Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Czym jest łódka zanętowa? Poznaj jej zastosowanie!

Czym jest łódka zanętowa? Poznaj jej zastosowanie!

data dodania
2022-08-18 08:38:48

Lubisz gadżety oraz wszelkie nowinki wędkarskie? Z pewnością zainteresuje Cię rozwiązanie, jakim jest łódka zanętowa! Pomoże Ci w skutecznym połowie ryb i będzie ciekawym urozmaiceniem podczas wędkowania. Chcesz dowiedzieć się, czym jest i do czego służy łódka zanętowa? Zapraszamy do lektury!

 

Łódka zanętowa – co to takiego i do czego służy?

Łódka zanętowa jest to zyskujące na popularności zdalnie sterowane urządzenie, wyposażone w opcję zrzutu zanęty w zbiorniku wodnym. Takie rozwiązanie pozwoli Ci dotrzeć z zanętą nawet do trudno dostępnych miejsc. Łódka ma bowiem niewielki rozmiar i do tego jest bardzo zwrotna, dlatego można nią sterować w bardzo wygodny sposób. W sklepach wędkarskich znajdziesz rozmaite modele łódek zanętowych. Jedne są sterowane za pomocą joysticka, inne przy użyciu echosondy, a pozostałe za pośrednictwem pilota zwalniającego.

Warto również dodać, że nowoczesne łódki zanętowe wskazują aktualną temperaturę powierzchni wody, a także wyposażone są w światła, które pozwalają na szybkie zlokalizowanie jej położenia. Ponadto są one dostępne w rozmaitej kolorystyce, dzięki czemu możesz bez żadnego problemu wybrać taką, która będzie najlepiej odpowiadała Twoim wymaganiom.

 

Łódka zanętowa – jak działa?

Jak wspominaliśmy, łódki zanętowe sterowane są przy pomocy joysticka, echosondy lub pilota. Każde z tych rozwiązań pozwala na wygodne kontrolowanie urządzenia oraz kierowanie go w odpowiednie miejsce i ustawianie w pożądanej lokalizacji z jak najlepszą dokładnością. Maksymalny zasięg łódek zanętowych wynosi od 250 m do nawet 1000 m (w przypadku bardzo zaawansowanych modeli).

Łódki zanętowe cieszą się ogromną popularnością wśród osób zajmujących się wędkarstwem karpiowym. Świetnie sprawdzą się w sytuacjach, w których zrzucenie zanęty jest utrudnione, np. ze względu na zarośnięty brzeg łowiska czy znaczne oddalenie od linii brzegowej.

 

Z czego składa się łódka zanętowa?

Jeśli chodzi o budowę, łódki zanętowe składają się z:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łódki zanętowej?

Przy wyborze łódki zanętowej należy uwzględnić kilka czynników, a przede wszystkim na:

 

Artykuły
data dodania
2023-03-23 13:57:25
Zmienna faza rozrządu to zaawansowana technologia stosowana w silnikach spalinowych, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki zarządzane są procesy otwarcia i zamknięcia zaworów. Wprowadzenie tego systemu przyczyniło się do znacznej poprawy ...
data dodania
2023-03-01 13:38:54
Masło orzechowe to popularny produkt spożywczy, który gości w wielu kuchniach. Jest bardzo lubiany ze względu na rozmaite możliwości jego wykorzystania. To pyszny składnik kanapek, pełnowartościowy dodatek do owsianek czy odżywcza baza do k ...
data dodania
2023-02-21 15:37:29
Marzy Ci się błogi i spokojny wypoczynek w otoczeniu zjawiskowej natury? Nic straconego! Zawsze możesz się zdecydować na zainwestowanie w działki znajdujące się na Mazurach. Z pewnością nie będziesz tego żałować, ponieważ Mazury to jeden z ...
Zobacz wszystkie artykuły