wykonaniu. Odpowiedzi znajdziesz w naszym art...

data dodania
2021-08-20 13:01:31

Kleje montażowe One For All zgodnie ze swoją nazwą są po prostu bardzo uniwersalne. Jeśli więc poszukujesz rozwiązań, które umożliwiają zespojenie betonu, szkła, drewna, ceramiki i innych surowców bez kupowania odmiennych klejów, jest to od...

data dodania
2021-07-07 16:21:42

Suwnice zaliczane są do urządzeń dźwignicowych, które nierzadko wyposażone są we wciągniki linowe lub łańcuchowe. Co warto wiedzieć o zastosowaniu tych elementów w suwnicach? Czym różnić się będzie zastosowanie wciągników linowych i łańcuch...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl