(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Litwa oraz Łotwa niedocenianymi kierunkami wakacyjnymi

Litwa oraz Łotwa niedocenianymi kierunkami wakacyjnymi

data dodania
2019-02-21 08:38:12

Polacy coraz częściej spędzają wakacje za granicą. Co prawda wciąż daleko nam do Włochów, Francuzów, Hiszpanów, Niemców i Anglików, dla których weekendowe wypady za granicę to chleb powszedni. Jednak w ostatnich kilku latach możemy zaobserwować spore zmiany na korzyść Polaków i ich zagraniczne wycieczki co najmniej raz do roku.

 

Miejsca, jakie najczęściej wybierają Polacy do spędzenia swoich zagranicznych wakacji to południe europy, z czego najczęściej wyjeżdżają oni do Hiszpanii oraz na hiszpańskie wyspy takie jak Fuertaventura, Teneryfa, Majorka, Włochy, Grecja z Zakyntosem i Korfu oraz Kretą na czele, a także urokliwa i bardzo ciepła właściwie przez cały rok Malta, Portugalia, Francja, Turcja oraz mieszczący się już na innym kontynencie Egipt.

 

Polacy bardzo często korzystają z oferty popularnych biur podróży co jest niezwykle wygodną opcja zwłaszcza dla tych osób, które nie posługują się językami obcymi. Dzięki korzystaniu z oferty takich biur właściwie nie trzeba się martwić o transport oraz transfer do hotelu z lotniska, a także zyskujemy stałą opiekę polskiego rezydenta na miejscu, który służy swoją pomocą w razie jakichkolwiek pytań oraz problemów. Najtańszą z punktu widzenia wyżywienia opcją jest oferta all inclusive, w której wszystkie posiłki oraz przekąski, a także napoje i drinki alkoholowe są dostępne bez limitów dlatego niewiele jest nam potrzeba gotówki na inne wydatki. Inaczej wygląda sytuacja kiedy chcemy spać w hotelu a w ciągu dnia w głównej mierze nastawiamy się na zwiedzanie okolicy oraz pobliskich miast to najlepiej jest wykupić tylko śniadania w hotelu, a w ciągu dnia smakować lokalnych smakołyków w pobliskich knajpkach.

 

 

Temat: "Litwa i Łotwa - niedoceniany kierunek wakacyjny" coraz częściej pojawia się w dyskusjach na blogach i portalach podróżniczo - turystycznych bowiem wschód Europy, chociaż ma turystom bardzo wiele do zaoferowania jest przez nich zdecydowanie rzadko odwiedzany. W krajach tych możemy nie tylko mieć okazję zetknąć się z ogromnym bogactwem kulturowym oraz podziwiać niezwykłe widoki i walory krajobraz, ale także poznać wspaniałych i niezwykłych ludzi, który okazują Polakom niezwykłe ciepło i ogromne dawki przyjaźni. Na Litwie możemy spotkać naszych rodaków, którzy zostali przymusowo wysiedleni na tereny kresów wschodnich oraz ich potomków. Litwa i Łotwa wraz z Estonią to kraje określane mianem krajów nadbałtyckich, które znajdują sie bardzo blisko Polski dlatego warto jest wybrać się na wyprawę objazdową i przyjrzeć się każdemu z nich z bliska. Wilno ma do zaoferowania przybywającym turystom mnóstwo niezwykłych oraz przepięknych atrakcji i zabytków takich jak Ostra Brama czy też liczne katedry i kościoły.

 

 

Oprócz stolicy warto jest się także wybrać do Pałągi oraz na Mierzeję Kurońską, na której będziemy mogli podziwiać niezwykły krajobraz wędrujących wydm. Będąc z kolei na Łotwie musimy koniecznie zwiedzić jej stolicę Rygę wraz z cennymi zabytkami oraz budowlami, a także odwiedzić znane uzdrowiskowe kurorty takie jak Jurmala oraz nadmorskie miejscowości portowe. Kraje te cieszą się bardzo dużymi walorami uzdrowiskowymi, czystym powietrzem oraz zdrową i mało przetworzoną żywnością dlatego naprawdę warto przynajmniej raz spędzić tam swój urlop wypoczynkowy. W dodatku nie wydamy tam aż tyle pieniędzy co na zachodzie czy południu Europy co stanowi kolejny niewątpliwy plus wyprawy do krajów nadbałtyckich.Na Litwę oraz Łotwę bardzo często możemy nabyć bardzo atrakcyjne cenowo bilety lotnicze lub po prostu możemy tam w kilka osób pojechać własnym samochodem.

 

Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7

Artykuły
data dodania
2019-04-29 11:58:59

Nieustanny rozwój sektora usług sprawia, że coraz więcej osób pracuje obecnie w przestrzeniach biurowych. Pracodawcy natomiast zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak środowisko, w którym wykonujemy obowiązki zawodowe, wpływa na efektywno...

data dodania
2019-03-28 13:41:26

Zespół pałacowo-parkowy powszechnie znany jako Łazienki Królewskie to nie tylko wspaniała przestrzeń z malowniczymi ogrodami i wiekowym drzewostanem, ale także miejsce bardzo cenne pod względem architektonicznym. Znajdujące się tam zabytkow...

data dodania
2019-03-28 10:47:48

Kiedy rozpoczynamy nową działalność biznesową, konieczne jest przygotowanie strony internetowej, która zaprezentuję nasz produkt lub usługę potencjalnym klientom. Jednak samo postawienie witryny nie wystarczy, aby świat o nas usłyszał. Koni...

Zobacz wszystkie artykuły