(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Edukacja Nauka Technika /   CDS Agnieszka Cichocka
Promuj ten wpis
Dane firmy

CDS Agnieszka Cichocka

rok założenia 2019
Dane kontaktowe firmy
ul. Górczewska 210/41
01-460 Warszawa
Mazowieckie
NIP: 522-316-70-24
REGON: 384222958
(50) 580 51 28
         516 929 889
Lokalizacja firmy
Galeria zdjęć

Szczegołówy opis firmy

Zapraszamy na zajęcia z Tańca Nowoczesnego i Akrobatyki odbywające się w 2 lokalizacjach: na ulicy Wyki 11a w klubie osiedlowym „Nowy” oraz w Szkole Podstawowej nr 82 na ulicy Górczewskiej 201. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ofertę o różnym poziomie zaawansowania. Długość zajęć dostosowana jest do wieku oraz poziomu umiejętności uczestników kursu.

  • Grupa zaawansowana (9-13 lat). Zajęcia w poniedziałki w godz. 14.45-16.15 oraz w piątki 15.00-16.30 – 150zł miesięcznie.
  • Grupa średnio -zaawansowana (6-8 lat). Zajęcia w poniedziałki w godz. 13.00-14.30 oraz w piątki 13.50-14.50 -150zł miesięcznie.
  • Grupa początkująca (5-7 lat). Zajęcia we wtorki w godz. 15.00-16.00 – 75zł miesięcznie.
  • Taniec dla maluchów (3-4 lat). Zajęcia w środy w godz. 17.00-17.45 -75zł miesięcznie.
  • Akrobatyka (6-13 lat). Zajęcia w środy w godz. 16.00-17.00 – 75zł miesięcznie.
  • Akrobatyka dla najmłodszych (3-5 lat). Zajęcia w czwartki w godz. 16.20-17.00 – 75zł miesięcznie. (trwają zapisy – rozpoczęcie zajęć 31.10.2019)

Dzieci uczęszczające do szkoły nr 350 mogą być odbierane i przyprowadzane na świetlicę po udzieleniu pisemnej zgody.

  • Akrobatyka w SP nr 82. Zajęcia we wtorki w godz. 17.30-18.30 – 75zł miesięcznie
  • Taniec Nowoczesny w SP nr 82. Zajęcia w piątki w godz. 17.30-18.30 – 75zł miesięcznie

Zajęcia odbywają się na terenie szkoły numer 82 na ulicy Górczewskiej 201.

Taniec jako forma ekspresji

Taniec ma wiele zalet zarówno dla kondycji naszego ciała, jak i umysłu. Jest formą wysiłku, ale też relaksu; poprawia wydolność organizmu, uwalnia napięcia i stresy, a przede wszystkim pomaga wyrażać emocje. Fakt, że taniec jest formą ekspresji, ma szczególne znaczenie w przypadku osób, które dopiero uczą się artykułować swoje uczucia, w tym dzieci. Wielopłaszczyznowy ruch pozwala uzewnętrznić wszystko to, co w przeciwnym razie dusilibyśmy w środku.

Ruch jako pierwotna forma aktywności

Taniec jako forma ekspresji to doskonała metoda na zbliżenie dzieci do świata muzyki. Poruszając się w konkretnym rytmie i tempie, zyskujemy bezpośrednie, emocjonalne przeżycie dynamiki i przebiegu danej melodii. Ucząc się tańca – jego reguł i improwizacji – uwrażliwiamy się także estetycznie. Nie bez powodu ekspresja ruchowa, a zwłaszcza jej najpełniejsza forma, czyli taniec, jest tak cenioną metodą w pracy z dziećmi. Pierwotną formą dziecięcej aktywności jest właśnie ruch – niemowlaki, maluchy, a także dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wykonują wiele mimowolnych ruchów, które służą między innymi wyrażaniu emocji.

Ożywcze przebudzenie ciała

Ruch, a obok niego rytm, to także podstawowy składnik tańca – aktywności na pograniczu sportu i sztuki. Taniec podporządkowany muzyce jest formą zabawy i odprężenia, która zaspokaja naturalną potrzebę ruchu, a jednocześnie uczy samodyscypliny, koordynacji ruchowej i świadomości własnego ciała. Ponadto tańcząc, dzieci uwalniają pozytywną energię, zyskują lepsze samopoczucie i pozytywny, radosny nastrój. Przy tym wszystkim wyrabiają sobie zdrowy nawyk aktywności fizycznej, a także ćwiczą pamięć, koncentrację i orientację w przestrzeni.

Taniec umuzykalnia, kształtuje poczucie rytmu, uwrażliwia na estetykę ruchu, szeroko pojęte piękno i harmonię. Ma również wpływ na pożądaną intensyfikację procesu oddychania. Ruch w takt muzyki pobudza oddech i wprowadza uwielbiany przez ciało rytm – właśnie dlatego jest to aktywność fizyczna, przy której nie odczuwamy aż tak dużego zmęczenia i wciąż mamy energię na więcej. Dotlenienie gwarantuje potężny zastrzyk energii i satysfakcji. W tańcu wszystkie mięśnie rozwijają się równomiernie, co widać po harmonijnie zbudowanej sylwetce. Taniec niejako przebudza ciało – różnorodność wykonywanych ruchów uwalnia je z krępujących ograniczeń.

Ekspresja całej palety emocji

Najważniejszą zaletą tańca pozostaje jednak jego zbawienny wpływ na umysł. Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Duch, który domaga się uzewnętrznienia i opowiedzenia o sobie światu. Słuchając muzyki, dzieci przejawiają wrodzoną potrzebę wyrażenia swoich przeżyć w ruchu. Taniec jest dla nich szansą na wyrażenie najgłębszych uczuć i przeżyć wewnętrznych. Improwizacje ruchowe pozwalają oddać za pomocą ciała całą paletę stanów uczuciowych. Także gotowe układy czy działanie w ramach zdefiniowanych stylów tanecznych pozostawia przestrzeń na uwidacznianie emocji. Utalentowani nauczyciele tańca potrafią uczyć tej sztuki tak, żeby pozostawić pole dla indywidualnej ekspresji i pobudzać wyobraźnię trenujących.

Uwolnione z ograniczeń ciało to również uwolniona głowa. Wszystkie emocje, także te trudne, da się wytańczyć i przepracować w ruchu. Właśnie dlatego taniec jest tak bardzo wyzwalający nie tylko dla ekstrawertyków, ale też dla introwertyków. Od najmłodszych lat możemy uczyć się, jak przepracowywać swoje stany emocjonalne i przemieniać to, co czujemy, w piękno, a nawet w sztukę. Nawet jeśli dziecko nie do końca panuje nad swoimi emocjami, może powoli poznawać zależność pomiędzy zdrowiem ciała i zdrowiem ducha. Może też uczyć się nazywać uczucia i wyrażać je w ruchu w taki sposób, by były one możliwe do odczytania z zewnątrz.

 

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Cool Kids Dance Studio:
https://szkola-tanca.waw.pl/nasze-zajecia/

Polecane z branży


Edukacja Nauka Technika
Egzaminzkwalifikacji.pl - Egzamin z kwalifikacji
http://egzaminzkwalifikacji.pl
Artykuły
data dodania
2020-01-29 16:36:59

Hale stalowe są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki, takich jak rolnictwo oraz przemysł. Ich wysoka użyteczność i pozostałe cechy konstrukcyjne sprawiają, że mogą one pełnić wiele funkcji w przedsiębiorstwach trudniących...

data dodania
2020-01-28 16:53:13

Poprawny montaż obróbek blacharskich jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania domu. Montuje się je m.in. w okolicach komina, okapu i kosza. Najpopularniejszym tworzywem używanym do ich produkcji jest blacha. Sprawdź, co jeszcze warto wie...

data dodania
2020-01-27 16:29:05

W okresie zimowym nie tylko ruch samochodów jest utrudniony, ale także poruszanie się pieszych może powodować wiele nieszczęśliwych wypadków. Zdarza się, że idziemy po chodniku, który jest nieodśnieżony i oblodzony. Upadek na śliskiej nawie...

Zobacz wszystkie artykuły