(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Domowe sposoby na zmęczone i obolałe stopy

Domowe sposoby na zmęczone i obolałe stopy

data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałych obrzęków i żylaków. Dlaczego pojawiają się obrzęki stóp i jak sobie z nimi radzić? Oto kilka wskazówek. 

 

Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej może sprawiać, że stopy stają się opuchnięte i pojawiają się żylaki. Inne czynniki, które wpływają na powstawanie opuchlizny na stopach to otyłość i nadwaga, która w znacznym stopniu wpływa na obciążenie kończyn i zaburzenia krążenia. Do niewydolności żylnej nóg, mogą także przyczyniać się skłonności o podłożu genetycznym, jak wiek, leczenie hormonalne, brak aktywności fizycznej czy nieprawidłowa dieta.  

 

W celu zapobiegania powstawania żylaków, warto także na co dzień przywiązywać wagę do szczegółów. Jeśli Twój tryb pracy może powodować ryzyko powstawania żylaków, warto temu zapobiegać, wybierając pończochy uciskowe 2 stopnia lub podkolanówki przeciwżylakowe Relaxsan. 

 

Domowe sposoby na zmęczone stopy 

 

Istnieje wiele preparatów oraz środków farmaceutycznych, które skutecznie poprawiają ukrwienie nóg i zmniejszają obrzęki. Sposoby na zwalczanie opuchlizny są na wyciągnięcie ręki - możesz użyć składników, które z pewnością są także obecne w twojej kuchni. To tanie i nieinwazyjne metody, które skutecznie pomogą zapobiegać opuchliźnie oraz zmniejszą ryzyko jej powstawania. Domowe sposoby na obolałe stopy są proste, szybkie i skuteczne. Warto je wypróbować. 

 

Ocet

 

Najprostszym sposobem na zmęczone nogi jest produkt, który każdy z nas posiada w swojej kuchni - biały ocet. Nie tylko przyniesie ulgę w bólu, ale także nawilży zniszczoną skórę oraz sprawdzi się jak ratunek w przypadku nadmiernej potliwości. Jak przygotować domową kąpiel z octem? Do napełnionej ciepłą wodą miski nalewamy filiżankę octu i małą ilość płynu do kąpieli. W takiej miksturze, moczymy stopy przez 30 minut, po czym dokładnie myjemy stopy, w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu octu. 

 

Soda oczyszczona

 

Podobne efekty, jak w przypadku octu uzyskamy stosując kąpiel z sodą oczyszczoną. Do miski z ciepłą wodą wsypujemy filiżankę sody oczyszczonej. Stopy moczymy w roztworze także około 30 minut.  

 

Lód

 

Ulgę po ciężkim dniu przyniesie także kompres z lodu. Ten sposób sprawdzi się jako zmniejszenie obrzęku. Pomoże także stopom wypocząć. 

 

Świeży ogórek

 

Na zmęczone stopy idealnie sprawdzi się świeży ogórek. Wchłonie on płyny, które odpowiadają za powstawanie obrzęku. Ogórek kroimy w plastry i układamy na stopach. 

 

Kąpiel ziołowa 

 

Kąpiel ziołowa z dodatkiem olejków eterycznych i rumianku to idealny sposób na zmęczone nogi. Tak wykonany napar posiada właściwości kojące oraz przeciwbólowe, a uwalniający się zapach odpręży całe ciało. 

 

Sól bocheńska  

 

Sól bocheńska idealnie sprawdzi się na zaburzenia ukrwienia w stopach, a także pomoże w bólu, spowodowanym chorobami reumatycznymi.  

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl