(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak zaprojektować stronę internetową przyjazną pod SEO?

Jak zaprojektować stronę internetową przyjazną pod SEO?

data dodania
2019-03-28 10:47:48

Kiedy rozpoczynamy nową działalność biznesową, konieczne jest przygotowanie strony internetowej, która zaprezentuję nasz produkt lub usługę potencjalnym klientom. Jednak samo postawienie witryny nie wystarczy, aby świat o nas usłyszał. Konieczne będzie również jej pozycjonowanie. Aby serwis pozycjonował się sprawniej warto już na etapie jego projektowania i wykonania zadbać o niezbędne elementy, dzięki którym osiągnięcie wymarzonej pozycji w wynikach wyszukiwania będzie łatwiej osiągalne.

 

Takie postępowanie jest znacznie bardziej uzasadnione ekonomicznie, ponieważ taka strona nie będzie wymagała wielu zmian, kiedy zajmie się nią agencja SEO. Oczywiście na początkowym etapie współpracy każda agencja, która poważnie traktuje swoje zadania, wykona stosowny audyt SEO, który wskaże ewentualne elementy wymagające poprawy, ale nie będzie ich tak wiele, jak gdybyśmy przygotowali witrynę bez elementarnej wiedzy o jej dostosowaniu do wymagań pozycjonowania.

 

Na co więc należy zwrócić uwagę, projektując witrynę?

1.Optymalizacja stron pod kątem Google

 

Oznacza to nic innego jak dostosowanie serwisu tak, aby roboty Google indeksowały treści szybko i sprawnie, ponieważ znacząco przełoży się to na pozycję, jaką osiągniemy w wynikach wyszukiwania.

 

Widoczność oraz dostępność dla mechanizmów najpopularniejszej wyszukiwarki świata można zwiększyć poprzez odpowiednią konfigurację pliku robot.txt, pliku mapy witryny, właściwe skonfigurowanie serwera oraz prawidłową strukturę nawigacyjną z aktywnymi linkami.

 

Google łatwiej zrozumie treści na Twojej stronie, jeśli serwis będzie miał logiczną i czytelną dla użytkowników nawigację, treści będą przydatne i jednocześnie naturalnie nasycone słowami kluczowymi oraz nie będą się powtarzać, a elementy witryny widoczne w wynikach wyszukiwania będą sprecyzowane i rzeczowo opisowe – mówią nam fachowcy agencji https://virtal.pl/.

 

Ważne jest również to aby sami użytkownicy mogli korzystać z Twojej strony wygodnie. Można im to ułatwić poprzez poprawny kod HTML, szybkość ładowania serwisu, jego dostosowanie do urządzeń mobilnych oraz zabezpieczenie za pomocą protokołu HTTPS.

 

2. Seo Content Marketing, czyli kilka słów o treściach

 

Zbudowanie dobrych jakościowo treści już na etapie stawiania witryny przyniesie nam same korzyści, kiedy zdecydujemy się na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google. Teksty zawierające przydatne i wartościowe dla użytkowników informacje znacząco przyczyniają się do zwiększenia puli faz, na jakie strona wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo teksty powinny być odpowiednio długie, aby można było zawrzeć w nich maksimum informacji i naturalnie nasycić frazami kluczowymi. Dobór słów kluczowych najlepiej wykonać razem z agencją, która docelowo zajmie się pozycjonowaniem, ponieważ z pomocą odpowiednich narzędzi i analizy konkurencji fachowcy będą w stanie wybrać takie fazy, które znacząco wpłyną na pozycjonowanie serwisów i docelowo przyczynią się do zwiększenia ruchu na stronie.

 

3. Pozyskiwanie linków, czyli link building

 

To nic innego jak odnośniki ze stron trzecich do naszego serwisu. Mają one duży wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie w Google najbardziej ceni sobie naturalne linkowanie pochodzące wprost od użytkowników, którzy dzielą się w sieci ciekawymi treściami. Tak więc od początku działania witryny można zadbać o to, aby zainteresować internautów tym, co mamy do przekazania, aby pozyskiwanie linków zaczęło działać również w naszym przypadku.

 

Jak to najlepiej zrobić?

 

  • Możemy tworzyć treści, które będą na tyle unikalne, że użytkownicy będą chcieli je rozpowszechniać.
  • Dobrą taktyką jest również zaangażowanie do współpracy osób znanych i wpływowych, jak również autorytetów w naszej branży, które będą promować naszą stronę np. na swoim blogu lub w social mediach.
  • Można też nawiązać współpracę z liderami opinii i zaproponować publikację postów gościnnych.
  • Sprawdza się także wykorzystanie płatnych artykułów sponsorowanych zawierających link do naszej witryny.
  • Metodą może być też komentowanie blogów czy forów, które dodatkowo często prowadzi do nawiązania ciekawych kontaktów branżowych.
  • Udzielając wywiadów zarówno w formie tradycyjnej, jak i w ramach webinarów czy podcastów.
  • Poprzez tworzenie infografik z unikatową treścią zawierających link do naszej strony.
  • Udział w akcjach charytatywnych, wydarzeniach społecznych na zasadzie sponsoringu co najczęściej wiąże się z promocją naszej firmy (więc i naszej strony) w witrynie wydarzenia, materiałach itp.

 

Wszystkie powyższe działania mają wpływ na pozycjonowanie stron, ponieważ zwiększają ilość linków, jaka prowadzi do naszej witryny z innych serwisów internetowych i co ważne są to serwisy wartościowe. Podczas współpracy a agencją SEO najczęściej również wykorzystuje się te narzędzia, jak i korzysta się z płatnego pozyskiwania linków. Jednakże jest to niewątpliwie wyższy stopień wtajemniczenia, jeśli chodzi o pozycjonowanie choćby z racji tego, że wymaga niezwykłego wyczucia i dużej wiedzy oraz doświadczenia w prowadzeniu tego typu kampanii.

Artykuły
data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałyc...

data dodania
2020-04-29 13:00:22
Płyty indukcyjne to aktualnie coraz bardziej popularny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Ich główna zaleta? Pozwalają na przygotowanie smacznego posiłku w o wiele krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych i e...
data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zm...

Zobacz wszystkie artykuły