(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Dlaczego znajomość rysunku technicznego jest ważna w branży CNC?

Dlaczego znajomość rysunku technicznego jest ważna w branży CNC?

data dodania
2020-08-04 13:54:47

W branży CNC liczą się milimetry. Podczas obróbki nie ma miejsca na najmniejszą pomyłkę. To właśnie od odczytywania rysunku technicznego zależy uzyskany efekt. Właściwe dokonywanie pomiarów chroni cały proces produkcyjny przed kosztownymi błędami. Zobacz, dlaczego znajomość rysunku technicznego jest tak ważna i sprawdź, jak uzyskać niezbędne kwalifikacje.
 

Odczytywanie rysunku technicznego w obróbce CNC
 

Rysunek techniczny jest fundamentem obróbki CNC. Prawidłowe interpretowanie dokumentacji techniczno-technologicznej jest kluczowe w uzyskaniu zadowalającego efektu. Ponadto pozwala na przejście do kolejnego etapu, jakim jest wykonywanie pomiarów wytworzonych elementów. Odczytywanie rysunku technicznego jest umiejętnością niezbędną do planowania procesu produkcji oraz wykonania detalu lub ewentualnych korekt.

Rozumienie rysunku technicznego w kontekście obróbki CNC można porównać do umiejętności ustawiania figur szachowych w perspektywie całej rozgrywki. W obu przypadkach błąd na samym początku skutkuje brakiem efektów i druzgocącą pomyłką.

W ten sposób im lepiej odczytasz rysunek techniczny, tym prościej będzie Ci wyprodukować dany element. Co więcej, zrobisz to w zgodzie z zaleceniami klientów!
Właściwe dokonywanie pomiarów

Bez znajomości rysunku technicznego pozostałe elementy obróbki CNC tracą znaczenie. Zadbaj więc o rozwój tej kompetencji, a w rezultacie będziesz mógł w poprawny sposób dokonywać pomiarów.

Wiedza z zakresu sposobów wymiarowania oraz dopuszczalnych odchyleń wymiarów, kształtów i chropowatości pozwala na niemalże perfekcyjną obróbkę CNC. Dodatkowa umiejętność posługiwania się narzędziami mierniczymi wzmacnia precyzję oraz skuteczność pomiaru.
 

Do najważniejszych narzędzi należą:
 

• mikrometr cyfrowy i analogowy,
• suwmiarki,
• płytki wzorcowe,
• szczelinomierze,
• sprawdziany gwintu.

Im lepiej opanujesz ich funkcje oraz zastosowania, tym prostsza stanie się dla Ciebie obróbka CNC.
 

Jak nauczyć się odczytywania rysunku technicznego?
 

W procesie odczytywania rysunku technicznego najważniejsza jest praktyka. Częste wykorzystywanie profesjonalnych narzędzi pomiarowych oraz interpretowanie rysunków technicznych w połączeniu z bogatym zapleczem teoretycznym, umożliwia obróbkę CNC na najwyższym poziomie.

W nauce odczytywania rysunku technicznego warto zaufać doświadczonym specjalistom. Ich wiedza pozwoli Ci przyswoić niezbędne umiejętności do obróbki CNC. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór kursów lub szkoleń, zapoznaj się z ich programem.
 

Kursy rysunku technicznego oraz pomiarów warsztatowych powinny charakteryzować się:
 

• pracą z rzeczywistymi rysunkami technicznymi,
• zajęciami praktycznymi z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi pomiarowych,
• małymi grupami szkoleniowymi,
• praktycznymi podejściem do dokumentacji technicznej,
• gwarancją terminów,
• nauką, prowadzoną przez praktyków i doświadczonych fachowców.

W rezultacie masz pewność, że uzyskasz nie tylko certyfikat udziału w kursie, ale przede wszystkim realne umiejętności, które staną się przydatne dla każdego pracodawcy.
 

Rysunek techniczny w branży CNC
 

Pamiętaj, że im więcej potrafisz, tym łatwiej znajdziesz dochodowe zatrudnienie. Pracodawcy cenią wszechstronnych pracowników o wysokich umiejętnościach. Odczytywanie rysunku technicznego oraz dokonywanie pomiarów warsztatowych to kompetencje, które pozwolą Ci wyróżnić się w branży CNC. Sprawdź ofertę kursów Centrum Szkoleń i Technologii CNC Numerika, a następnie zarezerwuj termin.

Nie czekaj. Konkurencja nie śpi!

Artykuły
data dodania
2020-10-22 19:03:37

Dźwig to jeden z podstawowych pojazdów stosowanych w branży budowlanej. Nie da się nie zauważyć, że w każdym mieście w Polsce pojawiają się firmy, które oferują swoim klientom wynajem dźwigów i żurawi budowlanych. Na co zwrócić uwagę wynajm...

data dodania
2020-10-21 16:32:31

Kredyt bez BIK i KRD możemy uzyskać w niemalże każdej firmie pożyczkowej. Takie zobowiązanie pozwala nam przyspieszyć okres oczekiwania na decyzję pożyczkową z powodu zmniejszonej ilości formalności. Mogą je otrzymać osoby zadłużone, które...

data dodania
2020-10-14 08:06:33

Praktycznie każda kobieta chce czuć się pięknie i zmysłowo każdego dnia. My kobiety, zazwyczaj codziennie staramy się używać różnych kosmetyków, dzięki którym poprawiamy swoją urodę. Dbamy również o strój, który z jednej strony jest wygodny...

Zobacz wszystkie artykuły