(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Tanie i kompleksowe ubezpieczenie na wyjazd na Ukrainę – jakie?

Tanie i kompleksowe ubezpieczenie na wyjazd na Ukrainę – jakie?

data dodania
2019-03-01 14:36:25

Wybierasz się na wycieczkę do leżącej po sąsiedzku Ukrainy? Z uwagi na niepewną sytuację polityczną warto, byś poświęcił więcej czasu na wybranie właściwego ubezpieczenia turystycznego. Powinno ochraniać nie tylko Twoje zdrowie i życie, ale także inne aspekty. Jakie? Przeczytaj poradnik i poznaj odpowiedź. Znajdź też tanią polisę, żeby zaoszczędzić i więcej wydać na miejscu.

 

Ochrona zdrowia – czy przyda mi się EKUZ?

 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego sprawa się w wielu państwach Europy i uprawnia do korzystania z darmowego leczenia w ramach państwowej opieki medycznej. Niestety na Ukrainie EKUZ nie działa. Państwo to ani nie leży w Unii Europejskiej, ani nie podpisało z nią porozumienia w tej sprawie (w przeciwieństwie np. do Szwajcarii, która należy do Stowarzyszenia Wolnego Handlu i można w niej korzystać z karty EKUZ).

 

Staje się zatem podwójnie ważne, by wybrać właściwe ubezpieczenie turystyczne pokrywające wszystkie koszty związane z leczeniem. Taka polisa obejmuje nie tylko rzeczywiste leczenie i hospitalizację, ale także transport medyczny, zakup wszelkich środków związanych z leczeniem, przeprowadzanie operacji. Możesz liczyć też na transport do kraju, jeśli będziesz w złym stanie fizycznym.

 

Zobacz, czym odznacza się przykładowe ubezpieczenie na wyjazd na Ukrainę, by wiedzieć, na jakie elementy zwracać uwagę podczas wyboru oferty: https://kioskpolis.pl/wyjazd-za-granice-jakie-ubezpieczenie-na-ukraine/.

 

 

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie na Ukrainę?

 

Nie da się ukryć, że nawet jadąc na Ukrainę celem zwiedzania, czekamy na powrót, by móc zakupić pamiątki dla bliskich i różne smakowitości, które w Polsce są droższe: alkohol, tytoń, słodycze. By zaoszczędzić więcej pieniędzy i przywieźć do kraju pełny plecak pyszności, powinieneś nauczyć się szukać ubezpieczenia, które jest jednocześnie szerokie pod względem zakresu i tanie. Jak to zrobić?

 

W ostatnich latach wzrasta popularność porównywarek ubezpieczeniowych. Nie bez powodu! Są to narzędzia proste w obsłudze, darmowe i dające świetne rezultaty. Porównywarka polis turystycznych różni się od kalkulatora ubezpieczeń samochodowych tym, że wymaga podania mniejszej ilości danych. W formularzu zaznaczasz kraj docelowy, termin wyjazdu, liczbę osób – musisz też podać informację o ewentualnych chorobach przewlekłych – oraz formę spędzania wolnego czasu (wypoczynek, zwiedzanie, sport itd.).

 

Wyniki otrzymujesz natychmiast. Oferty ubezpieczeń ułożone są od najtańszego (z najmniejszym zakresem ochrony) do najdroższego (z kompleksową ochroną). Nie decyduj się na najtańsze. Zauważ, że niektóre oferty różniące się zaledwie paroma złotymi mają o wiele atrakcyjniejszy zakres.

 

Ochrona bagażu i sprzętu elektronicznego na Ukrainie

 

Jeśli jedziesz na Ukrainę celem zwiedzania, ochrona bagażu może Ci się przydać. Nigdy nie wiesz, czy nie zostaniesz okradziony, nie zgubisz swoich rzeczy lub nie zostaną przez kogoś zniszczone. Podejrzewamy, że zabierzesz ze sobą także urządzenia do komunikacji i uwieczniania: chwil, ludzi, zabytków. Jeśli chcesz, wykup dla sprzętu elektronicznego dodatkową ochronę. Opłaca się, jeżeli Twój aparat, telefon czy kamera są sporo warte.

Artykuły
data dodania
2019-05-21 14:55:14

Ustawa Ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997 roku, jest jednym z podstawowych aktów prawnych, który reguluje polskie prawo materialne - określa organy, ich uprawnienia, zadania oraz reguluje polskie postępowanie podatkowe. Nic więc dz...

data dodania
2019-05-20 11:11:21

Maxi, midi, mini. Oversize, bandage, regular. W kratkę, w kwiaty, w groszki. Plisowana, tiulowa, rozkloszowana. Można by wymieniać bez końca. To ona, królowa każdej kobiecej szafy, sukienka. Z bogatą historią, od lat zajmuje honorowe miejsc...

data dodania
2019-04-29 11:58:59

Nieustanny rozwój sektora usług sprawia, że coraz więcej osób pracuje obecnie w przestrzeniach biurowych. Pracodawcy natomiast zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak środowisko, w którym wykonujemy obowiązki zawodowe, wpływa na efektywno...

Zobacz wszystkie artykuły