(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jaka restauracja na rocznicę?

Jaka restauracja na rocznicę?

data dodania
2019-01-30 16:12:40

Moda na celebrowanie różnych jubileuszy nie jest już nowością. Obok wręczania sobie nawzajem prezentów, doskonałym sposobem na świętowanie ważnej uroczystości może być wspólne wyjście. Nawet tutaj mamy okazję pokazać ukochanej osobie, że wiemy, co lubi. Jak wybrać odpowiednią restaurację na rocznicę?

 

Gdzie można wyjść wspólnie z partnerem?

 

W zależności od naszego gustu – propozycji może być kilka. Najpierw zdecydujmy, czy chcemy spędzić wieczór aktywnie, czy raczej spokojnie i intymnie. Do wyboru mamy kino, restaurację, pub, a jeśli lubimy adrenalinę, możemy wybrać np. paintball, tor kartingowy lub park rozrywki. Oczywiście możemy łączyć te atrakcje i na koniec zaplanować romantyczną kolację w restauracji.

 

Czy menu ma znaczenie?

 

Zdecydowanie tak. Przed wyborem jakiegokolwiek lokalu, warto upewnić się, jaką kuchnię tam serwują. Bez problemu ta informacja powinna być dostępna na stronie internetowej restauracji. Będziemy mogli wtedy ocenić czy w dane restauracji znajdziemy coś, co nam zasmakuje. Gusta kulinarne są różne i najlepiej wybrać takie miejsce, gdzie obojgu spodoba się menu. Często także przy poszczególnych potrawach podane są ceny, a więc możemy przygotować się finansowo na takie wyjście.

 

Zarezerwuj stolik

 

Jeśli zależy nam na intymnym, odosobnionym, ustronnym miejscu, musimy odpowiednio wcześnie dokonać rezerwacji. Często rezerwacja jest dodatkowo płatna. Zorientujmy się w topografii lokalu, aby wybrać miejsce, w którym będzie nam najbardziej wygodnie i komfortowo. W niektórych restauracjach oferowane są loże, co daje poczucie całkowitego odosobnienia od reszty gości. Możemy oczywiście także uprzedzić obsługę o naszym wyjątkowym wieczorze i poprosić o jakieś kreatywne dodatki z ich strony, np. wyjątkowo ozdobioną potrawę czy specjalnie podanego szampana.

 

Zapoznaj się z opiniami

 

W przypadku, gdy nie znamy danego lokalu, możemy poczytać opinie od gości, którzy mieli okazję skorzystać z restauracji. Warto podpytać naszych znajomych – może któryś z nich był już w tym miejscu i będzie mógł nam doradzić, czy dokonaliśmy dobrego wyboru. Możemy także odwiedzić to miejsce wcześniej i sprawdzić, czy odpowiada nam pod każdym względem.

 

Dodatkowe atrakcje

 

Niektóre lokale oferują specjalne atrakcje dla swoich gości, którzy świętują ważny dzień.  Może to być np. dostarczenie bukietu kwiatów czy występ muzyków przy naszym stoliku. Często takie usługi są dodatkowo płatne, ale mogą podkreślić rangę tego dnia. Jeśli mamy ochotę na dodatkowe atrakcje - zapytajmy obsługę przed rezerwacją stolika o możliwe opcje.

 

Jak wybrać restaurację na przyjęcie?

 

Jeśli planujemy organizację przyjęcia z okazji rocznicy, na które chcemy zaprosić więcej osób, powinniśmy przeanalizować inne czynniki. W takim przypadku mamy więcej wymagań, bo potrzebna jest osobna sala na przyjęcie, która pomieści wszystkich gości. Szukając odpowiedniego lokalu, sprawdźmy, czy posiada on osobne pomieszczenie i czy jest ono odpowiednio duże dla naszych gości. Następnie ustalamy menu i napoje. Zazwyczaj menu na przyjęcie zawiera obiad, ale możemy oczywiście dowolnie skomponować zestaw potraw. Jeśli zamierzamy korzystać z dodatkowych atrakcji, również zapytajmy o nie obsługę restauracji lub ustalmy, czy będziemy mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez firmy zewnętrzne.

 

Fundusze na miły wieczór

 

Może się zdarzyć, że zaplanowany rocznicowy wieczór, będzie bardziej wymagający finansowo, niż zakładaliśmy i zabraknie nam gotówki, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Tutaj z pomocą mogą przyjść nam pożyczki online np. w https://proficredit.pl/. Wygodny i szybki sposób uzyskania dodatkowych funduszy, to jedna z zalet pożyczki online. Miejmy zawsze na uwadze fakt, iż są to pieniądze, które trzeba oddać w terminie. Pożyczki online często można spłacać w ratach o wybranej wysokości, aby nie były obciążeniem dla naszego portfela. Dzięki takiemu wsparciu finansowemu będziemy mogli zorganizować idealny wieczór, który będzie miłym wspomnieniem.

Artykuły
data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałyc...

data dodania
2020-04-29 13:00:22
Płyty indukcyjne to aktualnie coraz bardziej popularny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Ich główna zaleta? Pozwalają na przygotowanie smacznego posiłku w o wiele krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych i e...
data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zm...

Zobacz wszystkie artykuły