(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Edukacja Nauka Technika /   CDS Agnieszka Cichocka
Promuj ten wpis
Dane firmy

CDS Agnieszka Cichocka

rok założenia 2019
Dane kontaktowe firmy
ul. Górczewska 210/41
01-460 Warszawa
Mazowieckie
NIP: 522-316-70-24
REGON: 384222958
(50) 580 51 28
         516 929 889
Lokalizacja firmy
Galeria zdjęć

Szczegołówy opis firmy

Zapraszamy na zajęcia z Tańca Nowoczesnego i Akrobatyki odbywające się w 2 lokalizacjach: na ulicy Wyki 11a w klubie osiedlowym „Nowy” oraz w Szkole Podstawowej nr 82 na ulicy Górczewskiej 201. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ofertę o różnym poziomie zaawansowania. Długość zajęć dostosowana jest do wieku oraz poziomu umiejętności uczestników kursu.

  • Grupa zaawansowana (9-13 lat). Zajęcia w poniedziałki w godz. 14.45-16.15 oraz w piątki 15.00-16.30 – 150zł miesięcznie.
  • Grupa średnio -zaawansowana (6-8 lat). Zajęcia w poniedziałki w godz. 13.00-14.30 oraz w piątki 13.50-14.50 -150zł miesięcznie.
  • Grupa początkująca (5-7 lat). Zajęcia we wtorki w godz. 15.00-16.00 – 75zł miesięcznie.
  • Taniec dla maluchów (3-4 lat). Zajęcia w środy w godz. 17.00-17.45 -75zł miesięcznie.
  • Akrobatyka (6-13 lat). Zajęcia w środy w godz. 16.00-17.00 – 75zł miesięcznie.
  • Akrobatyka dla najmłodszych (3-5 lat). Zajęcia w czwartki w godz. 16.20-17.00 – 75zł miesięcznie. (trwają zapisy – rozpoczęcie zajęć 31.10.2019)

Dzieci uczęszczające do szkoły nr 350 mogą być odbierane i przyprowadzane na świetlicę po udzieleniu pisemnej zgody.

  • Akrobatyka w SP nr 82. Zajęcia we wtorki w godz. 17.30-18.30 – 75zł miesięcznie
  • Taniec Nowoczesny w SP nr 82. Zajęcia w piątki w godz. 17.30-18.30 – 75zł miesięcznie

Zajęcia odbywają się na terenie szkoły numer 82 na ulicy Górczewskiej 201.

Taniec jako forma ekspresji

Taniec ma wiele zalet zarówno dla kondycji naszego ciała, jak i umysłu. Jest formą wysiłku, ale też relaksu; poprawia wydolność organizmu, uwalnia napięcia i stresy, a przede wszystkim pomaga wyrażać emocje. Fakt, że taniec jest formą ekspresji, ma szczególne znaczenie w przypadku osób, które dopiero uczą się artykułować swoje uczucia, w tym dzieci. Wielopłaszczyznowy ruch pozwala uzewnętrznić wszystko to, co w przeciwnym razie dusilibyśmy w środku.

Ruch jako pierwotna forma aktywności

Taniec jako forma ekspresji to doskonała metoda na zbliżenie dzieci do świata muzyki. Poruszając się w konkretnym rytmie i tempie, zyskujemy bezpośrednie, emocjonalne przeżycie dynamiki i przebiegu danej melodii. Ucząc się tańca – jego reguł i improwizacji – uwrażliwiamy się także estetycznie. Nie bez powodu ekspresja ruchowa, a zwłaszcza jej najpełniejsza forma, czyli taniec, jest tak cenioną metodą w pracy z dziećmi. Pierwotną formą dziecięcej aktywności jest właśnie ruch – niemowlaki, maluchy, a także dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wykonują wiele mimowolnych ruchów, które służą między innymi wyrażaniu emocji.

Ożywcze przebudzenie ciała

Ruch, a obok niego rytm, to także podstawowy składnik tańca – aktywności na pograniczu sportu i sztuki. Taniec podporządkowany muzyce jest formą zabawy i odprężenia, która zaspokaja naturalną potrzebę ruchu, a jednocześnie uczy samodyscypliny, koordynacji ruchowej i świadomości własnego ciała. Ponadto tańcząc, dzieci uwalniają pozytywną energię, zyskują lepsze samopoczucie i pozytywny, radosny nastrój. Przy tym wszystkim wyrabiają sobie zdrowy nawyk aktywności fizycznej, a także ćwiczą pamięć, koncentrację i orientację w przestrzeni.

Taniec umuzykalnia, kształtuje poczucie rytmu, uwrażliwia na estetykę ruchu, szeroko pojęte piękno i harmonię. Ma również wpływ na pożądaną intensyfikację procesu oddychania. Ruch w takt muzyki pobudza oddech i wprowadza uwielbiany przez ciało rytm – właśnie dlatego jest to aktywność fizyczna, przy której nie odczuwamy aż tak dużego zmęczenia i wciąż mamy energię na więcej. Dotlenienie gwarantuje potężny zastrzyk energii i satysfakcji. W tańcu wszystkie mięśnie rozwijają się równomiernie, co widać po harmonijnie zbudowanej sylwetce. Taniec niejako przebudza ciało – różnorodność wykonywanych ruchów uwalnia je z krępujących ograniczeń.

Ekspresja całej palety emocji

Najważniejszą zaletą tańca pozostaje jednak jego zbawienny wpływ na umysł. Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Duch, który domaga się uzewnętrznienia i opowiedzenia o sobie światu. Słuchając muzyki, dzieci przejawiają wrodzoną potrzebę wyrażenia swoich przeżyć w ruchu. Taniec jest dla nich szansą na wyrażenie najgłębszych uczuć i przeżyć wewnętrznych. Improwizacje ruchowe pozwalają oddać za pomocą ciała całą paletę stanów uczuciowych. Także gotowe układy czy działanie w ramach zdefiniowanych stylów tanecznych pozostawia przestrzeń na uwidacznianie emocji. Utalentowani nauczyciele tańca potrafią uczyć tej sztuki tak, żeby pozostawić pole dla indywidualnej ekspresji i pobudzać wyobraźnię trenujących.

Uwolnione z ograniczeń ciało to również uwolniona głowa. Wszystkie emocje, także te trudne, da się wytańczyć i przepracować w ruchu. Właśnie dlatego taniec jest tak bardzo wyzwalający nie tylko dla ekstrawertyków, ale też dla introwertyków. Od najmłodszych lat możemy uczyć się, jak przepracowywać swoje stany emocjonalne i przemieniać to, co czujemy, w piękno, a nawet w sztukę. Nawet jeśli dziecko nie do końca panuje nad swoimi emocjami, może powoli poznawać zależność pomiędzy zdrowiem ciała i zdrowiem ducha. Może też uczyć się nazywać uczucia i wyrażać je w ruchu w taki sposób, by były one możliwe do odczytania z zewnątrz.

 

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Cool Kids Dance Studio:
https://szkola-tanca.waw.pl/nasze-zajecia/

Polecane z branży


Edukacja Nauka Technika
Angielski Lublin - NoProblem.edu.pl
https://www.noproblem.edu.pl
POD PRĄD - magazyn studencki
http://www.podprad.pl/
Artykuły
data dodania
2021-04-13 08:11:44

 

Motocykle typu naked, swoją stylistyką najbardziej zbliżone są do klasyki gatunku - oznacza to, że pozbawione są przednich szyb, czyli owiewek. Pojazdami tego typu, z perspektywy kierowcy, jeździ się nieco łatwiej, ale przy pewn...

data dodania
2021-04-06 11:10:41

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesne technologie nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem seniorów. Jednak obecnie, także przez pandemię, takie osoby otwierają się na nowe rozwiązania, które za pomocą internetu pozwalają im kontaktow...

data dodania
2021-02-22 09:14:12

Posiadanie nieruchomości wiąże się z wieloma zaletami. Zakupione mieszkanie bądź dom można przeznaczyć zarówno w celach biznesowych do wynajmu, jak również w nim zamieszkać. Co sprawia, że posiadanie nieruchomości nad morzem jest tak atrakc...

Zobacz wszystkie artykuły