(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Organizacja imprezy firmowej — jak wybrać miejsce, menu i czas?

Organizacja imprezy firmowej — jak wybrać miejsce, menu i czas?

data dodania
2019-02-01 11:28:52

Każdy świadomy przedsiębiorca wie, iż najważniejszą wartością jego firmy są ludzie. Zgrany zespół profesjonalistów to klucz do sukcesu. Dlatego warto regularnie dbać zarówno o szkolenia pracowników, jak i ich integrację. W tym ujęciu imprezy firmowe są raczej inwestycją w rozwój przedsiębiorstwa niż wydatkiem, ponieważ wielokrotnie się zwracają w czasie codziennej pracy.

 

Organizacja tego typu przedsięwzięcia wymaga połączenia wielu różnych elementów i odpowiedniej ilości czasu, aby wszystko było dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Zastanówmy się więc jak zorganizowanie takiego eventu doprowadzić do szczęśliwego finału?

 

Co musimy wiedzieć?

 

Najczęściej cel wydarzenia determinuje jakaś potrzeba. Celem takim może więc być zarówno szkolenie podnoszące kompetencje pracowników, integracja zespołu, świętowanie odniesionego sukcesu, jak i prezentacja planów i zamierzeń na nadchodzący czas. Kiedy określimy cel, automatycznie zorientujemy się również jaka ilość osób powinna wziąć udział w spotkaniu, jak długi powinien być taki event oraz z jakiego rzędu kosztami powinniśmy się liczyć? Szkolenia to najczęściej wydarzenia jednodniowe a imprezy integracyjne mogą trwać nawet cały weekend. Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą nam określić jakiego lokalu potrzebujemy i czy w grę będą wchodzić noclegi dla naszego zespołu?

 

Data wydarzenia

 

Niezmiernie ważne jest zaplanowanie imprezy firmowej w odpowiednim czasie. Najczęściej wydarzenia integracyjne organizuje się w piątki, ponieważ dzięki temu kolejnego dnia nie trzeba przychodzić do pracy i można wypocząć. Dobrym terminem na organizacje szkoleń jest początek jesieni, gdyż wtedy większość zespołu jest po urlopie, wypoczęta i gotowa do działania. Jeśli nasze wydarzenie ma podsumować jakiś etap pracy, to siłą rzeczy powinno być ono zorganizowane po zakończeniu projektu, kiedy emocje już opadną i wszyscy będą mogli cieszyć się owocami swojej pracy. Eventy podsumowujące rok i przedstawiające plany na kolejne 365 dni najlepiej organizować na przełomie roku. Ważne jest, aby na tego typu spotkaniach firmowych było jak najwięcej osób, zarówno z kierownictwa, jak i z samego zespołu tak więc ustalając datę, warto wziąć pod uwagę także kalendarz urlopowy.

 

Miejsce

 

Wiadome jest, że wybór miejsca w dużej mierze będzie podyktowany posiadanym budżetem, ilością osób, jaka ma wziąć udział w spotkaniu oraz samą datą. Jednakże warto zastanowić się już na wstępie, na jakim miejscu nam najbardziej zależy? Czy ma to być sala konferencyjna w centrum miasta, do której każdy z pracowników będzie miał dobry dojazd? Czy może hotel za miastem oferujący również wygodne pokoje? A może klimatyczna restauracja z dala od miejskiego zgiełku w otoczeniu przyrody taka jak restauracja Zacisze? To dobra restauracja w Gdańsku, w której wiele firm organizuje z powodzeniem swoje mniejsze i większe eventy, do dyspozycji gości jest zaplecze noclegowe oraz konferencyjne: http://zacisze.gda.pl/imprezy/szkolenia-i-konferencje/. Każdy z powyższych lokali będzie miał swoje zalety i tylko od naszych oczekiwań zależy, który z nich wybierzemy.

 

Catering

 

Impreza firmowa nie może się odbyć bez doskonałego cateringu niezależnie czy będą to przerwy kawowe i obiad, czy wieczorny bankiet z atrakcjami. W każdym przypadku warto postawić na różnorodność, ponieważ dzięki niej trafimy w gust kulinarny zarówno osób, które preferują dania mięsne, jak i tych, które są na diecie wegetariańskiej. Często stosowanym rozwiązaniem jest szwedzki stół, na którym można znaleźć różnego rodzaju przekąski, jak i słodkości oraz oczywiście gorące i zimne napoje.

Artykuły
data dodania
2020-01-29 16:36:59

Hale stalowe są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki, takich jak rolnictwo oraz przemysł. Ich wysoka użyteczność i pozostałe cechy konstrukcyjne sprawiają, że mogą one pełnić wiele funkcji w przedsiębiorstwach trudniących...

data dodania
2020-01-28 16:53:13

Poprawny montaż obróbek blacharskich jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania domu. Montuje się je m.in. w okolicach komina, okapu i kosza. Najpopularniejszym tworzywem używanym do ich produkcji jest blacha. Sprawdź, co jeszcze warto wie...

data dodania
2020-01-27 16:29:05

W okresie zimowym nie tylko ruch samochodów jest utrudniony, ale także poruszanie się pieszych może powodować wiele nieszczęśliwych wypadków. Zdarza się, że idziemy po chodniku, który jest nieodśnieżony i oblodzony. Upadek na śliskiej nawie...

Zobacz wszystkie artykuły