(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Kurtki puchowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Kurtki puchowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

data dodania
2019-10-02 08:30:27

W zimie odzież wierzchnia musi być ciepła i chronić przed deszczem oraz śniegiem. Do wyboru mamy płaszcze i kurtki. Najczęściej wybieranym rodzajem kurtek są kurtki puchowe, ale czy wiesz o nich wystarczająco dużo?

 

Kurtki puchowe – cena determinuje jakość

 

Jedna kurtka puchowa drugiej nierówna. Różnice w cenach nie występują tylko ze względu na markę. Owszem, marki luksusowe nie produkują kurtek ze złota, a mimo to ich produkty są wyceniane bardzo wysoko. Z reguły różnice w cenach rzeczy producentów będących na podobnym poziomie prestiżu wynikają po prostu z jakości kurtki. Z materiału jej wykonania, rodzaju wypełnienia i standardu wykończenia. Im lepszej jakości jest konkretna kurtka, tym będzie ona droższa. To, jak różne mogą być ceny kurtek, sprawdzisz na inspiracjemodowe.pl/kurtki. Zobaczysz tam, że bardzo podobne kurtki mogą kosztować zarówno 200 zł, jak i 3000 zł.

 

Nie ulega wątpliwości, że dobra kurtka to podstawa niemalże każdej zimowej stylizacji. Im niższa będzie temperatura na słupku rtęci, tym bardziej docenisz zalety dobrej kurtki. Droższe i bardziej funkcjonalne modele w klasycznych fasonach mogą posłużyć nawet przez wiele lat, więc mimo wyższej ceny, pozwolą sporo zaoszczędzić.

 

Kurtki puchowe z różnymi rodzajami wypełnień

 

Większość zimowych kurtek ma na metkach oznaczenia z napisem „puchowa”, ale nie powinno Cię to zwieść, gdyż rodzajów „puchu” jest kilka. Wyróżniamy 3 zasadnicze rodzaje wypełnień kurtek.

  • Naturalny puch gęsi i kaczek – ten rodzaj wypełnienia cechuje się najwyższą jakością i gwarantuje największą izolację termiczną. Prawdziwy puch jest lekki i dobrze zatrzymuje powietrze, ale niestety jest też drogi. Kurtki z takiego puchu mają na metkach oznaczenie „down”.
  • Pierze gęsi i kaczek – również jest to materiał naturalny, ale już nie tak ciepły, jak puch. Pierze jest tańsze i cięższe, a kurtki z takim wypełnieniem mają oznaczenie „feather”.
  • Puch syntetyczny – taki „puch” powstaje z włókien poliestrowych. Co prawda kurtki z takim wypełnieniem cechują się lekkością, ale nie mają już takich zdolności grzewczych, jak te z puchem czy pierzem. Nawet gruba kurtka z syntetycznym puchem może nie być aż tak ciepła, jak cienka kurteczka z wypełnieniem z naturalnego puchu.

 

Kurtka puchowa w wersji eleganckiej

 

Kurtki eleganckie mają tę przewagę nad sportowymi, że nadają się nawet na ważniejsze wyjścia i pasują do klasycznych strojów. Elegancka kurtka musi mieć odpowiednią kolorystykę – tak naprawdę najlepiej byłoby, gdyby była czarna lub granatowa. Ewentualnie może to być kurtka beżowa, ale taki kolor nie będzie odpowiadał każdemu. Największą zaletą i jednocześnie wyznacznikiem eleganckiej kurtki jest nie tyle kolor, ile jakość wykonania. Już na pierwszy rzut oka musi być widać, że dana kurtka została uszyta z największą pieczołowitością. Jakość zamków, przeszyć i guzików musi mówić sama za siebie. Jeśli taka kurtka ma Ci posłużyć przez dłuższy czas, lepiej wydać na nią nieco więcej pieniędzy. To będzie inwestycja w Twoje dobre samopoczucie i świetny wygląd.

 

Kurtka puchowa na co dzień

 

Codzienna kurtka puchowa ma Ci gwarantować przede wszystkim ciepło. Warto stawiać na kurtki z wypełnieniem z prawdziwego puchu lub chociaż z pierza. Model z wypełnieniem z poliestru wybierz wtedy, kiedy kurteczka ma być przeznaczona do chodzenia w nieco cieplejsze dni. Mroźną zimą koniecznie potrzebujesz modelu wykonanego z lepszych materiałów. Kurtki puchowe mają zastosowanie także w turystyce, a model przeznaczony na wycieczkę musi przede wszystkim chronić przed deszczem i zabezpieczać przed zimnem. Jeśli kurtka ma być przeciwdeszczowa, to nie może być jednak wykonana z naturalnego puchu czy pierza, bo takie wypełniania bardzo łatwo poddają się działaniu wilgoci. Jeśli Twoja puchówka ma chronić Cię w różnych warunkach – od ulewnego deszczu po zamieć śnieżną, to najlepiej wybrać model z syntetycznym wypełnieniem.

 

Ciekawostki, które pomogą Ci wybrać puchową kurtkę

 

  1. O jakości kurtki w dużej mierze przesądza grubość zamka. Najtrwalsze są grube zamki z twardego tworzywa.
  2. Ostatnimi czasy najpopularniejszym rodzajem kurtek są kurtki softshell, czyli kurtki uszyte z grubych syntetycznych tkanin. Takie materiały mają zastosowanie głównie w produkcji odzieży wspinaczkowej i turystycznej.
  3. Kurtka puchowa może mieć wewnętrzną podpinkę, którą w razie potrzeby wepniesz lub wypniesz. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne, bo pozwala korzystać z jednej kurtki jak z zimowej i jak z przejściowej.

Jeśli chcesz zobaczyć ciekawe stylizacje modowe z kurtkami puchowymi (i nie tylko), wejdź na inspiracjemodowe.pl

Artykuły
data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałyc...

data dodania
2020-04-29 13:00:22
Płyty indukcyjne to aktualnie coraz bardziej popularny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Ich główna zaleta? Pozwalają na przygotowanie smacznego posiłku w o wiele krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych i e...
data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zm...

Zobacz wszystkie artykuły