(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Zwiedzanie Tokio - najważniejszy punkt wycieczki do Japonii

Zwiedzanie Tokio - najważniejszy punkt wycieczki do Japonii

data dodania
2019-05-28 10:21:59
Japonia jest krajem położonym na archipelagu wysp u wschodnich wybrzeży Azji. Jej krajobraz jest urozmaicony, zdominowany głównie przez tereny wyżynne i górskie. Na każdej z wysp japońskich znajdziemy wiele miejsc godnych odwiedzenia. Jednak najważniejszym punktem każdej wycieczki do "kraju kwitnącej wiśni" powinna być jego stolica. Tokio to ogromne, nowoczesne miasto, które charakteryzuje się bogactwem atrakcji. Turyści mają możliwość zwiedzania zarówno w dzień, jak i w nocy. Na liście miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Tokio, znajdują się zabytki, sklepy, centra handlowe, wieżowce, punkty widokowe, i wiele innych. Możliwości jest tak wiele, że sama organizacja wyjazdu może przyprawić o ból głowy. W dalszej części artykułu znajdziesz listę najciekawszych atrakcji w Tokio.
 

Sztucznie usypana wyspa Odaiba

 

Sztuczna wyspa Odaiba usytuowana jest w centrum Zatoki Tokijskiej. Można się na nią dostać nowoczesną kolejką Yurikamome, która odjeżdza ze stacji Shinbashi. Ciekawostką jest fakt, że pociąg jest jednoszynowy oraz nie posiada załogi. Jego zaletą są przeszklone ściany, które umożliwiają podziwianie niezwykłych widoków. Trasa kolejki prowadzi m.in. przez wiszący most zwany "Mostem Tęczowym". Po zmroku most świeci się na wiele kolorów, a działanie zawdzięcza zgromadzonej w ciągu dnia energii słonecznej. Atrakcje, które czekają na Odaibie to m.in. salon samochodowy Toyoty,  galeria handlowa Venus Fort, główna siedziba Fuji TV, Park Historyczny Daisan Daiba, Tokyo Decks, Muzeum Przyszłości, czy miniatura Statuy Wolności. Japonia i Tokio to prawdziwy raj dla turystów, ponieważ obfitują w atrakcje i ciekawe miejsca. Samodzielne ustalenie planu podróży i zwiedzania może być trudne. Dlatego warto zdecydować się na zwiedzanie Tokio z biurem podróży, które w programie wycieczki umieszcza najlepsze atrakcje.

 

Obiekty sakralne i ogrody w Tokio

 

Obowiązkowym punktem wycieczki do Tokio powinna być świątynia buddyjska Sensoji. Jest uznawana za najstarszy obiekt sakralny w Tokio, została wybudowana w 645 roku. Znajduje się ona w najstarszej dzielnicy miasta Asakusie i jest najczęściej odwiedzanym przez turystów zabytkiem w Tokio. Statystyki mówią, że w ciągu roku odwiedza ją aż 30 mln osób. Do świątyni prowadzi droga Nakamise o długości 200 m, Brama Gromów oraz Kaminarimon. W okolicy świątyni znajdują się stoiska, na których można zaopatrzyć się w przeróżne pamiątki.

 

Najważniejsza świątynia shinto Meiji-jingu w Tokio jest usytuowana w dzielnicy Shibuya. Obiekt sakralny wybudowano w klasycznym stylu szintoistycznym. Świątynia powstała około 1920 roku, kilka lat po śmierci cesarza Meji. Wzniesiono ją, aby uczcić pamięć cesarza Meji i jego żony. Wewnątrz obiektu znajdują się jego relikwie. Świątynia jest otoczona kompleksem leśnym o powierzchni około 70 ha. 

 

Warto odwiedzić Ogrody Cesarskie, na terenie których znajduje się Pałac Cesarskich. Kompleks parkowy jest zlokalizowany w centrum miasta, a jego powierzchnia wynosi aż 341 ha. W ogrodzie można znaleźć liczne mostki, stawy oraz różne gatunki roślin (np. bambusy, hortensje, irysy).

 

Hamarikyu to najsłynniejszy tokijski kompleks parkowy, położony w centrum miasta, w dzielnicy Chuo. Został wybudowany przez szoguna Tokugawę a w późniejszych latach służył jako miejsce wypoczynkowe kolejnych szogunów. Powierzchnia ogrodów to około 25 ha. W centralnej części parku znajduje się staw o nazwie Shiori. 

 

Ciekawe dzielnice na terenie Tokio

 

  • Southern Terrace słynąca z rozrywki, handlu i sklepów elektronicznych.
  • Dzielnica rozrywkowo-handlowa Shibuya, w której usytuowana jest słynna rzeźba psa Hachiko.
  • Ginza, która uznawana jest za najbardziej luksusową dzielnicę w Tokio. Znajdują się w niej markowe sklepy, salony projektantów mody, domy towarowe oraz restauracje i bary.
  • Dzielnica Shinyuku, której zachodnia część jest przykładem nowoczesnej architektury. Występują tam liczne wieżowce, największa stacja metra oraz zachwycające budynki, jak np. ratusz.
  • Fani gier, elektroniki oraz mangi i anime powinni skierować się do dzielnicy Akihabara, w której znajdą mnóstwo sklepów z tej branży.

 

Inne ciekawe miejsca i atrakcje na terenie Tokio

 

Na liście miejsc do odwiedzenia powinny znaleźć się następujące miejsca i atrakcje:

  • Imponująca wieża Tokyo Skytree, która jest najwyższą budowlą w Tokio. Jej wysokość wynosi 634 m.
  • Wieża z punktem widokowym Tokyo Tower o wysokości 333 m. Powstała w 1958 roku, jako japońska odpowiedź na wieżę Eiffla.
  • Ratusz o nazwie Tokyo Metropolitan Government Building, który posiada darmowy punkt widokowy na 45 piętrze.
  • Park rozrywkowy Leisureland, czyli idealne miejsce dla maniaków gier i automatów. Znajdują się tam także kręgielnie i karaoke.

 

Tokio to miejsce, które przede wszystkim zachwyci nowoczesną architekturą. Stolica Japonii będzie idealnym kierunkiem dla turystów, którzy podczas podróży najchętniej odwiedzają zabytki architektury. W ich gust z pewnością trafią świątynie oraz parki i ogrody. Tokio jest miejscem, w którym ilość atrakcji jest ogromna, dlatego niemożliwe jest zobaczenie wszystkich podczas jednej podróży.

Artykuły
data dodania
2020-09-14 11:14:00

Rzadki włosy są problemem, który dotyka wielu osób i dla wielu ludzi są one powodem do zmartwień, na szczęście nie jesteśmy całkiem skazani na porażkę w tej walce. Rozwiązaniem mogą okazać się mikrowłókna. Dzięki ich zastosowaniu można zagę...

data dodania
2020-09-03 13:36:57

Często wybór odpowiedniego prezentu jest dla nas bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy chcemy sprawić prezent kobiecie, która jest dla nas wyjątkowa. Bez względu na rodzaj okazji, dobrze dobrany komplet bielizny, będzie zawsze trafionym p...

data dodania
2020-08-04 13:54:47

W branży CNC liczą się milimetry. Podczas obróbki nie ma miejsca na najmniejszą pomyłkę. To właśnie od odczytywania rysunku technicznego zależy uzyskany efekt. Właściwe dokonywanie pomiarów chroni cały proces produkcyjny przed kosztownymi b...

Zobacz wszystkie artykuły