(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Renowacja starych mebli - proste pomysły

Renowacja starych mebli - proste pomysły

data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zmienić oblicze starych mebli, używając specjalnych preparatów, które zabezpieczą drewno przed zepsuciem lub zmienić obicia w krzesłach i sofie, zmieniając kolorystykę w zależności od potrzeb i preferencji. Jak odnowić stare meble, by nie zepsuć klimatu, który wnoszą? Oto kilka porad i wskazówek.  

 

Meble vintage – dodaj wnętrzu charakteru 

 

Meble vintage to unikatowe perełki, dzięki którym szybko możesz przenieść się w czasy PRL-u czy nawet późniejsze. Oryginalne kształty, ciekawe formy, niebanalne kolory – nie znajdziesz tego w nowych meblach. Miłośnicy stylu vintage mówią, że stare meble mają duszę, której nie znajdziemy w tych nowych. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak cenne egzemplarze zalegają nasze garaże czy strychy. Może warto zamiast wyrzucać, dać im kolejną szansę na ozdabianie naszych wnętrz? 

 

Jak odnowić stare meble? 

 

Renowacja starych mebli nie musi być trudna i kosztowna. Wystarczy wyposażyć się w niezbędne do tego narzędzia i artykuły, a odnawianie może stać się przyjemnością. Przy domowych pracach przydatna będzie z pewnością młotowiertarka graphite (dostępna na stronie Drillo) oraz inne akcesoria.

 

Jak zmienić meble, aby ich nie zniszczyć? Najpierw należy zastanowić się z jakiego materiału wykonane są meble: te drewniane powinny być potraktowane specjalnymi preparatami, przeznaczonymi jedynie do tego typu materiału. Wówczas zostaną dobrze zabezpieczone i tak szybko nie ulegną zniszczeniom. Drewniane meble mogą być nie lada ozdobą każdego mieszkania. Drewniany stół w jadalni, krzesła czy regał będą wyglądać świetnie w każdym kolorze, pod warunkiem, że dopasujemy go do stylistyki pomieszczenia. 

 

Renowacja starych mebli 

 

Meble możemy odnowić na wiele sposobów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które w zależności od specyfiki porywają meble zakrywając całą powierzchnię, lub nadają meblom kolor, zachowując specyficzną strukturę drewna. Ważne, by zdecydować się na konkretną farbę, która da nam zadowalający efekt i jednocześnie odpowiednio zabezpieczyć meble przed niszczeniem.

 

Marzysz o nowych meblach? Może wcale nie musisz ich kupować w sklepie? Spróbuj przerobić stare meble i wykorzystaj swoją wyobraźnię. Może uda ci się stworzyć unikatowe egzemplarze, których pozazdroszczą ci goście? Do dzieła! 

Artykuły
data dodania
2020-04-29 13:00:22
Płyty indukcyjne to aktualnie coraz bardziej popularny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Ich główna zaleta? Pozwalają na przygotowanie smacznego posiłku w o wiele krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych i e...
data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zm...

data dodania
2020-04-30 16:50:14

Desery fit z płatków jaglanych to propozycje dla tych, którzy uwielbiają słodycze, ale chcą zadbać o sylwetkę. Zdrowe desery zastąpią tradycyjne słodkie przekąski, dostarczając niezbędnych składników odżywczych.

 

Desery fit z...

Zobacz wszystkie artykuły