Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Czy warto kupić projekt domu indywidualny? Sprawdzamy!

Czy warto kupić projekt domu indywidualny? Sprawdzamy!

data dodania
2022-07-12 12:02:12

Prawie każdy marzy o posiadaniu własnego domu, lecz na samym początku trzeba go oczywiście zaprojektować. W tej sytuacji inwestorzy stają przed sporym dylematem - czy lepiej zdecydować się na gotowy projekt domu, czy też może na indywidualny (na zamówienie)? Projekty indywidualne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, a to głównie ze względu na to, że są dopasowane do wymagań i oczekiwań inwestorów.

 

Indywidualny projekt domu - czym jest?

Decydując się na indywidualny projekt rezydencji warto mieć pełną świadomość tego, że takie projekty:

Wszystkim zajmie się profesjonalne i doświadczone biuro architektoniczne, które weźmie pod lupę wszelkie wskazówki ze strony klientów (inwestor ma pełną kontrolę nad realizowanym projektem).

 

Co powinien zawierać indywidualny projekt domu?

Indywidualny projekt domu zawiera w sobie m.in. rysunki poszczególnych kondygnacji budynku (wraz z elewacjami i dokładnym opisem), zakres konstrukcyjny (rysunki wraz z opisami) oraz zakres instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Dzięki temu można uzyskać niezbędne pozwolenie na budowę. Dodatkowo nie należy zapominać o opisie zagospodarowania terenu i oddziaływaniu obiektu na działki leżące po sąsiedzku.

 

Ile kosztuje projekt domu na zamówienie?

Trudno jednoznacznie ocenić to, ile kosztuje projekt domu na zamówienie. Chodzi m.in. o wykonanie badań geotechnicznych gruntu (od kilkuset do kilku tysięcy złotych), stworzenie mapy do celów projektowych (do 4 tysięcy złotych), wizualizacji 3D (2-3 tysiące złotych) czy też zestawienie niezbędnych materiałów (powyżej tysiąca złotych). Szacuje się, że za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić od 130 do 250 złotych. Warto o tym porozmawiać z wykwalifikowanymi fachowcami.

 

Projekt budowlany na zamówienie - tylko od najlepszego architekta!

Inwestorzy decydujący się na projekty budowlane na zamówienie powinni korzystać z usług najlepszych architektów na rynku, tak aby mieć pewność, że wszelkie prace przebiegną profesjonalnie i bez opóźnień. W tej sytuacji należy znaleźć cieszące się nieposzlakowaną opinią biuro i jak najszybciej umówić się na spotkanie z architektem. 

Artykuły
data dodania
2023-03-23 13:57:25
Zmienna faza rozrządu to zaawansowana technologia stosowana w silnikach spalinowych, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki zarządzane są procesy otwarcia i zamknięcia zaworów. Wprowadzenie tego systemu przyczyniło się do znacznej poprawy ...
data dodania
2023-03-01 13:38:54
Masło orzechowe to popularny produkt spożywczy, który gości w wielu kuchniach. Jest bardzo lubiany ze względu na rozmaite możliwości jego wykorzystania. To pyszny składnik kanapek, pełnowartościowy dodatek do owsianek czy odżywcza baza do k ...
data dodania
2023-02-21 15:37:29
Marzy Ci się błogi i spokojny wypoczynek w otoczeniu zjawiskowej natury? Nic straconego! Zawsze możesz się zdecydować na zainwestowanie w działki znajdujące się na Mazurach. Z pewnością nie będziesz tego żałować, ponieważ Mazury to jeden z ...
Zobacz wszystkie artykuły