(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce. Kogo szukają pracodawcy?

Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce. Kogo szukają pracodawcy?

data dodania
2019-03-02 12:37:26

Prawie 50 tysięcy ofert pracy czeka w Polsce na IT developerów. Kto jeszcze ze znalezieniem dobrze płatnego zajęcia nie będzie mieć problemów?

 

Bezrobocie nie jest już największym problemem na polskim rynku pracy. Według statystyk z drugiego półrocza 2019 wynosi niecałe 6 procent, co oznacza, że to pracodawcy mają trudności ze znalezieniem pracowników. Szczególnie, jeśli chodzi o wykwalifikowanych specjalistów. Jakie zawody cieszą się jednak największym powodzeniem w naszym kraju? Wspólnie z serwisem Jobsora przygotowaliśmy listę 5 najbardziej poszukiwanych profesji. 

 

Twórca oprogramowania

 

Według szacunków blisko 5o tysięcy stanowisk IT developera pozostaje nieobsadzonych. Tak duża liczba wakatów to wynik ogromnego zapotrzebowania za pracę twórców oprogramowania. Tych specjalistów szukają bowiem nie tylko firmy z sektora IT, ale także przedsiębiorstwa działające w innych branżach. Dla doświadczonych programistów nieplanujących zmiany pracy to dobry argument w negocjacjach o podwyżkę.

 

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

 

Statystyki mówią, że atak cyberprzestępców przeżyło aż 95 procent polskich firm. A że stawka i możliwości są coraz większe, należy przypuszczać, że ta liczba będzie systematycznie rosnąć. To tłumaczy duże zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy na najwyższych stanowiskach mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 25 tysięcy złotych.

 

Specjalista ds. handlu online

 

Rozwiązania z zakresu e-commerce są stosowane przez firmy działające we właściwie wszystkich branżach. Rozwój platformy handlu elektronicznego jest dla przedsiębiorstwa szansą na znaczne zwiększenie obrotów. Nie może więc dziwić, że zajmujący się tym specjaliści znaleźli się na liście najbardziej poszukiwanych pracowników.

 

Inspektor ochrony danych osobowych

 

Właściwie nie ma branży, w której wprowadzenie RODO nie odbiłoby się dużym zamieszaniem. Wynikiem tego jest zwiększone zapotrzebowanie na pracę inspektorów ochrony danych osobowych. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się zmniejszyć, bo prowadzenie działalności zgodnie z nowymi przepisami wymaga pomocy specjalistów.

 

Zarządca budynków biurowych

 

Zawód facility managera jeszcze kilka lat temu w Polsce właściwie nie istniał. Wraz ze wzrostem liczby biurowców zwiększa się jednak zapotrzebowanie na ich zarządców. Ta profesja nie ogranicza się do koordynacji procesów związanych z utrzymaniem budynków. Dużo ważniejsze okazuje się tworzenie związanych z nimi społeczności i stworzenie więzi łączących firmy z konkretnym miejscem.

Artykuły
data dodania
2019-03-22 12:48:08

PIT-37 jest ważnym dokumentem podatkowym, który przygotowują między innymi podatnicy pracujący w ramach umowy o pracę lub umowę zlecenia. Formularz można złożyć w tradycyjnej formie papierowej, składanej w okienku lub wysyłanej do urzędu or...

data dodania
2019-03-05 15:56:44

Wraz z końcem lutego i początkiem marca zaczynają wracać do nas ptaki, które odleciały jesienią na swoje zimowiska do cieplejszych krajów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie gatunki przylatują do nas na wiosnę i jaka budka lęgowa będzie dla...

data dodania
2019-03-02 12:37:26

Prawie 50 tysięcy ofert pracy czeka w Polsce na IT developerów. Kto jeszcze ze znalezieniem dobrze płatnego zajęcia nie będzie mieć problemów?

 

Bezrobocie nie jest już największym problemem na polskim rynku pracy. Według staty...

Zobacz wszystkie artykuły