Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Deklaracja zgodności w imporcie maszyn z Chin

Deklaracja zgodności w imporcie maszyn z Chin

data dodania
2022-05-10 11:32:13

Deklaracja zgodności w imporcie maszyn z Chin to jeden z najważniejszych dokumentów celnych oraz importowych. Mówi inwestorom o tym, że importowane towary przeszły wszystkie niezbędne testy jakości oraz bezpieczeństwa i mogą być bez problemów przetransportowane do Polski. Na jej podstawie wystawia się tzw. oznaczenia CE.

 

Co to jest deklaracja zgodności i kto ją wystawia?

 

Import maszyn z Chin musi być realizowany na kilku różnych płaszczyznach. Jedną z najważniejszych kwestii dla potencjalnych importerów jest wspomniana wyżej deklaracja zgodności. To dokument, który poświadcza, iż importowany towar jest zgodny z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej (np. pod kątem materiału wykonania). Deklaracje zgodności sprawiają, że importowanie towarów z Chin odbywa się w sposób legalny i nie jest obciążone ryzykiem konfiskaty towaru lub wszczęciem postępowania karno-skarbowego.

 

Wiedząc już co to jest deklaracja zgodności warto zastanowić się nad tym kto ją konkretnie wystawia. Zajmuje się tym producent konkretnego towaru lub upoważniona do tego osoba (firma importująca), która ma swoją siedzibę na terenie Unii Europejskiej.

 

Deklaracja zgodności - jakich maszyn dotyczy?

 

Bezpieczny import z Chin to nic innego jak przestrzeganie wszelkich procedur oraz obowiązujących przepisów. Warto dowiedzieć się jak przygotować deklarację zgodności oraz jakich maszyn będzie konkretnie dotyczyć.

 

Deklaracja zgodności maszyny obejmuje swoim zasięgiem wyłącznie maszyny w stanie, w jakim zostały wprowadzone do obrotu. Nie obejmuje natomiast poszczególnych części składowych, które zostały do niej dodane przez użytkownika końcowego.

 

Jak uzyskać deklaracje zgodności na maszyny z Chin?

 

Analizując import z Chin krok po kroku dużo miejsca należy poświęcić możliwościom uzyskania omawianej deklaracji zgodności na maszyny z Chin. Odbywa się to w następujący sposób:

Wzór deklaracji zgodności na maszyny można znaleźć na wielu forach internetowych, dlatego inwestorzy, którzy regularnie importują maszyny z Chin nie powinni mieć z tym większych trudności. Import maszyn z Chin musi się odbyć legalnie i zgodnie z aktualnie panującymi zasadami, tak aby nie narazić się na surowe konsekwencje.

Artykuły
data dodania
2024-03-29 13:48:09
Współczesne metody diagnozowania chorób wymagają precyzji i dokładności, a tomografia klatki piersiowej spełnia te wymagania, umożliwiając lekarzom detekcję nawet najmniejszych zmian w strukturach klatki piersiowej. Dzięki niezwykłej rozdzi ...
data dodania
2024-03-26 15:30:36
W dzisiejszych czasach, gdy wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji spawanych stanowią fundament nowoczesnej inżynierii, kluczowe znaczenie mają precyzyjne i regularne badania połączeń spawanych. Od sprawdzania jakości spoin przez nienisz ...
data dodania
2024-03-26 14:44:00
Czy marzysz o niezapomnianej majówce z rodziną w malowniczym górskim krajobrazie? Poznaj pakiety pełne atrakcji, które zapewnią rozrywkę zarówno dla małych, jak i dużych odkrywców. Od edukacyjnych ścieżek przyrodniczych po emocjonujące przy...
Zobacz wszystkie artykuły