(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Czym jest kredyt konsolidacyjny i dla kogo jest polecany?

Czym jest kredyt konsolidacyjny i dla kogo jest polecany?

data dodania
2019-10-02 08:40:41

Kilka różnych zobowiązań to ogromne obciążenie finansowe, ale zawsze możesz zmniejszyć kwotę do spłaty, wybierając kredyt konsolidacyjny. Sprawdź, czym jest taki kredyt i kiedy warto się na niego zdecydować.

 

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

 

Kredyt konsolidacyjny jest ostatnimi czasy bardzo popularną formą kredytu. Taki kredyt pozwala na połączenie dwóch lub więcej zobowiązań w jedno zobowiązanie z niższą ratą. Konsolidację kredytu można wybrać tylko wtedy, gdy mamy przynajmniej dwa różne zadłużenia, przy czym te zadłużenia możemy mieć w różnych bankach lub firmach pożyczkowych. Skonsolidować można kredyt mieszkaniowy, inwestycyjny, konsumencki lub kredyt na samochód. Konsolidacja to inaczej łączenie. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możesz sprowadzić wszystkie swoje zobowiązania do jednego i płacić niższą ratę, a także oszczędzać czas, bo zamiast w kilku różnych terminach zapłacisz tylko w jednym terminie. Więcej dokładnych informacji na temat charakterystyki kredytu konsolidacyjnego dowiesz się na superfinansowy.pl/kredyty/kredyt-konsolidacyjny-kiedy-warto-wybrac.

 

Warunki kredytu konsolidacyjnego

 

Żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny, trzeba mieć przede wszystkim zobowiązania, które można połączyć. Nie da się wziąć kredytu konsolidacyjnego, mając tylko jedno zobowiązanie, na przykład kredyt hipoteczny. Żeby taka forma kredytowania była możliwa, potrzebne są dwa zobowiązania, ale mogą być również 3, 4 lub nawet więcej, jeśli dany kredytobiorca ma zdolność kredytową pozwalającą mu za zaciągnięcie kilku pożyczek lub kredytów. Nie wszystkie banki umożliwiają wzięcie kredytu hipotecznego, więc możliwość skorzystania z takiej opcji wiąże się przede wszystkim z koniecznością znalezienia dobrej oferty. Oferta musi być na tyle korzystna, by konsolidacja zobowiązań była ostatecznie wyraźnie tańsza. Jeśli po połączeniu kredytów oszczędność wyniesie kilka lub kilkanaście złotych, to opłacalności takiego rozwiązania byłaby znikoma. Zdarza się jednak, że miesięcznie można zaoszczędzić na konsolidacji nawet kilkaset złotych.

 

Czy konsolidacja się opłaca?

 

Opłacalność konsolidacji jest zależna od banku, który udziela kredytu konsolidacyjnego. Tak naprawdę wysokość zaoszczędzonej kwoty pieniędzy jest zależna od wysokości rat oraz od tego, jaką ofertę banku wybierzesz. Jeden kredyt konsolidacyjny będzie zawsze tańszy niż dwa lub więcej odrębnych zobowiązań. Może się zdarzyć, że termin spłaty kredytów zostanie przedłużony, aczkolwiek niższa rata umożliwi Ci łatwiejszą spłatę. Im rata jest niższa, tym łatwiej możesz dopasować ją do możliwości finansowych i tym szybciej spłacisz zobowiązanie bez konieczności obniżania poziomu życia.

 

Z oferty kredytu konsolidacyjnego powinny skorzystać wszystkie te osoby, które mają bardzo ograniczony budżet i dla których każda złotówka jest ważna. W przypadku wysokiej zdolności kredytowej często nie zwracamy uwagi na koszty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jeśli jednak dokładnie porównać oferty, to może się okazać, że na kredycie konsolidacyjnym zaoszczędzimy w skali roku nawet ponad 1000 zł, a to jest już poważnym zastrzykiem finansowym pozwalającym zapłacić kolejną ratę lub wyjechać na krótkie wakacje.

 

Konsolidacja kredytu zawsze jest opłacalna. Na taki krok warto się zdecydować szczególnie wtedy, kiedy Twoja sytuacja finansowa się pogarsza. W przypadku posiadania dobrej pracy zwykle nie przejmujemy się niewielkimi wydatkami, ale kiedy tracimy taką pracę lub zostajemy zdegradowani na stanowisko o niższych zarobkach, może zacząć się liczyć dosłownie każdy grosz. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny to najrozsądniejsze rozwiązanie.

 

Oferty kredytów konsolidacyjnych

 

Kredyt konsolidacyjny jest dostępny właściwie w każdym większym banku. Wśród ofert takich kredytów można wyróżnić oferty Alior Bank, Bank Millennium, PKO Banku Polskiego, w Santander Banku Polskiego i z T-Mobile Usługi Bankowe. Kwota kredytu konsolidacyjnego zależy od banku. Z reguły oferty dotyczą kredytowania w kwocie od 150 000 do nawet 230 000 złotych, więc bez problemu można połączyć niewielki kredyt mieszkaniowy z kredytem gotówkowym. Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych waha się od około 10 do 14%, a prowizja od 0 do 10%. W przypadku RRSO mówimy natomiast o zakresie od 9,33% do ponad 14%.

 

Jeśli chcesz łatwiej porównać wszystkie oferty i znaleźć bank, który udzieli Ci korzystnego kredytu konsolidacyjnego, to warto zajrzeć na stronę SuperFinansowy.pl. Znajdziesz tam wiele szczegółów dotyczących kredytów w różnych bankach.

Artykuły
data dodania
2021-04-29 13:07:55
Serwis drukarek atramentowych Warszawa oferuje sprawną naprawę i kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta. Dobierając tego typu usługi, zwróćmy uwagę na dobrą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Drukarki i komputery to urządzenia...
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl