Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Deklaracja zgodności w imporcie maszyn z Chin

Deklaracja zgodności w imporcie maszyn z Chin

data dodania
2022-05-10 11:32:13

Deklaracja zgodności w imporcie maszyn z Chin to jeden z najważniejszych dokumentów celnych oraz importowych. Mówi inwestorom o tym, że importowane towary przeszły wszystkie niezbędne testy jakości oraz bezpieczeństwa i mogą być bez problemów przetransportowane do Polski. Na jej podstawie wystawia się tzw. oznaczenia CE.

 

Co to jest deklaracja zgodności i kto ją wystawia?

 

Import maszyn z Chin musi być realizowany na kilku różnych płaszczyznach. Jedną z najważniejszych kwestii dla potencjalnych importerów jest wspomniana wyżej deklaracja zgodności. To dokument, który poświadcza, iż importowany towar jest zgodny z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej (np. pod kątem materiału wykonania). Deklaracje zgodności sprawiają, że importowanie towarów z Chin odbywa się w sposób legalny i nie jest obciążone ryzykiem konfiskaty towaru lub wszczęciem postępowania karno-skarbowego.

 

Wiedząc już co to jest deklaracja zgodności warto zastanowić się nad tym kto ją konkretnie wystawia. Zajmuje się tym producent konkretnego towaru lub upoważniona do tego osoba (firma importująca), która ma swoją siedzibę na terenie Unii Europejskiej.

 

Deklaracja zgodności - jakich maszyn dotyczy?

 

Bezpieczny import z Chin to nic innego jak przestrzeganie wszelkich procedur oraz obowiązujących przepisów. Warto dowiedzieć się jak przygotować deklarację zgodności oraz jakich maszyn będzie konkretnie dotyczyć.

 

Deklaracja zgodności maszyny obejmuje swoim zasięgiem wyłącznie maszyny w stanie, w jakim zostały wprowadzone do obrotu. Nie obejmuje natomiast poszczególnych części składowych, które zostały do niej dodane przez użytkownika końcowego.

 

Jak uzyskać deklaracje zgodności na maszyny z Chin?

 

Analizując import z Chin krok po kroku dużo miejsca należy poświęcić możliwościom uzyskania omawianej deklaracji zgodności na maszyny z Chin. Odbywa się to w następujący sposób:

Wzór deklaracji zgodności na maszyny można znaleźć na wielu forach internetowych, dlatego inwestorzy, którzy regularnie importują maszyny z Chin nie powinni mieć z tym większych trudności. Import maszyn z Chin musi się odbyć legalnie i zgodnie z aktualnie panującymi zasadami, tak aby nie narazić się na surowe konsekwencje.

Artykuły
data dodania
2024-07-19 09:07:36
Kontenery biurowe to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób myślenia o przestrzeni biurowej. Te modułowe konstrukcje oferują elastyczność i mobilność, których brakuje tradycyjnym biurom. Kontenery biurowe to nie tylko tymczas...
data dodania
2024-07-18 15:18:05
Masaż klasyczny to znakomita forma relaksu. To też idealny sposób na chwilowe zapomnienie o problemach i obowiązkach, a także działanie dla swojego zdrowia. Gdzie w Krakowie warto wybrać się na sesję klasycznego masażu tajskiego?   M...
data dodania
2024-07-18 10:12:07
Papier bibułkowy może wydawać się niepozorny, ale pełni ważną rolę w codziennym życiu. Jest niezastąpiony w kuchni, łazience i biurze. Sprawdź, jak może ułatwić Twoje życie i zwiększyć komfort codziennych obowiązków.   Czym jest p...
Zobacz wszystkie artykuły