(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Wózek transportowy, który wybrać i dlaczego powinien być dopasowany do potrzeb?

Wózek transportowy, który wybrać i dlaczego powinien być dopasowany do potrzeb?

data dodania
2019-06-28 14:52:13

Wózek transportowy to produkt, dzięki któremu możemy bez problemu przetransportować dowolną rzecz z jednego miejsca na drugie. Najważniejsze jest, aby powierzchnia ładunkowa była odpowiedniej wielkości. W dzisiejszych czasach, gdy sektory przemysłu, technologii i budownictwa są na tyle rozwinięte, że produkujemy coraz bardziej nietypowe urządzenia i produkty, zaczęto dostosowywać wózek transportowy - do przewozu ładunków nietypowych.

 

Wózek transportowy czy wózek warsztatowy?

 

Dla wielu osób to jedno i to samo, jednak producenci wózków transportowych stworzyli sporą ilość modeli, dopasowanych do potrzeb firm na całym świecie. Wózek warsztatowy, nie wygląda już jak zwykły wózek transportowy, mimo iż spełniać ma prawie identyczną funkcję. W warsztacie samochodowym, często używa się narzędzi, trzeba przetransportować brudną, ociekającą olejem część samochodu z jednego miejsca na drugie. Taki wózek warsztatowy, posiada specjalną powierzchnię z blachy zakończoną rantami, tak by nie dochodziło do zanieczyszczenia warsztatu. Dodatkowo, szafki i półki po to, aby pracownik warsztatu samochodowego nie musiał co chwilę odchodzić os naprawianego pojazdu po kolejne części i narzędzia. 

Poniżej prezentujemy standardowy wózek transportowy oraz wózek warsztatowy:

 

Oczywiście istnieją dziesiątki modeli wózka warsztatowego i wózka transportowego, większość z nich znajdziecie Państwo na stronie  https://www.eci.com.pl/994-wozki-transportowe-i-magazynowe producenta, firmy ECI z Kluczborka, która specjalizuje się w dostawie wózków transportowych na terenie całej Europy od 1992 roku.

 

Wózek transportowy, który wybrać i dlaczego powinien być dopasowany do potrzeb?

 

Który wózek wybrać dla swojej firmy?. To zależy, czym zajmuje się Twoja firma, lub jakie produkty wytwarza. W pierwszej części artykułu zaprezentowaliśmy przykład, dzięki któremu wiadomo, że sam wózek transportowy to za mało. W dzisiejszych czasach, wózki dopasowane są do niemalże wszystkiego, a cel jest taki, by znacząco podnosić komfort i efektywność pracy.

 

Jeżeli posiadasz warsztat samochodowy, możesz wybrac jeden z wielu wózków warsztatowych, natomiast w przypadku prowadzenia firmy kurierskiej: wózek dwukołowy aluminiowy - najlepiej EXPRESSO, bo to obecnie nr 1 w Europie. Hurtownie spożywcze, narzędziowe, papiernicze, magazyny supermarketów - wózki półkowe. Dla sortowni różnego rodzaju przygotowano wózki siatkowe tzw. koszowe. Dla cennych materiałów, np. medykamentów i leków stworzono skrzynie transportowe z aluminium oraz wózki aluminiowe na leki. Standardowy wózek transportowy, który przetransportuje wszystko co zmieści się w jego powierzchni użytkowej i udźwigu, nie posiada wielu półek, szafek, ścian bocznych... to prosta konstrukcja, uchwyt, 4 koła, blat i wysokiej jakości koła z systemem hamowania. Taki wózek nazywamy platformowym.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka transportowego?

 

Przede wszystkim, aby był dopasowany do potrzeb, posiadał mocne i trwałe koła z systemem hamowania (Easy Stop), producent zapewniał gwarancję minimum 3 lata, stal z którego została wykonana była najwyższej klasy, cynkowana a następnie malowana proszkowo. Zakupów dokonuj zawsze u sprawdzonego sprzedawcy.

Artykuły
data dodania
2020-01-28 16:53:13

Poprawny montaż obróbek blacharskich jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania domu. Montuje się je m.in. w okolicach komina, okapu i kosza. Najpopularniejszym tworzywem używanym do ich produkcji jest blacha. Sprawdź, co jeszcze warto wie...

data dodania
2020-01-27 16:29:05

W okresie zimowym nie tylko ruch samochodów jest utrudniony, ale także poruszanie się pieszych może powodować wiele nieszczęśliwych wypadków. Zdarza się, że idziemy po chodniku, który jest nieodśnieżony i oblodzony. Upadek na śliskiej nawie...

data dodania
2020-01-17 13:52:44

Pomoc na dla małych i średnich przedsiębiorstw – taka jest misja Enterprise Europe Network, organizacji skupiającej instytucje działające nie tylko w Europie. W jej skład wchodzą również podmioty zarejestrowane w takich krajach jak Norwegia...

Zobacz wszystkie artykuły