(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak działają automatyczne przełączniki faz i gdzie się je stosuje?

Jak działają automatyczne przełączniki faz i gdzie się je stosuje?

data dodania
2022-06-06 15:13:52

Automatyczne przełączniki faz mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Wyróżniają się starannie zaprojektowaną konstrukcją (obudową) i montuje się je na szynach. W związku z tym najlepiej, gdy zajmują się tym wykwalifikowani profesjonaliści. To najkrótsza droga do wyeliminowania potencjalnych błędów oraz awarii. Nowoczesne przełączniki umożliwiają bezproblemową regulację progu zadziałania lub podłączenie zewnętrznych styczników.

 

Automatyczne przełączniki faz - na jakiej zasadzie działają?

 

Automatyczne przełączniki faz działają na stosunkowo prostej zasadzie. Mają za zadanie zapewnić ciągłość zasilania odbiorników jednofazowych. Znakomicie się z tego wywiązują, a do tego chronią odbiorniki przed niespodziewanymi spadkami napięcia w sieci. Całość opiera się na tym, że do wejścia podpina się trzy fazy:

W sytuacji, gdy dojdzie do znacznego obniżenia napięcia w sieci lub zaniku aktualnie wykorzystywanej fazy, przełącznik zagwarantuje przejście na inną fazę. Wszystko odbywa się automatycznie i nie trzeba się tym zbytnio stresować. Fazę kieruje się do odbiornika jednofazowego, dzięki czemu może on działać bez jakichkolwiek awarii i usterek. 

 

Aktualnie do wyboru jest wiele różnych automatycznych przełączników faz, więc w pierwszej kolejności wypada poznać swoje podstawowe potrzeby. Chodzi m.in. o przełączniki AZF-4 i AZF-10 (z trzema wyjściami) oraz AZF-3 (z jednym wyjściem). Warto porozmawiać na ten temat z wyspecjalizowanym fachowcem, aby mieć pewność, że podjęło się słuszną decyzję.

 

Jakie zastosowanie mają automatyczne przełączniki faz?

 

Wypada się pochylić nad tym, jakie konkretnie zastosowanie mają omawiane w artykule automatyczne przełączniki faz. Obecnie można się z nimi spotkać w wielu gałęziach przemysłu. Chodzi o:

 

Nie da się ukryć, że wykorzystuje się je w wielu miejscach, a niektóre osoby mają z nimi styczność na co dzień (np. w pracy). Zaawansowane przełączniki faz są wzbogacone o dodatkowe funkcje, np. skracające czas przełączania czy też zmniejszające prawdopodobieństwo spotkania się faz. Dzięki automatycznym przełącznikom faz nie ma żadnych kłopotów z tym, aby kontrolować wartość napięcia na fazach. Dla wielu użytkowników oznacza to zdecydowanie większy komfort psychiczny i spokój. Kluczowe jest to, aby skutecznie je dobrać, dlatego warto się na nich dobrze znać i bazować na wiedzy specjalistów. 

Artykuły
data dodania
2022-06-10 09:11:56

Ubezpieczenie komunikacyjne chroni zarówno właściciela, jak i kierowcę ubezpieczonego pojazdu po wystąpieniu szkody na mieniu lub osobie. Jak działa ubezpieczenie komunikacyjne? Czy jest obowiązkowe? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w...

data dodania
2022-06-07 11:43:29

Moda na komplety dresowe dla chłopców trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Dresy są bowiem niesamowicie wygodne, a przy tym również niezwykle stylowe, stąd też chłopcy noszą je w wielu różnych sytuacjach, nie ...

data dodania
2022-06-06 15:13:52

Automatyczne przełączniki faz mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Wyróżniają się starannie zaprojektowaną konstrukcją (obudową) i montuje się je na szynach. W związku z tym najlepiej, gdy zajmują się tym wykwalifikowani profesjonaliści....

Zobacz wszystkie artykuły
zakreconysklep.pl
sprawdzone-firmy.eu
sekretzdrowia.com.pl
najlepszefirmy.eu
spisfirmowy.pl
sklepyinternetowe.info.pl
dobre-firmy.biz
nazwa-firmy.eu
pazakupy.pl
dobre-firmy.eu
polskafirma.com.pl
dommieszkanie.pl