(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Wózki widłowe Still – na co najbardziej zwrócić uwagę podczas wybierania pojazdu?

Wózki widłowe Still – na co najbardziej zwrócić uwagę podczas wybierania pojazdu?

data dodania
2019-07-24 14:48:36

Wybór wózka widłowego nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Planując zakup pojazdu, warto zwrócić uwagę na producenta, który powinien mieć duże doświadczenie i dobre opinie. Najistotniejsze jest jednak docelowe przeznaczenie pojazdu, i to ono powinno decydować o wyborze konkretnego wózka.

 

Typ magazynu determinuje rodzaj wózka widłowego

 

Przedsiębiorca stojący przed wyborem wózka widłowego w pierwszej kolejności powinien dokonać szczegółowej oceny zapotrzebowania na taki pojazd w swoim magazynie, hali produkcyjnej czy w innym obiekcie przemysłowym. Analiza specyfiki konkretnego miejsca jest najważniejsza – należy dokonać pomiarów wysokości regałów, szerokości korytarzy międzyregałowych oraz oszacować rodzaj i wagę docelowo transportowanych towarów.

 

Największy wybór wózków widłowych zwykle znaleźć można u najlepszych producentów, dlatego wybór marki także staje się istotny. Bardzo szeroka jest, przykładowo, oferta obejmująca wózki widłowe Still lub innych producentów, będących liderami w tej branży.

 

Wybierając wózek widłowy, warto wcześniej wykonać kalkulację ekonomiczną. Jej celem powinno być obliczenie tzw. motogodziny na podstawie zapotrzebowania na pracę wózka widłowego w magazynie. Operacja ta pozwoli stwierdzić, ile wózków widłowych trzeba kupić, a czasem też okazuje się pomocą w zakresie wyboru napędu pojazdu.

 

Jeżeli przedsiębiorca posiada magazyn wysokiego składowania, to konieczne staje się wyposażenie obiektu w specjalistyczne wózki wysokiego podnoszenia. Gwarantują możliwość unoszenia towarów na wysokość kilkunastu metrów. Wózki te mogą występować w wersji z kabiną operatora umieszczoną zarówno frontalnie, jak i bocznie. Drugi wariant sprawdzi się lepiej w magazynach o wąskich korytarzach międzyregałowych.

 

Magazyny-chłodnie i kontakt z żywnością a wybór wózka widłowego

 

Prowadzenie działalności logistycznej, produkcyjnej lub magazynowej, w której obrębie zachodzi bezpośredni kontakt z produktami żywnościowymi, wymaga zakupu odpowiedniego wózka widłowego. W takiej sytuacji zalecany jest wybór elektrycznych pojazdów, które w przeciwieństwie do spalinowych nie wydzielają żadnych zanieczyszczeń. Maszyny pracujące w obecności produktów żywnościowych nie mogą bowiem emitować spalin.

 

Wybór elektrycznych pojazdów może okazać się optymalnym rozwiązaniem również wtedy, gdy ceni się ciszę w miejscu pracy. Elektryczne „widlaki” dzięki cichej pracy wpływają pozytywnie na komfort pracowników.

Artykuły
data dodania
2020-09-24 11:11:28

Urządzasz konferencję w Krakowie i zastanawiasz się jaki catering powinieneś zamówić? Dania ciepłe, zimne przekąski, wegańskie desery - wybranie odpowiednich dań zależy od charakteru wydarzenia i gustu Twoich gości. Jest jednak jeden elemen...

data dodania
2020-12-07 21:27:31

Kolory mają swoją symbolikę i niosą ze sobą pewne skojarzenia. To, jakie z nich będą widniały na naszych wydrukach, powinno być zależne od rodzaju przekazu oraz tego, do kogo ten przekaz kierujemy.

 

Siła koloru

 

Kol...

data dodania
2020-12-02 12:40:39

Import towarów z Chin do Polski wiąże się z kilkoma formalnościami, koniecznymi do spełnienia. Numer EORI jest jedną z nich. Dzięki niemu można z powodzeniem przejść odprawę celną w Unii Europejskiej. Warto więc wiedzieć, czym dokładnie je...

Zobacz wszystkie artykuły