(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Programowanie od podstaw – jaką szkołę wybrać?

Programowanie od podstaw – jaką szkołę wybrać?

data dodania
2019-07-26 10:23:33

Na rynku jest wiele akademii programowania, co z jednej strony jest sporą zaletą, jednak z drugiej większy wybór zawsze wiąże się z pewnym dylematem. Ważne jest, aby zdecydować się na akademię programowania, w której jest wiele zajęć praktycznych, podbudowanych teorią.

 

Gdzie uczyć się programowania?

 

Istnieje bardzo szeroki wybór akademii programowania, dlatego dobrze jest przemyśleć swój wybór. Oczywiście podstawowe znaczenie ma lokalizacja w konkretnym mieście lub regionie, a także wybór języków programowania. Warto wziąć także pod uwagę czas trwania kursu, liczbę godzin praktycznych, a także cenę oraz możliwości znalezienia pracy po zakończeniu całego szkolenia. W jakiej szkole można nauczyć się programowania od podstaw? Teoretycznie w każdej, jednak ogromne znaczenie ma liczba godzin poświęconych na zajęcia z mentorem. Ważne jest, aby kurs nie odbywał się tylko na zasadzie e-learningu, czyli nauki przez Internet w zaciszu swojego domu. Rozwiązanie to jest wygodne, jednak niesie ze sobą możliwość szybkiej rezygnacji, a także brak wsparcia ze strony profesjonalisty. Właśnie dlatego pojawić się mogą różne problemy na drodze do celu, co spowoduje, że materiały zostaną wyrzucone w kąt – tak samo, jak marzenia o byciu programistą. 

 

Czym się kierować przy wyborze szkoły programowania?

 

Istnieje przynajmniej kilka czynników, które mają znaczenie przy wyborze odpowiedniej akademii programowania. Można wśród nich wyróżnić:

  • liczbę godzin nauki teoretycznej i praktycznej,
  • możliwość znalezienia pracy po ukończeniu kursu, 
  • rodzaj języka programowania, którego można się nauczyć,
  • czas trwania zajęć, tj. liczba miesięcy potrzebnych do ukończenia kursu oraz godziny, w  których odbywają się zajęcia,
  • cena i dodatkowe koszty

 

Bardzo ważne jest uwzględnienie także swoich własnych oczekiwań. Dla niektórych największe znaczenie ma nauczenie się nowej umiejętności, a dla innych jak najszybsze zdobycie doświadczenia zawodowego. Wybierając szkołę programowania, dobrze jest także sprawdzić wykładowców i ich kwalifikacji. Dodatkowo można sprawdzić opinie i recenzje na temat danej szkoły w Internecie, jednak najlepiej jest porozmawiać osobiście z osobami po kursie. Warto także sprawdzić, czy dana akademia programowania gwarantuje znalezienie pracy po ukończeniu nauki. Dzięki takiej gwarancji można mieć pewność, że wielu absolwentów szkoły otrzymało propozycję stałego zatrudnienia.

 

Artykuł dostarczył serwis Codecool.

Artykuły
data dodania
2019-12-04 10:07:46

160 godzin - to czas, który przeciętny Polak spędza średnio każdego miesiąca w pracy. Mówiąc inaczej to trochę tak, jakby każdy z nas przeprowadzał się do firmy na jeden tydzień. Co więc zrobić, aby pracownicy czuli się komfortowo i nie tra...

data dodania
2019-12-03 18:04:02

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Rozważasz wszystkie za i przeciw, ale nadal nie masz do końca pewności? Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na lata, więc trzeba podejść do niego rozsądnie.

 

1. Masz dobrą prac...

data dodania
2019-11-25 11:33:11

Pożyczka niejedno ma imię. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów pożyczek, a jeśli zagłębić się w ten temat mocniej, to okaże się, że tych pożyczek jest znacznie więcej. Pożyczka na 500 plus to tylko jedna z opcji.

 

Pożyczka ...

Zobacz wszystkie artykuły