Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Czy infolinia pomaga w rozwiązywaniu problemów z zamówieniem?

Czy infolinia pomaga w rozwiązywaniu problemów z zamówieniem?

data dodania
2020-07-15 10:06:44

Klient, który decyduje się na zakup w sklepie internetowym, oczekuje, że wszystko przebiegnie bez problemu, towar dotrze szybko i bezpiecznie, on zaoszczędzi czas na wizycie w sklepie stacjonarnym i do tego zapłaci za konkretny produkt mniej. Takie są oczekiwania klientów sklepów internetowych i często tak właśnie jest. Czasami zdarza się jednak sytuacja, że coś pójdzie z jakiegoś powodu nie po myśli klienta. Zazwyczaj chce on wówczas szybko rozwiązać swój problem i często idealnym do tego narzędziem będzie infolinia w naszym sklepie internetowym. Pod warunkiem, że ją mamy, a jak mamy, że działa w sposób odpowiedni.

 

Jak rozmawiać z klientem, aby był on zadowolony?

 

Po pierwsze i najważniejsze. Klient, który dzwoni na infolinię, jest zainteresowany rozwiązaniem problemu i tylko to go w 100% usatysfakcjonuje. Najlepsza nawet obsługa, najszybciej odebrane połączenie nic nie pomoże, jeżeli problem klienta nie zostanie rozwiązany.

 

Kolejnym sposobem na poprawę relacji z klientem jest uproszczenie procedury. Wiele osób mających złe doświadczenia po poprzednim kontakcie z firmą, może nie chcieć korzystać z nowych usług. Warto jest uprościć maksymalnie, jak się tylko da procedury kontaktu z klientem. Jeżeli kontakt będzie prosty, procedura przejrzysta i wszystko będzie odbywało się szybko, to możemy być pewni, że nasza infolinia odniesie sukces.

 

Wiele firm uważa, że kontakt z klientem powinien być formalny, ale wielu specjalistów uważa, że jest wręcz odwrotnie. Dobry pracownik infolinii potrafi wyczuć nastrój dzwoniącego i odpowiednio się nastawić do rozmowy.

 

 

Co zrobić, aby infolinia działała sprawniej?

 

Na stronie kontaktinfolinia.pl znajdziemy wiele przydatnych informacji, co zrobić, aby nasza infolinia firmowa działała jak najlepiej. Warto jest wprowadzić procedury, które usprawnią komunikację z klientami. Jeżeli naszym priorytetem jest jak najszybsze połączenie klienta z naszym konsultantem, to pierwszym rozwiązaniem, jakie powinniśmy wprowadzić, jest kolejkowanie. Najlepiej, jeżeli będzie ono poprzedzone wybieraniem tonowym konkretnego tematu rozmowy. Klient wówczas nie czeka długo a do tego, od razu trafia na właściwego specjalistę. Niewątpliwie zaletą infolinii jest to, że często może ona działać 24 godziny na dobę. Dzięki temu jest niezależna od godzin pracy sklepu, co za tym idzie, klient ma szansę uzyskać pomoc, nawet w momencie kiedy sklep jest nieczynny.

Artykuły
data dodania
2023-01-20 15:16:04

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o coworkingu, czyli innowacyjnym modelu pracy zdalnej. Na czym właściwie polega to rozwiązanie i kto z niego korzysta? Jakie korzyści wiążą się z coworkingiem? Na te pytania odpowiemy w poniższym...

data dodania
2022-12-22 10:24:13

W obecnych czasach coraz więcej firm promuje siebie i swoją działalność w mediach społecznościowych, głównie na Instagramie czy Facebooku. Budowanie świadomości marki, realnie wpływa na decyzje konsumentów i pozwala zdobyć ich zaufanie....

data dodania
2022-12-14 14:37:31

Szukasz personalizowanego prezentu dla drugiej połówki? Kup coś wyjątkowego, obok czego nie będzie się dało przejść obojętnie. Doskonałym przykładem są kryształy 3D z grawerem, dzięki którym wyrazisz swoje uczucia i sprawisz, że bliska Ci o...

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl
oddobrejstrony.pl