(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Wakacyjne remonty Polaków

Wakacyjne remonty Polaków

data dodania
2019-07-23 08:49:08

Wakacje to świetny moment na remont. Wiele osób ma więcej czasu i rozpoczyna odkładane od zimy prace renowacyjne w swoich domach i mieszkaniach. Tylko w pierwszym tygodniu lipca na Fixly zanotowano wzrost zapytań w usługach remontowych o 13,5 proc. względem ostatniego tygodnia czerwca.

 

Fixly to serwis od usług remontowych, gdzie w łatwy i szybki sposób można otrzymać kontakt do właściwego wykonawcy. W kategorii Remont obecnie największy boom na Fixly przeżywają usługi, takie jak układanie płytek, usługi hydrauliczne czy malowanie i tapetowanie ścian. 

 

Wakacyjne remonty w dużej mierze wynikają ze sprzyjających warunków pogodowych. Ciepło za oknem umożliwia wykonanie wielu prac na zewnątrz oraz przyspiesza część prac wewnątrz, np. malowanie. Lipiec i sierpień to również okres urlopowy. Wolne w pracy nierzadko poświęca się na wykonanie długo odkładanego remontu. Z kolei przerwa od zajęć szkolnych pomaga rodzicom zgrać prace wykończeniowe z wyjazdem dzieci na kolonię, obóz czy wakacje u dziadków. Szczególnie, gdy podczas remontu wyłączona z użytku będzie część pomieszczeń.

 

Największe wzrosty, jeśli chodzi o usługi remontowe zanotowano w województwach opolskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim, gdzie na początku lipca pojawiło się o ok. połowę więcej zapytań w stosunku do końcówki czerwca. W łódzkim i podlaskim ta liczba zwiększyła się o 1/3, a w małopolskim i kujawsko-pomorskim o ok. 25 proc. Z kolei w śląskim, mazowieckim i świętokrzyskim zainteresowanie usługami remontowymi w pierwszym tygodniu miesiąca wzrosło o ok. 10 proc..


Jakie usługi remontowe są na topie w lipcu? Z danych Fixly wynika, że lato to dobry moment na odświeżenie ścian. Z początkiem miesiąca liczba zapytań dotyczących usług malarskich zwiększyła się o 29 proc. w porównaniu do ostatniego tygodnia czerwca. W tym samym okresie duże wzrosty zanotowały zapytania dotyczące cyklinowania parkietu (o 28 proc.), montażu i naprawy okien (o 26 proc.), instalacji ogrzewania (o 22 proc.) oraz montażu mebli (o 15 proc.). Wzięciem cieszą się również projektanci wnętrz, o których usługi zapytało o 37 proc. więcej użytkowników niż w ostatnich dniach czerwca, a także architekci, którzy zobaczyli o 22 proc. więcej zleceń.

Artykuły
data dodania
2021-01-21 08:37:17

Praktyczne umiejętności i kompetencje są podstawową walutą na rynku pracy. Trudno jednak jest je udowodnić zdalnie. Do tego celu służą certyfikaty, które stanowią potwierdzenie zdobytej wiedzy. Czym jest zaświadczenie MEN i jak je zdobyć po...

data dodania
2020-09-24 11:11:28

Urządzasz konferencję w Krakowie i zastanawiasz się jaki catering powinieneś zamówić? Dania ciepłe, zimne przekąski, wegańskie desery - wybranie odpowiednich dań zależy od charakteru wydarzenia i gustu Twoich gości. Jest jednak jeden elemen...

data dodania
2020-12-07 21:27:31

Kolory mają swoją symbolikę i niosą ze sobą pewne skojarzenia. To, jakie z nich będą widniały na naszych wydrukach, powinno być zależne od rodzaju przekazu oraz tego, do kogo ten przekaz kierujemy.

 

Siła koloru

 

Kol...

Zobacz wszystkie artykuły