(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Żurawie i podnośniki – najpopularniejsze rodzaje

Żurawie i podnośniki – najpopularniejsze rodzaje

data dodania
2019-03-27 11:35:17

Wbrew obiegowej opinii podnośniki nie są wystarczającymi maszynami do budowy obiektów budowlanych o sporych rozmiarach. Od specyfiki budowanego obiektu zależy, w jaki rodzaj żurawia budowlanego lub podnośnika trzeba się zaopatrzyć. Jakie sytuacje wymagają zastosowania podnośników i żurawi?

 

Wybór odpowiedniej maszyny nigdy nie jest prosty i nie ma znaczenia, czy chodzi tu o wybór floty maszyn budowlanych do stworzenia olbrzymiej inwestycji budowlanej, czy kameralnego projektu, który będzie wymagał zaangażowania jednego rodzaju dźwigu lub żurawia. Informacje dotyczące oferty żurawi i podnośników można znaleźć na stronie internetowej https://uplifter.pl.

 

Żurawie samojezdne – najpopularniejszy typ żurawi budowlanych

 

Najpopularniejszymi żurawiami budowlanymi są żurawie samojezdne. Tego rodzaju pojazdy bardzo często są nazywane żurawiami samobieżnymi lub żurawiami samochodowymi, dlatego że w większości przypadków są zbudowane na podwoziu samochodu ciężarowego, a także na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym.

 

Żurawie samojezdne składają się z wciągarek oraz wychylnego wysięgnika osadzonego na obrotowym pomoście, co zapewnia podnoszenie oraz opuszczanie ciężaru wraz z jego przemieszczaniem za pomocą obrotu pomostu i zmiany wysięgu. Żurawie samochodowe mogą pracować w dwóch trybach: dźwigowym oraz transportowym.

 

Pierwszy z wymienionych trybów polega na ponoszeniu podwozia na wysuwnych podporach, które są częścią urządzenia. Tryb drugi, transportowy, pozwala na komfortowe transportowanie żurawia samojezdnego, zarówno po drogach publicznych, jak i placach budowy. Funkcja transportowa jest możliwa dzięki podwoziu skonstruowanemu na podstawie samochodu ciężarowego, który jest w stanie przewozić ładunki sięgające kilkudziesięciu ton.

 

Czym są żurawie gąsienicowe?

 

Żurawie gąsienicowe to maszyny, które idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest użycie znacznej siły unoszenia na bardzo dużych wysokościach. Są też niezastąpione w trudnym terenie, np. na pochyłościach czy w wąskich, trudno dostępnych przestrzeniach. Podwozie żurawi gąsienicowych bazuje właśnie na gąsienicach znanych z innych pojazdów (np. czołgów). Żurawie nadają się do stabilnej pracy na każdej budowie - zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków i hal produkcyjnych.

 

Jakie są pozostałe rodzaje żurawi?

 

Istnieje jeszcze kilka rodzajów żurawi budowlanych – są to m.in. żurawie wieżowe, żurawie budowlane dolnoobrotowe oraz żurawie budowlane górnoobrotowe.

 

Co warto wiedzieć o podnośnikach budowlanych?

 

Podnośniki budowlane, czyli w większości przypadków podnośniki koszowe, są maszynami, które sprawdzą się przede wszystkim do podnoszenia pracowników budowlanych wraz z narzędziami. Nie nadają się jednak do przewożenia materiałów budowlanych. Korzystając z podnośników, pracownicy budowlani mogą wykonywać prace na wysokościach w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Innym rodzajem podnośników budowlanych jest np. podnośnik nożycowy elektryczny czy podnośnik nożycowy spalinowy.

Artykuły
data dodania
2019-05-21 14:55:14

Ustawa Ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997 roku, jest jednym z podstawowych aktów prawnych, który reguluje polskie prawo materialne - określa organy, ich uprawnienia, zadania oraz reguluje polskie postępowanie podatkowe. Nic więc dz...

data dodania
2019-05-20 11:11:21

Maxi, midi, mini. Oversize, bandage, regular. W kratkę, w kwiaty, w groszki. Plisowana, tiulowa, rozkloszowana. Można by wymieniać bez końca. To ona, królowa każdej kobiecej szafy, sukienka. Z bogatą historią, od lat zajmuje honorowe miejsc...

data dodania
2019-04-29 11:58:59

Nieustanny rozwój sektora usług sprawia, że coraz więcej osób pracuje obecnie w przestrzeniach biurowych. Pracodawcy natomiast zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak środowisko, w którym wykonujemy obowiązki zawodowe, wpływa na efektywno...

Zobacz wszystkie artykuły